X
25 مرداد

مگ آیفوم: در ادامه ی مبحث قبلی خرید و فروش ارزهای دیجیتال، در این مطلب به خرید رمز ارزها در صرافی معتبر و جهانی بایننس  و نحوه تبدیل تتر به ارز های دیجیتال می پردازیم.

بایننس به دلیل قوانین سختگیرانه و شهرت جهانی مهمترین بستر خرید و فروش رمز ارز هاست که عده ی کثیری از تریدرها از ان استفاده میکنند. پیش از این راجع به ساخت اکانت بایننس و چگونگی دور زدن قوانین مربوط به کشور این صرافی در مطلبی دیگر توضیح داده ایم.

  • شارژ بایینس و پیدا کردن آدرس ولت خود

همچنین برای گرفتن آدرس ولت یا کیف پول بایننس پس از رفتن به آدرس زیر

Wallet < Fiat and spot

به تب زیر می رسید. پس از انتخاب گزینه Usdt که همان تتر است گزینه Deposit را انتخاب کنید.

تبدیل تتر به ارز های دیجیتال + صرافی بایننس

پس از انتخاب Trc20 یا تتر شبکه ترون از قسمت Network  آدرسی در پایین برای شما نوشته می شود که برای انتقال حتما از گزینه کپی که زیر آن نوشته شده استفاده کنید و از کپی کردن به صورت خود جوش اکیدا خودداری کنید. این آدرس ولت تتر شماست که برای خرید در صرافی ایرانی نیاز دارید.

اکنون طبق آموزش مطلب پیشین به شارژ تتر در صرافی و انتقال آن به کیف پول بایننس خود اقدام کنید.

  • انجام مبادلات ارزی
مطلب پیشنهادی  سرور اختصاصی چیست؛ انواع آن کدامند؟

حال شما مقداری تتر یا دلاری به شیوه ارز دیجیتال در حساب بایننس خود دارید، در قسمت Wallets>Fiat and spot می توانید موجودی حساب خود را مشاهده کنید.

همچنین توجه داشته باشید که حتما از Ip ثابت و آن هم کشورهای آزاد (مثل ایتالیا، ترکیه، اسپانیا) استفاده کنید در غیر این صورت حساب شما مسدود می شود.

تبدیل تتر به ارز های دیجیتال + صرافی بایننس

سپس شما پس از شارژ شدن حسابتان قصد خرید ارزهای دیجیتال را دارید. پس از باز کردن منوی مربوطه از قسمت Trade گزینه Advanced را انتخاب کنید.

صفحه ای که برایتان باز می شود صفحه ی معامله ی اصلی بایننس است.

قسمت قرمز مشخص شده در تصویر جایی است که شما ارز دیجیتال مورد نظر خود را انتخاب می کنید. این قسمت در حالت پیش فرض بر روی بیت کوین است اما با کلیک کردن بر روی آن توانایی انتخاب هزاران ارز دیجیتال مختلف را خواهید داشت.

در قسمت پایین شما دو گزینه ی Buy و Sell را مشاهده می کنید. Buy برای خرید و Sell برای فروش ارز های دیجیتال

پس از انتخاب گزینه Buy تبی به شکل عکس فوق برایتان باز می شود.

Limit یعنی قیمت خرید را دقیق خودتان مشخص کنید. با قیمتی که شما تعیین می کنید order برای شما باز می شود و خرید می کنید.

Market یعنی شما ارز را دقیقا به قیمتی که در مارکت وجود دارد می خرید.

مطلب پیشنهادی  رمز ارز یا ارز دیجیتال چیست؟

اما Stop Limit به معنای این است که شما یک نقطه استاپ قیمتی برای مارکت تعیین می کنید تا به محض برخورد مارکت با آن قیمت، پیشنهاد خرید شما باز شود البته این روش معمولا برای فروش یا Sell بکار گرفته می شود و در Buy کارایی چندانی ندارد. شما پس از مشخص کردن مقدار ارز مورد نظر در قسمت Amount می توانید در قسمت Total میزان تتر یا دلاری که باید برای آن بپردازید را مشاهده کنید.

تبدیل تتر به ارز های دیجیتال + صرافی بایننس

پس از ثبت درخواست شما در قسمت داشبورد شخصی خودتان از آدرس Orders<Spot order می توانید پیشنهادهای خود را مشاهده کنید. اگر order شما موفقیت آمیز بوده باشد حساب شما برای آن ارز شارژ می شود و order شما در این قسمت به حالت Filled در می آید. سپس برای فروش آن ارز دیجیتال می توانید از همان راه حل برای خرید استفاده کنید فقط توجه داشته باشید که بهتر است برای فروش از گزینه Stop Limit استفاده کنید تا ارز را دقیق به قیمتی که مد نظر دارید بفروشید.

برداشت پول از بایننس

برای برداشت پول از بایننس کافیست ارز های خود را دوباره تبدیل به تتر کرده و از طریق آدرس کیف پول حساب صرافی خود انتقال وجه را انجام دهید.


برچسب ها :

نظر خود را بنویسید