X
16 تیر

به گزارش مگ آیفوم :​ بلندقدترین اسب جهان با نام «بیگ جیک»، از نژاد بلژیکی بود که قدی معادل ۲/۱ متر و وزنی حدود یک هزار و ۱۳۶ کیلوگرم داشت.نام اين اسب در سال ۲۰۱۰ میلادی به عنوان قدبلندترین اسب جهان در کتاب رکورد‌های جهانی «گینس» ثبت شده بود.«بیگ جیک» هنگام تولد ۱۰۹ کیلوگرم وزن داشت که ۴۵ کیلوگرم از متوسط وزن این نژاد در زمان تولد بیشتر بود.

بیگ جیک

درباره بیگ جیک big jake بلندقدترین اسب جهان!

بیگ جیک در سال 2001 در ایالت نبراسکا در ایالات متحده متولد شد ، وزن تقریبی 240 پوند (110 کیلوگرم) ، که تقریباً 45 پوند وزن بیشتر از وزن معمول نژاد وی است.  پدر و مادرش اندازه معمولی داشتند ، و او قد بلند مانند کره اسب بود ، اما به طور استثنایی چنین نبود. بیگ جیک توسط یکی از اقوام مالک نهایی او جری گیلبرت خریداری شد که وقتی مشخص شد اسب بسیار بزرگ می شود و به محل اقامت خاصی احتیاج دارد ، مالکیت آن را به دست گرفت. گیلبرت بیگ جیک را در مزرعه Smokey Hollow ، در نزدیکی Poynette ، ویسکانسین نگه می داشت.

مطلب پیشنهادی  آپدیت اندروید 11 برای گوشی های A12 و A02s سامسونگ

بیگ جیک

بلندقدترین اسب جهان درگذشت + عکس

او روزانه دو تا سه سطل دانه و یک کل علف یونجه تغذیه می کرد. اصطبل او تقریباً دو برابر اسب معمولی بود و به دلیل بزرگی او در نیمه تریلرها حمل شد. بیگ جیک قبل از بازنشستگی در سال 2013 در مسابقات نشان دادن اسب شرکت می کرد و به طور منظم در نمایشگاه ایالتی ویسکانسین ظاهر می شد.

مرگ بیگ جیک در 5 ژوئیه 2021 اعلام شد ، همسر گیلبرت اظهار داشت که مرگ تقریباً دو هفته قبل اتفاق افتاده بود اما از دادن تاریخ دقیق به رسانه ها خودداری کرد. جری گیلبرت از بیگ جیک اظهار داشت که قصد دارد غرفه خود را به عنوان یک یادبود برای این اسب شگفت انگیز خالی نگه دارد.

بیگ جیک

بلندقدترین اسب جهان درگذشت + عکس

منبع : خبرگذاری صدا و سیما


برچسب ها :

نظر خود را بنویسید

  • محمد 12 اسفند 1400

    خدا بیامرزدش