X
5 خرداد

مگ آیفوم: گاهی اوقات امکان حضور فیزیکی برای کانفیگ، نصب و… برای لپتاپ یا کامپیوتر برایتان فراهم نیست و لازم است از ریموت دسکتاپ استفاده نمایید.

استفاده از پروتکل RDP یا همان Remote Desktop Remote Desktopاین قابلیت را به کاربران می دهد که از طریق بستر اینترنت به رایانه مقصد متصل شوند و  فعالیت های نرم افزاری مربوطه را انجام دهند بدون اینکه لازم باشد به صورت فیزیکی به لپ تاپ دسترسی داشته باشند. پروتکل RDP امکان دسترسی از راه دور کاربران به دسکتاپ و برنامه های کاربردی درون آن را فراهم می آورد.

برای راه اندازی این قابلیت به دو سیستم نیاز است . در سیسم اول باید قابلیت RDP را فعال کنیم و در سیستم دوم IP سیستم اول را وارد می نماییم تا به آن متصل شویم.

برای فعال کردن قابلیت ریموت دسکتاپ در ویندوز 7 لازم استدر سیستم اول قرار بگیرید و روی Computer راست کلیک نمایید سپس Properties را انتخاب کنید.

مطلب پیشنهادی  آموزش حذف اصولی یک نرم افزار در ویندوز 7

بعد از ورود به پنجره ی مشخصات سیستم روی گزینه ی Remot Setting کلیک نمایید.

لازم است به زبانه ی Remote بروید و گزینه ی Allow connections from computers running any version of Remote Desktop را فعال نمایید.

راه اندازی ریموت دسکتاپ RDP در ویندوز 7

اکنون در سیستم دوم قرار بگیرید، برای بازکردن کادر Run لازم است دکمه Windows+R صفحه کلید را با هم فشار دهید سپس دستور mstsc را در کادر RUN وارد نمایید.

در آخر ip سیستم اول را وارد کنید بعد از تایید IP لازم است نام کاربری و پسورد سیستم اول را وارد نمایید.


برچسب ها :

نظر خود را بنویسید