X
25 مرداد

مگ آیفوم: امروزه آوازه ارزهای دیجیتال در میان همه ی مردم دنیا پیچیده و خیلی از افراد علاقمند به فعالیت کردن در این بازار محبوب و پر آوازه می باشند‌. با ما همراه باشید تا شما را با نحوه تبدیل ریال به تتر و ارز های دیجیتال بالعکس آشنا سازیم.

شاید اولین علامت سوال در ذهن یک ایرانی برای شروع کار در بازار رمز ارزها چگونگی تبدیل ریال به واحدی برای فعالیت در  این بازار باشد که در ادامه به معرفی روشهایی برای انجام آن میپردازیم.

صرافی های آنلاین متعددی برای انجام این روش و تبدیل ریال که واحد پول فعلی ماست به دلار دیجیتالی یا تتر ایجاد شده اند که برخی از آنها با سخت گیری بسیار بالا و برخی بدون سختگیری و با امنیت کمتری به کار و فعالیت میپردازند.

صرافی هایی همچون تترلند، نوبیتکس، بیدارز، تهران پی منت، تب دیل و …

در این آموزش ما از دو صرافی متفاوت بیدارز و نوبیتکس استفاده میکنیم.

صرافی بید ارز، برای تبدیل ریال به تتر و برعکس آن از روش P2P استفاده می کند.

حال معنی P2P چیست؟ یعنی روشی که در آن شما از فرد حقیقی خرید می کنید و به فرد حقیقی می فروشید.

در این روش برای خرید پس از اتمام مراحل احراز هویت و شارژ کردن حسابتان، از یک فرد به مانند خودتان که قصد فروش آن ارز دیجیتال را دارد خرید می کنید و بالعکس.

این روش امنیت بسیار بالایی دارد و صرافی تمامی مراحل معامله میان شما و خریدار/فروشنده را زیر نظر دارد.

تبدیل ریال به تتر و ارز های دیجیتال | چگونه ریال را به تتر و ارز های دیجیتال تبدیل کنم؟

ابتدا سایت Bidarz.ir را باز می کنید و از تب بالا گزینه ثبت نام را انتخاب کنید.

صفحه ای به مانند عکس بالا برایتان باز می شود که باید یک نام کاربری، یک ایمیل مطمئن و رمز عبوری معتبر که هرگز از یاد نبرید برای ثبت نام در سایت استفاده کنید.

پس از ثبت نام شما باید مراحل احراز هویت را انجام دهید که شامل 4 مرحله میشود.

مطلب پیشنهادی  چه تجهیزاتی برای استخراج ماین و بیت کوین نیاز است؟

مرحله اول تایید شماره همراه که شماره تلفن همراه خود را در فیلد پایین وارد می کنید و کدی که در یک پیامک برایتان ارسال می شود را وارد می کنید تا این مرحله تایید شود.

مرحله بعدی اطلاعات مربوط به حساب بانکی است که درج نام و نام خانوادگی صاحب حساب، نام بانک و شماره کارت الزامی است. پس از وارد کردن این موارد در مدت کمی در صورت صحیح بودن اطلاعات این مرحله تایید می شود.

مرحله سوم تایید مدارک و شناسایی هویت شماست. طبق عکس شما نیاز دارید تا از دو کارت شناسایی معتبر مثل کارت ملی، شناسنامه، گواهینامه و … استفاده کنید. همچنین عکس از کارت بانکی مربوطه که اطلاعات آن در مرحله قبلی تایید شده باید الصاق شود.

طبق این شکل شما متنی را که در انتهای این مطلب درج شده را روی کاغذ می نویسید و عکس می گیرید و در سایت الصاق می کنید.

متن کامل احراز هویت:

جهت احراز هویت و خرید و فروش ارز دیجیتال در سایت بیدارز bidarz.ir

اینجانب {نام و نام خانوادگی} قوانین سایت را مطالعه و قبول دارم .

همچنین اطلاع دارم که اجاره دادن حساب کاربری به اشخاص دیگر از نظر قانونی جرم محسوب می شود و تعهد می دهم که هیچ شخصی به جز خودم از این حساب استفاده نمی کند و مسئولیت حقوقی تمام وجوه واریزی از حساب بانکی اینجانب به عهده خودم می باشد.

نام و نام خانوادگی + تاریخ + امضاء

تبدیل ریال به تتر و ارز های دیجیتال | چگونه ریال را به تتر و ارز های دیجیتال تبدیل کنم؟

این هم عکس ارسال مدارک که کارت ملی یا شناسنامه یا گواهینامه ( 2 مورد) و کارت بانکی را بر روی کاغذ می چسبانید و عکس آن را در سایت الصاق می کنید تا زمانی که از طرف تیم احراز هویت بیدارز تایید شوند.

مرحله آخر تایید شماره ثابت یا شماره تلفن مربوط به خانه شماست که آن را درج می کنید و سپس با شماره ای که در داخل عکس نوشته شده (05191002233) تماس بگیرید تا اوپراتور خط تلفن ثابت شما را تایید و مراحل احراز هویت تکمیل شود.

مطلب پیشنهادی  آیا مارک زاکربرگ مالک جدید بیت کوین خواهد بود؟

برای افزایش موجودی حساب از تب موجودی استفاده کنید تا با پرداخت آنلاین مقدار مورد نظری ریال که خودتان انتخاب می کنید به حسابتان افزوده شود.

پس از شارژ حساب از تب خرید که همیشه در بالای سایت نمایان است استفاده کنید و گزینه خرید از کاربران P2P را استفاده کنید.

از قسمت ارز دیجیتال تتر شبکه ترون را انتخاب نمایید .

تتر به دو بخش تتر شبکه ترون و تتر شبکه اتریوم تقسیم می شود که تتر شبکه ترون به دلیل کارمزد بسیار کمتر از اتریوم مورد توجه بیشتر کاربران است.

برای هر پیشنهاد مقدار قیمت به ازای هر تتر، زمان انتقال ارز دیجیتال توسط فرد به حساب شما و همچنین مقدار اصلی و مقدار حداقلی موجودی حساب فرد برای شما نشان داده می شود تا شما طبق خواسته تان یک پیشنهاد را انتخاب و خریداری کنید.

توجه: برای تکمیل این مرحله شما نیاز به ایجاد حساب در صرافی های خرید و فروش ارز دیجیتال مثل بایننس، کراکن، کیو کوین یا غیره دارید تا تتر مورد نظر به آن حساب وارد شود و برای خرید و فروش ارز دیجیتال مورد نظر شما اماده شود.

تبدیل ریال به تتر و ارز های دیجیتال | چگونه ریال را به تتر و ارز های دیجیتال تبدیل کنم؟

اما برای فروش ارز دیجیتال تتر، ابتدا از تب فروش در بالای صفحه ی وبسایت بیدارز استفاده کنید.

سپس شما باید مقدار موجودی که خواهان فروش آن هستید، حداقل مقدار فروش و قیمت پیشنهادی خود در ازای هر یک ارز را وارد کنید.

پس از ثبت پیشنهاد افراد برای خرید تتر از شما درخواست میدهند و شما می توانید در قسمت چت با ایشان درباره معامله تان صحبت کنید. سپس فرد مقدار ارز مورد نظر را انتخاب می کند و شما طبق درخواست ایشان و پس از دریافت آدرس کیف پول مربوط به تتر ایشان ارز را به کیف پول آن فرد واریز و بعد از تایید انتقال از طرف مقابل پول به حساب شما واریز می شود.


برچسب ها :

نظر خود را بنویسید