X
2 شهریور

تولدت مبارک کوبی! کوبی بین براینت متولد 23 آگست 1978 بود. او با 20 سال حضور در لیکرز رکورددار بیشترین حضور در بزرگترین تیم تاریخ بسکتبال است و بعد نوویتسکی با 21 سال بازی در دالاس، وفادار ترین بازیکن لیگ شناخته می شود.

او پیک 13 درفت 1996 و انتخاب تیم شارلوت از دبیرستان بود و در آن زمان تنها 17 سال سن داشت و والدینش اولین قرارداد او را امضاء کردند. جری وست از آینده کوبی خبر داشت در حالی که شارلوت امید زیادی به یک بازیکن 17 ساله نداشت و سرانجام در تریدی که بین لیکرز و شارلوت صورت گرفت، کوبی جوان به لیکرز آمد و ولاده دیواتس سنتر نامی لیکرز به شارلوت رفت و در پایان آن فصل مدیر شارلوت که تیمش به پلی آف رسیده بود، عنوان بهترین مدیر سال NBA را کسب کرد.

کوبی براینت در 20 سال حضورش در لیکرز 5 حلقه قهرمانی کسب کرد و میانگین 25.0 امتیاز و 5.2 ریباند و 4.7 اسیست را ثبت کرد.

در همان سالی که به لیکرز آمد، شکیل اونیل نیز به لیکرز پیوست. لیکرز در موقعیت گارد، دو بازیکن آل استاری داشت و پیش از حضور شکیل اونیل در نیمه نهایی کنفرانس غرب حذف شده بود. ون اگزل، شک و ادی جونز دو سال کنار هم بازی کردند اما به موفقیتی نرسیدند. لیکرز این دو بازیکن باکیفیت خود را تقریباً در ازای هیچ از تیم خارج کرد تا روی کوبی براینت سرمایه گذاری کند. فصل اول در شرایطی که اوضاع غیرعادی و لیگ درگیر مشکلات داخلی بود، با موفقیت تیم به پایان نرسید.

مطلب پیشنهادی  فایبر سمنت برد بهترین مصالح و نما برای مناطق مرطوب

تولدت مبارک کوبی!| کوبی براینت اسطوره لیکرز و بسکتبال

اما در ادامه با پیشرفت براینت، زوج کوبی اونیل اوج گرفت و آنها سه قهرمانی متوالی کسب کردند. درخشش کوبی در زمان نیاز وقتی شکیل اونیل را می بستند از دلایل اصلی موفقیت لیکرز بود. عملکرد هیولاوار شکیل اونیل در فینال ها، روی عملکرد براینت سایه ایجاد کرد اما جنگ واقعی بر اساس قهرمانی در کنفرانس غرب بود که کوبی بارها ناجی تیم شد. در ادامه کرییر طلایی خود در 2009 و 2010 لیکرز را برای آخرین بار در دوران حضور خودش در تیم قهرمان کرد و دو بار MVP فینال شد.

بعد رفتن شکیل اونیل، او رهبر تیم شد و تمام توان خود را برای پیروزی تیم می گذاشت و چندین بار نیز نزدیک MVP شدن بود تا اینکه سال ۲۰۰۸، در جهنم کنفرانس غرب، در جایی که واریرز با 48 پیروزی به پلی آف نرسید اما اگر در شرق می بود چهارم می شد، رتبه اول کنفرانس را کسب کرد و عنوان ارزشمندترین بازیکن لیگ را کسب کرد. او یکی از بزرگترین بازیکنان تاریخ لیگ، بهترین بازیکن دهه اول قرن 21 و از بهترین بازیکنان در اجرای زیبایی های بسکتبال است.

تولدت مبارک کوبی!| کوبی براینت اسطوره لیکرز و بسکتبال

شباهت بازی او با جردن و حس پیروزی طلبی او هواداران زیادی برای او جمع کرد. پس از ترید گسول به تیم، کوبی دوباره لیکرز را به فینال رساند و در سه سال، 2 حلقه قهرمانی دیگر کسب کرد. در سال 2013 در پایان فصل دچار مصدومیت آشیل شد که این مصدومیت کرییر او را در سال 2016 به پایان رساند و بسکتبال را از داشتن چنین نعمتی محروم کرد. او در رتبه چهارم دارندگان بیشترین تعداد امتیاز در تاریخ لیگ قرار دارد. کوبی براینت فراتر از یک ستاره بسکتبال بود و الگویی برای خیلی از بازیکنان بسکتبال بود و در همین سال های گذشته نیز بسیاری از بازیکنان NBA از کفش های مخصوص او استفاده می کردند. در نهایت، این اسطوره محبوب لیکرزی ها، در 26 ژانویه 2020، در حادثه سقوط هلیکوپترش در کالیفرنیا، به همراه دخترش جیانا، از دنیا رفت.

مطلب پیشنهادی  13 راه پیشگیری از دیابت نوع 2

افتخارات کوبی براینت

5 بار قهرمانی

2 بار MVP فینال

1 بار MVP فصل عادی

18 بار حضور در آل استار

4 بار MVP آل آستار (رکورددار)

11 بار در تیم اول منتخب ان بی ای

2 بار در تیم دوم منتخب ان بی ای

2 بار در تیم سوم منتخب ان بی ای

9 بار در تیم اول منتخب دفاعی فصل

3 بار در تیم دوم منتخب دفاعی فصل

2 بار قهرمان امتیازآوری فصل

حضور در تیم دوم روکی های فصل

جرزی #8 و #24 او در لیکرز بازنشسته شد و تنها بازیکنی شد که 2 جرزی او در یک تیم بازنشسته می شود.


برچسب ها :

نظر خود را بنویسید