X
27 اردیبهشت

مگ آیفوم : داشتن دندان های سفید و درخشان سبب افزایش اعتماد به نفس در بین افراد می شود. برای سفید کردن دندان ها ودر خشان کردنشان چه پیشنهادی دارید ؟

همراه ما باشید تا موارد را برای برخی از مواد طبیعی را که سبب سفید شدن دندان ها می شود را به شما معرفی نماییم.

بعد از صرف هر وعده ی غذایی دندان هایتان را مسواک کنید. از خوردن غذا های فراوری شده، نوشابه، سیگار کشیدن، قهوه و… جدا خود داری کنید زیرا این عوامل سبب زرد شدن دندان ها می شود.

  •  جوش شیرین

از جوش شیرین، لیمو، سرکه به عنوان موارد ضد عفونی و تمیز کننده می توانید استفاده کنید.

می توانید مقداری جوش شیرین را به مسواک خود اضافه کنید و دندان هایتان را با جوش شیرین مسواک کنید. از جوش شیرین نیز می توان برای هضم غذا نیز استفاده کرد.

مسواک زدن با جوش شیرین سبب در خشان شدن، سفید شدن دندان ها می شود.

از جوش شیرین می توانید برای ضد عفونی موارد خوراکی ، پاک کردن لکه های لباس ها و ملحفه و… نیز استفاده کنید.

  • محلول لیمو ترش با جوش شیرین
مطلب پیشنهادی  تغییر سبک زندگی جهت کاهش کلسترول خون

استفاده از محلول جوش شیرین با نصف لیمو ترش کمک زیادی به سفیدی دندان هایتان می کند. لیموترش دارای خاصیت اسیدی است. هر روز صبح به مدت 7روز دندان هایتان را با این محلول مسواک کنید تا زردی و لکه های سطحی دندان را از بین ببرد.

  • روغن نارگیل

استفاده از روغن نارگیل برای سفید کردن دندان ها بسیار توصیه شده است. کافی است یک قاشق غذا خوری روغن نارگیل را در دهانتان غرغره کنید. اگر این کار را بعد از مسواک زدن انجام دهید دندان هایتان درخشان تر خواهد شد.

بعضی از افراد از اینکه روغن نارگیل در دهانشان غرغره شود حس خوشایندی ندارند می توانن مقداری از روغن نارگیل را به دستمالی تمیز آغشته نمایند و روی دندان هایشان بمالند.

راهکار های ساده ی سفید کردن دندان ها با چند روش خانگی

  • سرکه سیب با خواص آنتی باکتریال

سرکه سیب دارای خواص آنتی باکتریال است و دهان و دندان را تمیز می کند و به عنوان سفید کننده طبیعی دندان نیز استفاده می شود.

به مدت یکماه به طور مداوم از این محلول طبیعی استفاده نمایید. به خاطر داشته باشید که استفاده زیاد از این محلول سبب آسیب به مینای دندان می شود.

  • پوست مرکبات
مطلب پیشنهادی  خواص خاکشیر برای درمان گرمازدگی | درمان سنگ کلیه و مجاری اداری با خاکشیر

پوست مرکباتی چون لیموترش و پرتقال دارای مقدار زیادی اسید مفید برای سفید کردن دندان ها می باشد. استفاده از قسمت سفیدی پوست پرتقال سبب درخشندگی دندان هایتان می شود. هفته ای دو تا سه بار این کار را انجام دهید تا دندان های سفیدی داشته باشید.

پرتقال را پوست کنید قیمت سفیدی داخل پوست پرتغال را به صورت نواری در آوردید و روی دندان هایتان بکشید.

  • استفاده از پوست موز برای سفید کردن دندان ها

قسمت داخلی پوست موز را روی دندان هایتان بمالید تا لکه و جرم دندان از بین برود بعد از آن دندان هایتان را مسواک بزنید.

  • استفاده از توت فرنگی

ترکیب توت فرنگی له شده با مقداری جوش شیرین یا بکینک پودر سبب درخشندگی دندان ها می شود. می توانید این ترکیب را به شکل خمیر در آوردید و روی دندان هایتان قرار دهید و بعد از 5 دقیقه ترکیب را بردارید و مسواک بزنید.

  • نمک

مقداری نمک به خمیر دندانتان اضافه نمایید سپس شروع به مسواک زدن نمایید. نمک دارای خواص ضد عفونی کنندگی است.


برچسب ها :

نظر خود را بنویسید