X
31 مرداد

مگ آیفوم: در مقالات قبل به موضوعاتی مانند پیدایش ارز های دیجیتال، ماهیت بیت کوین، ماهیت بلاکچین، ساز و کار رمز گزاری، تئوری استخراج بیت کوین، هش ریت و … پرداختیم. چه تجهیزاتی برای استخراج ماین و بیت کوین نیاز است؟

اکنون زمان این است که وارد بخش عملی استخراج و ماین بیت کوین بشویم، تا با ترکیب دانش های قبلی که به دست آوردیم بتوانیم فرایند استخراج بیت کوین به صورت عملی را توضیح دهیم.

در این قسمت مقاله قرار است به معرفی تمام تجهیزات مورد نیاز برای ایجاد یک سولو ماینر بپردازیم.

تجهیزات مورد نیاز برای استخراج بیت کوین

اگر بخواهیم لیستی از تجهیزات مورد نیاز برای استخراج درست کنیم به صورت زیر خواهد بود:

 • اتصال اینترنت
 • انشعاب برق مخصوص
 • ریگ
 • دستگاه استخراج
 • خنک کننده مخصوص
 • اتصالات(کابل ها)
 • سایلنت باکس
 • باکس ماینینگ
 • کیف پول مخصوص

در ادامه این مقاله به بررسی هر یک از موارد می پردازیم.

چه تجهیزاتی برای استخراج ماین و بیت کوین نیاز است؟

 • اتصال اینترنت

همانطور که پیش از این گفتیم بلاک چین یک بستر پیاده شده بر روی اینترنت می باشد، پس برای استخراج بیت کوین و اتصال به شبکه بلاک چین همواره نیاز به اتصال پایدار اینترنت می باشد. اینترنت مورد نیاز برای استخراج بیت کوین سرعت یا پهنای باند بالایی لازم ندارد و صرفا پایدار بودن آن مهم است.

 • انشعابات برق مخصوص

دستگاه های ماینر به صورت 24 ساعته در حال انجام فعالیت می باشند و از این رو نیاز مداوم به برق دارند، اما هزینه های برق مصرفی استخراج بیت کوین صرفای برای دستگاه ماینر نمی باشد، بلکه باید هزینه برق اتاق مانیتورینگ، خنک کننده های داخلی و خنک کننده های خارجی را نیز در نظر بگیرید.

برای محاسبه میزان برق دستگاه ماینینگ و دیگر تجهیزات می توانید از روی اطلاعات بر روی جعبه استفاده کنید. برای میزان هزینه های مصرفی برق نیز باید به تعرفه انشعاب برق خود و مقایسه آن با میزان برق مصرفی دستگاه ماین خود هزینه ماین را بر آورد کنید.

 • ریگ
مطلب پیشنهادی  آینده بیت کوین چیست؟ آیا بیت کوین به 100000 دلار می رسد؟

اصطلاح ریگ در واقع برای اشاره به مفهوم سازمان‌دهی سخت‌افزارهای استخراج شامل GPU و یا CPU برای استخراج انواع رمزارزها (به جز بیت‌کوین) مورد استفاده قرار می‌گیرد. به بیان دقیق‌تر، اصطلاح ریگ زمانی استفاده می‌شود که تعداد معینی کارت گرافیک (GPU) در‌کنار هم قرار بگیرند. هدف از این کار آن است که از GPU‌ها برای استخراج رمزارزهایی با الگوریتم‌های متفاوت استفاده شود. مثلا، ریگ به ۶ تا ۸ کارت گرافیک گفته می‌شود که به وسیله رایزر و اسلات PCI Express به مادربرد وصل شده‌اند. در ریگ، نیاز به کارت گرافیک‌های قدرتمندی است که بتوانند بیت ریت بالایی تولید کنند.

