X
20 اردیبهشت

تکنولوژی ChatGPT چیست؟ چه کاربردهایی دارد و چگونه می‌توانیم از آن استفاده کنیم؟ تا انتهای مقاله همراه مگ آیفوم باشید تا به همه ی سوالات شما در خصوص چت جی پی تی پاسخ دهیم.

  • چت جی پی تی chat GPT چیست ؟

چت جی بی تی، ChatGPT یک ربات مبتنی بر هوش مصنوعی است که می‌تواند پاسخ هر سوالی را بدهد.

به زبان دیگر می توان گفت چت جی بی تی که با هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی توسعه پیدا کرده است، از طریق یک رابط کاربری گفت‌وگو‌محور، به سؤالات پاسخ داده و اطلاعات را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

چت جی پی تی یک نمونه اولیه از چت‌بات دیالوگ‌محور مبتنی بر هوش مصنوعی است که می‌تواند زبان طبیعی انسان را متوجه شود و متون نوشتاری بسیار دقیقی مشابه انسان تولید کند.

یکی از مهم ترین مواردی که چت جی بی تی در آن فعال است مباحث برنامه نویسی، ریاضی و فیزیک است. این ربات پاسخگو حتی قادر است مسائل پیچیده در سطح دانشگاهی را حل کند، تولید مطالب وبلاگی، ساخت متن آهنگ، تولید صفحهHTML و… از دیگر کاربرد های جالب این ربات پاسخگو است.

تکنولوژی ChatGPT چیست؟ چه کاربردهایی دارد و چگونه می‌توانیم از آن استفاده کنیم؟

  • چت جی پی تی ( Chat GPT) چه کاربردی دارد ؟

ربات پاسخگو یا همان دستیار هوش مصنوعی ChatGPT امکان برنامه نویسی و کد نویسی دارد، حل معادلات ریاضی، تولید محتوی مبتنی بر متن و.. از مهم‌ترین کاربردهای ChatGPT پرداخته شده است.

حل مسائل برنامه نویسی

نوشتن پست‌های وبلاگ

جستجوی اطلاعات

کاربردی بودن Chat GPT در خصوص همه موارد متنی

  • چگونه با استفاده از چت جی پی تی برنامه نویسی کنیم ؟
مطلب پیشنهادی  راه اندازی ریموت دسکتاپ RDP در ویندوز 7

یکی  کاربردی ترین موارد استفاده از این ربات دستیار هوشمند توانایی آن در درک و تولید کدهای برنامه نویسی است. حل مسئله های کدنویسی توسط چت جی پی تی و دیباگ کردن کد های برنامه نویسی توسط این ابزار یکی دیگر از مهمترین توانایی های چت جی پی تی است.

  • نوشتن پست های وبلاگی توسط chat GPT

ساخت پست های وبلاگی توسط ربات دستیار هوش مصنوعی می‌تواند تحولات عظیمی را در فضای وبلاگی به وجود آورد به کمک  ChatGPT  قادر خواهید بود از صفر تا صد به طور کامل پست‌های وبلاگی ایجاد کنید، همچنین می توانید قالب‌ها و طرح‌های کلی پست وبلاگی خود را نیز به کمک Chat GPT تولید کرچت جی پی تی می تواند محتوای هر بخش و زیرتیترها را به طور مجزا برای ما تولید کند.

تکنولوژی ChatGPT چیست؟ چه کاربردهایی دارد و چگونه می‌توانیم از آن استفاده کنیم؟

  • جستجو ی اطلاعات با ربات chat GPT

از چت جی پی تی می‌توانیم به عنوان یک موتور جستجو برای یافتن پاسخ سوالاتمان استفاده کنیم.( ربات هوش مصنوعی چت جی پی تی با داده‌هایی مربوط به پیش از سال ۲۰۲۱ آموزش داده شده است.) به هر حال، Chat GPT می‌تواند با هر نوعی از اطلاعات واقعی به خوبی دست و پنجه نرم کند.
چت جی پی را می‌توان جایگزین گوگل توصیف کرد؛ این چت بات می تواند توضیحات ارائه کند، به سؤالات پیچیده پاسخ دهد، همچنین پرسش‌ها را بهینه کند.

  • دیگر کاربرد های چت جی پی تی

از چت جی پی تی می‌توان برای تولید هر نوعی از متن مثل نوشته‌های وبلاگی، انشاء، کدهای برنامه نویسی و بسیاری از موارد متنی دیگر استفاده کرد.

  • نحوه استفاده از چت بات chat GPT
مطلب پیشنهادی  آموزش حذف اصولی یک نرم افزار در ویندوز 7

چت‌بات ChatGPT تنها از طریق وب سایت OpenAl در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.البته می‌توانید چت جی‌پی‌تی را از طریق گیت‌هاب دانلود کنید.

تکنولوژی ChatGPT چیست؟ چه کاربردهایی دارد و چگونه می‌توانیم از آن استفاده کنیم؟

  • نحوه ساخت حساب OpenAI برای استفاده از هوش مصنوعی چت جی پی تی

قبل از ایجاد حساب کاربری باید این نکته را متذکر شوم که امکان استفاده از ChatGPT با آی‌پی ایران وجود ندارد و نمی‌توانید وارد آن شوید. بنابراین برای استفاده از چت‌بات چت جی پی تی باید از ابزارهای تغییر آی‌پی vpn استفاده کنید.

علاوه بر این، OpenAI از شماره‌های ایران پشتیبانی نمی‌کند، بنابراین باید از شماره های مجازی استفاده کنید.
سرویس‌های مختلفی برای فروش شماره مجازی chatgpt وجود دارند.
ایجاد حساب OpenAI
برای استفاده از این ربات نیاز است در وب‌سایت OpenAI حساب بسازید یا به‌راحتی با استفاده از حساب گوگل یا مایکروسافت خود وارد این چت‌بات شوید.

می‌توانید به کمک ایمیل و شماره تلفن خود، در این وب‌سایت حساب بسازید. پس از واردکردن ایمیل، OpenAI یک ایمیل برای شما ارسال می‌کند که باید از طریق لینک درون آن، حساب‌تان را تأیید کنید.

یک کد به شماره تلفن شما ارسال می‌شود ( به علت عدم پشتیبانی OpenAI از ایران، نمی‌توانید از شماره‌های ایران استفاده کنید.) به همین دلیل باید از شماره مجازی استفاده کنید. پس از واردکردن شماره تلفن، یک کد برای شما ارسال می‌شود و با استفاده از این کد، فرایند ثبت‌نام را تکمیل می‌کنید و به صفحه چت با ChatGPT می‌روید.


برچسب ها :

نظر خود را بنویسید