X
30 مرداد

مگ آیفوم: بشر اولین موجود در جهان هستی بود که دست به انجام مبادله و تعویض کالایی با کالای دیگر زد تا آسایش زندگی را برای گونه ی خود آسان تر کند. با مفهوم بلاک چین همراه ما باشید.

اولین شیوه مبادله استفاده شده توسط انسان ها مبادله کالا با کالا بود.برای مثال اگر طور شخص اول سیب داشت و شخص دوم پرتقال، این دو شخص کالا های خود را با یک دیگر مبادله می کردند. این گونه بود که حدود 40 هزارسال پیش اولین مبادلات توسط انسان ها شکل گرفت و در طی این سال ها مورد تحولات مختلفی قرار گرفت، پول های فلزی، پول های کاغذی و در نهایت ارز های دیجیتال به تدریج در طی زمان به کیف پول مردم اضافه شده اند.

  • ارز دیجیتال چیست؟

بیت کوین 13 سال پیش به عنوان اولین رمز ارز یا همان ارز دیجیتال عرضه شد و سیستم پرداختی جدیدی را به سیستم های پرداختی موجود اضافه کرد. از اسم رمز ارز پیدا است که این واحد های پولی با ریاضیات و معاملات سر و کار دارند. رمز ارز ها را به طور خلاصه می توان واحد های دارایی در بستر بلاک چین که تشکیل شده از میلیون ها کامپیوتر در سراسر جهان است تعریف کرد.

رمز ارز ها خواص جالبی دارند که باعث محبوبیت آن ها و رشد بالای قیمتشان شده است، رمز ارز ها زیر کنترل هیچ نهاد دولتی یا خصوصی در جهان نیستند و صرفا مبادلتش به صورت یک به یک و بدون واسطه شکل می گیرد. رمز ارز ها در هر نقطه جهان و در هر زمانی قابل تبدیل و استفاده عموم هستند. و در نهایت باید به این موضوع اشاره کرد که با کمک بستر بلاک چین امنیت رمز ارز ها بسیار بالا رفته است و دارایی شما از هر گونه سرقت، هک و کلاهبرداری محافظت می شود.

مطلب پیشنهادی  رمز ارز یا ارز دیجیتال چیست؟

ماین+ اسختراج بیت کوین | چگونه بیت کوین استخراج کنم؟

  • بلاک چین چیست؟

بلاک چین یک نوع پایگاه داده خاص است که تفاوت های زیادی با پایگاه داده های دیگر دارد. بلاک چین دارای بستر عمومی است و زیر نظر تمام سیستم ها است و سرور و سیستم مرکزی ای ندارد این بدان معنا است که تمام کاربران به اطلاعات ثبت شده در بلاک چین دسترسی دارند و این اطلاعات غیر قابل تغییر می باشد. تفاوت دیگر این پایگاه داده شیوه کار کردن آن است، در بلاک چین الگو ها و اطلاعات به صورت بلوک هایی پر می شوند و به یک دیگر به اصطلاح زنجیر می شوند. پس بدین ترتیب بلوک ها به ترتیب زمانی به یک دیگر زنجیر شده اند و غیر قابل تغییر می باشند.

پس می توان گفت بلاک چین بلوک هایی از اطلاعات است که توسط رمز نگاری به یکدیگر متصل شده اند. این بستر اولین بار برای مبادلات ارز محبوب بیت کوین استفاده شد ولی کاربرد های آن بسیار فراتر ازمبادلات مالی می باشد.

مطلب پیشنهادی  تترفا مطمئن ترین سایت خرید و فروش تتر در ایران

ماین+ اسختراج بیت کوین | چگونه بیت کوین استخراج کنم؟

  • بیت کوین چیست؟

بیت کوین اولین رمز ارز مطرح شده در دنیا است، که در سال 2008 توسط ساتوشی ناکوموتو به همگان معرفی شد. بیت کوین از دو شیوه ماین کردن و مبادله کردن استفاده می کند. شما برای ماین بیت کوین به اطلاعاتی نیاز دارید که در ادامه به آن می پردازیم. برای مبادله بیت کوین شما می بایست حسابی در یک صرافی داشته باشید تا مقداری بیت کوین که قبلا ماین شده است را با پول یا کالایی مبادله کنید.

این مورد را باید بدانید که در کل زنجیره بیت کوین 21 میلیون واحد از این ارز برای استخراج در دسترس مردم قرار دارد و پس از استخراج این مقدار دیگر بیت کوینی برای استخراج وجود ندارد و صرفا همان 21 میلیون واحد می تواند توسط مردم مبادله شود.

تا زمان نوشتن این مطلب چیزی بیش از 18.5 میلیون واحد بیت کوین استخراج شده است و با توجه به این که هر چهار سال سرعت استخراج این ارز نصف می شود ( به دلیل افزایش قیمت ارز) انتظار می رود استخراج تمام واحد های این رمز ارز محبوب تا سال 2140 طول بکشد.

در قسمت های بعدی این مقاله به معرفی تجهیزات استخراج بیت کوین و شیوه ی استخراج به زبان ساده و محاسبه بر اورد سود شما در استخراج بیت کوین پرداخته می شود.

 


برچسب ها :

نظر خود را بنویسید