X
23 دی

نهال گردو یکی از بهترین گزینه ها برای کاشت در مناطق سردسیر یا مناطقی است که درختان میوه کمتری رشد می کنند. بنابراین در اکثر زمین های کشور قابل کاشت است و می توانید از راندمان بسیار بالای آن بهره مند شوید. اکثر باغداران به دنبال بهترین نهال گردو پیوندی به دلیل افزایش باردهی هستند.

با کاشت بهترین نهال گردو و مراقبت از آن می توان به بهترین سودآوری باغ گردو دست یافت.
شاید قیمت هر نهال گردو به تنهایی زیاد نباشد اما با توجه به اینکه معمولاً در هر باغ بین 300 تا 400 نهال گردو کاشته می شود، در این صورت هزینه ها افزایش چشمگیری خواهد داشت. اما باغداران می خواهند بدانند نهال گردو را چگونه انتخاب کنند که علاوه بر هزینه اقتصادی، بهترین میزان باردهی را برای آنها داشته باشد. اما معمولا خرید نهال گردو بسیار ارزان تر از خرید حضوری از گلخانه ها است. به طور کلی قیمت نهال گردو بر چه اساسی تعیین می شود؟ پس برای یافتن پاسخ این سوالات تا پایان مقاله با ما، گلرنگ نهال ، نهالستان تخصصی نهال گردو همراه باشید.

قیمت نهال گردو بر چه اساسی تعیین می شود؟

عوامل زیادی در تعیین قیمت نهال گردو موثر است که میتوان به موارد ذیل اشاره نمود:

پایه اصلی نهال

  • میزان باردهی
  • نیاز به آبیاری
  • مقاومت نهال در برابر آفات و بیماری ها
  • میزان نیاز به سم پاشی
  • سازگاری با شرایط آب و هوایی مناطق
  • تحمل سرما و گرما
  • سازگاری با خاک
  • نیاز به کوددهی

1. نهال گردو بذری یا نهال گردو پیوندی : جالب است بدانید که پایه اصلی نهال گردو در قیمت آن تاثیرگذار است. به طور کلی درختان گردو هم بر روی پایه بذری و هم بر پایه پیوندی کاشته می شوند. استفاده از انواع بذر روش سنتی تری است که باردهی و عملکرد نسبتاً کمتری دارد. اما در پایه پیوند کلیه اصلاحات ژنتیکی برای رفع محدودیت های نهال و همچنین افزایش مقاومت آن در برابر اکثر بیماری ها و آفات و افزایش تحمل سرما و گرما و از همه مهمتر افزایش بهره وری نهال گردو انجام می شود. پس هنگام کاشت نهال گردو ، به این موارد دقت کنید. همانطور که می توانید حدس بزنید، قیمت نهال گردو پیوندی به طور طبیعی بالاتر است. قیمت این گونه نهال های گردو حدود 2 برابر انواع با پایه بذر است اما با توجه به اصلاحاتی که روی آنها انجام شده، باردهی و مقاومت نهال ها افزایش یافته و در نتیجه بهره وری نهال برای باغدار افزایش یافته و منطقی تر است که بر روی آن سرمایه گذاری کنید.

مطلب پیشنهادی  عکس های زیرخاکی بازیگران در دوران مدرسه

2. میزان باردهی نهال گردو : ناگفته نماند گونه هایی با میزان باردهی بالاتر، کیفیت بهتری دارند و طبیعتاً برای باغداران سود بیشتری دارند. این گونه‌ها برای باغبان‌ها طلا محسوب می‌شوند. همه باغداران علاقه مند هستند که نتیجه یک سال تلاش بی وقفه را با ثمری بیشتر ببینند تا بتوانند با فروش آن به سوددهی بالاتری دست یابند. بنابراین تقاضا برای بهترین نهال گردو افزایش می یابد.

3. عمر اقتصادی نهال گردو : عمر اقتصادی در واقع مدت زمانی است که نهال گردو دارای حداکثر باردهی است یعنی بعد از کاشت نهال گردو و رسیدن به سن بلوغ و قبل از پیری نهال و کاهش باردهی درختان، همه اینها در این دوره تعریف شده است. خوشبختانه اکثر انواع گردو عمر اقتصادی خوبی دارند.

چه نوع نهال گردو را برای کاشت در باغ انتخاب کنیم؟

انتخاب بهترین نوع گردو برای کاشت، تحت تاثیر شرایط محیطی خاص باغ و منطقه شما. اقلیم، رطوبت، ارتفاع (از سطح دریا)، حداقل و حداکثر دمای منطقه، خشکی خاک و عواملی از این قبیل در انتخاب نهال گردو مؤثر است. اما برخی از گردوها می توانند بهترین عملکرد را با سازگارترین شرایط آب و هوایی و ارتفاعات ارائه دهند.

مطلب پیشنهادی  پیام تبریک روز دختر | اس ام اس تبریک روز دختر | روز دختر

بهترین نهال‌های گردو برای کاشت در باغ

* نهال گردو کانادایی (ژنوتیپ کانادایی): این نوع علاوه بر باردهی خوب، عمر اقتصادی بالایی نیز دارد. بهترین ارتفاع (از سطح دریا) برای کاشت نهال گردو از ژنوتیپ کانادایی بین 0 تا 3000 متر است.

* نهال گردو چندلر: این نهال در ارتفاع 0 تا 1200 متری از سطح دریا بهترین میوه را خواهد داشت. سن بلوغ آن 10 سال است. هر درخت بالغ سالانه حدود 300 کیلوگرم میوه می دهد.

* نهال گردو فرنور: بهترین باردهی برای آن، در ارتفاع 0 تا 3000 متری از سطح دریا می باشد. این نوع غیر بومی محصول کشور فرانسه است و باردهی آن در سن بلوغ 250 تا 300 کیلوگرم است.

توجه: برای اطلاعات بیشتر در مورد مشخصات نهال گردو به سایت نهال گلرنگ نهال مراجعه کنید.

نتیجه :

نهالستان گلرنگ نهال نوین با سابقه طولانی در زمینه فروش انواع نهال گردو دارای شناسنامه معتبر به عنوان یکی از بزرگترین نهالستان های گردو در شمال کشور شناخته می شود. جهت رفاه حال مشتریان این نهالستان امکان ثبت سفارشات آنها را بصورت تلفنی یا خرید اینترنتی نهال گردو  و یا حضوری فراهم نموده است.
مشاوره رایگان در زمینه خرید نهال گردو و همچنین پاسخگویی به سوالات باغداران در مورد نحوه کاشت گردو توسط متخصصین باغبانی در گلرنگ نهال ارائه شده است. گواهی سلامت نهال و ضمانت نامه معتبر همراه با نهال ارسال می شود تا باغداران از خرید بهترین نهال گردو اطمینان داشته باشند.


برچسب ها :

نظر خود را بنویسید