X
5 شهریور

VoIP مخفف عبارت Voice over Internet Protocol است. این یک فناوری است که انتقال صدا و محتوای چندرسانه‌ای را از طریق اینترنت با استفاده از شبکه‌های سوئیچ بسته، که همان نوع شبکه‌هایی هستند که داده‌ها را برای ایمیل، مرور وب و سایر فعالیت‌های آنلاین انتقال می‌دهند، امکان‌پذیر می‌سازد.

در سیستم‌های تلفن سنتی، تماس‌های صوتی از طریق شبکه‌های سوئیچ مدار اختصاصی منتقل می‌شوند. از سوی دیگر، VoIP سیگنال‌های صوتی را به بسته‌های داده دیجیتال تبدیل می‌کند، که سپس از طریق اینترنت یا سایر شبکه‌های مبتنی بر IP منتقل می‌شوند. این فرمت دیجیتال امکان استفاده کارآمدتر از منابع شبکه را فراهم می‌کند و ویژگی‌ها و خدمات مختلفی را امکان‌پذیر می‌کند که به راحتی با سیستم‌های تلفن سنتی قابل دستیابی نیست.

VoIP به دلیل مقرون به صرفه بودن و انعطاف پذیری آن بسیار محبوب شده است. اغلب نرخ مکالمه کمتری را ارائه می دهد. علاوه بر این، سیستم‌های ویپ می‌توانند ویژگی‌هایی مانند ارسال تماس، پست صوتی، کنفرانس ویدیویی و ادغام با سایر ابزارهای ارتباطی دیجیتال را ارائه دهند.

مطلب پیشنهادی  تبدیل ریال به تتر و ارز های دیجیتال | چگونه ریال را به تتر و ارز های دیجیتال تبدیل کنم؟

روش های مختلفی برای استفاده از VoIP وجود دارد:

تلفن‌های نرم‌افزاری:

اینها برنامه‌های نرم‌افزاری هستند که روی رایانه‌ها یا دستگاه‌های تلفن همراه اجرا می‌شوند و به کاربران اجازه می‌دهند از طریق اینترنت تماس‌های صوتی و تصویری برقرار کنند.

زویپر- گرند استریم

تلفن های تحت شبکه (IP Phone):

دستگاه های فیزیکی هستند که شبیه تلفن های سنتی هستند اما به جای خط تلفن سنتی به اینترنت متصل می شوند.

تلفن تحت شبکه- IP Phone

ATA  (آداپتور تلفن آنالوگ):

این دستگاه به شما امکان می دهد تلفن های آنالوگ سنتی را به شبکه VoIP متصل کنید.

ATA

IP-PBX (Private Branch Exchange):

سیستمی که مانند یک شبکه تلفن خصوصی در یک سازمان عمل می کند و از فناوری VoIP برای مدیریت تماس های داخلی و خارجی استفاده می کند.

شایان ذکر است که در حالی که VoIP مزایای متعددی از جمله صرفه جویی در هزینه و ویژگی های پیشرفته را ارائه می دهد، به یک اتصال اینترنتی پایدار و قابل اعتماد متکی است. مشکلات مربوط به کیفیت شبکه، تأخیر و پهنای باند می تواند بر کیفیت تماس و تجربه کاربر در ارتباطات VoIP تأثیر بگذارد.

مطلب پیشنهادی  فراهم شدن امکان قرار دادن پست از طریق وب در اینستاگرام

مونوتل- Monotel

مونوتل با ارائه خدمات برتر به نیازهای کاربران بهترین پاسخ را میدهد. جهت خرید تلفن ثابت اینترنتی و استفاده از ویژگی های گسترده VOIP می توانید از طریق کانال بله و یا وب سایت مونوتل با کارشناسان در ارتباط باشید.


برچسب ها :

نظر خود را بنویسید