چه تجهیزاتی برای استخراج ماین و بیت کوین نیاز است؟

 • دستگاه ماین و استخراج

واحد پردازش گرافیک:  استخراج‌کنندگان بیت کوین به سرعت متوجه شدند که پردازنده‌های گرافیکی یا GPUها برای استخراج بیت‌کوین گزینه مناسبی هستند. از این رو، گرایش زیادی به استفاده از کارت‌های گرافیکی برای استخراج بیت کوین ایجاد شد. اما کارت‌های گرافیک خیلی نتوانستند در این عرصه جولان بدهند و خیلی سریع کنار رفتند. هرچند که از کارت‌های گرافیک برای استخراج دیگر رمزارزهای قابل استخراج مانند اتریوم  استفاده می‌شود، ولی این کارت‌ها جایگاهی برای استخراج بیت‌کوین ندارند.

مدار مجتمع با کاربرد خاص : سرعت پیشرفت در تولید سخت‌افزارهای اختصاصی استخراج بیت کوین بسیار بالا بود و همین امر منجر به تولید نسل جدیدی از سخت‌افزارهای اختصاصی استخراج بیت کوین شد. ایسیک یک ریزتراشه ساخته و طراحی شده برای استخراج بیت کوین است. این تراشه‌ها سرعت بسیار بالاتر و یا در واقع نرخ هش بسیار بالایی دارند و مصرف برق آن‌ها نسبت به توان محاسباتی که دارند بسیار کم‌تر است. امروزه برای استخراج بیت‌کوین معمولا از ایسیک استفاده می‌شود.

 • اتصالات

دستگاه های ماینینگ برای اتصال به یکدیگر، اتصال به اینترنت و اتصال به برق نیازمند کابل های با کیفیتی می باشند. به دلیل گرمای زیاد تولید شده توسط دستگاه ماینینگ کیفیت کابل ها بسیار مورد اهمیت می باشد، زیرا کابل های بی کیفیت در دمای بالا دچار مشکل می شوند و باعث رخ دادن مواردی مانند ناپایداری اینترنت و قطعی برق ماینر می شوند.

مطلب پیشنهادی  تبدیل ریال به تتر و ارز های دیجیتال | چگونه ریال را به تتر و ارز های دیجیتال تبدیل کنم؟

چه تجهیزاتی برای استخراج ماین و بیت کوین نیاز است؟

 • خنک کننده

همانطور که اشاره کردیم دستگاه های ماینرگرمای زیادی را تولید می کنند و فن های داخلی آن ها پاسخگوی رفع گرمای آن ها نمی باشد، همچنین زمانی که تعداد زیادی ماینر در یک ماینینگ باکس در کنار یک دیگر فعالیت می کنند باعث ایجاد گرمای چندین برابر می شوند و این به معنای نیاز بیشتر برای خنک سازی می باشد. پس فن ها و خنک کننده های زیادی برای یک ماینر خوب لازم است.

 • ماینینگ باکس

همانطور  که از نامش مشخص است ماینینگ باکس یک محفظه حاوی چندین دستگاه ماینر می باشد، که از آن برای دسترسی و حمل و نقل راحت تر، ایراد یابی آسان تر و خنک سازی بهتر ماینر ها استفاده می شود.

 • سایلنت باکس

دستگاه های ماینر معمولا از تمام توان تراشه های خود برای انجام فرایند ماینینگ استفاده می کنند و همانطور که گفتیم این دستگاه ها فن های زیادی دارند، این دو مورد باعث ایجاد صدای زیاد توسط دستگاه های ماینینگ می شود. این صدا در مزارع بیت کوین که معمولا در سوله ها مستقر شده اند مشکلی ایجاد نمی کند، ولی برای ماینر هایی که در خانه ها یا دفاتر کار یا محیط های شخصی فعالیت دارند این صدای زیاد آزار دهنده می باشد و نیاز به سایلنت باکس می باشد. سایلنت باکس محفظه ای است که ماینر درون آن قرار می گیرد و باعث این می شود که صدای ماینر به بیرون این باکس سرایت نکند.

 • کیف پول

در مقاله ایی قبلا به طور کامل نحوه ساخت کیف پول برای انتقال بیت کوین را توضیح داده ایم.

تمام تجهیزاتی که شما برای راه اندازی یک عدد ماینر نیاز دارید را در این مقاله ذکر کردیم. در قسمت بعدی این مجموعه از مطالب قرار است به شیوه راه اندازی یک ماینر بپردازیم.


برچسب ها :

نظر خود را بنویسید