X
2 شهریور

مگ آیفوم: شایعات در خصوص خواص هویج برای کرونا و بازار داغ فروش آن بسیار رونق گرفته است. آیا واقعا هویج برای کرونا مفید است؟ همراه ما باشید تا با خواص هویج آشنا شوید.

  • بازار داغ هویج و کرونا

در چند هفته اخیر شاهد افزایش محسوس قیمت هویج در کشور بوده ایم و قیمت هر کیلو هویج حدود 25 تا 35 هزار تومن در خرده فروشی ها عرضه می شود که در مقایسه با اسفند ماه 98 افزایش بی سابقه ای را تجربه کرده است.

در اواخر سال 98 قیمت هر کیلو هویج 1500 تومان بوده است و قدرت خرید این میوه تقریبا برای اکثر جامعه محیا بوده، حال اینکه در چند ماه اخیر تقریبا به جز صیفی جات گران قیمت محسوب شده است که هر کس توان خرید آن را ندارد.

  • دلایل افزایش قیمت هویج

به گفته مسئولان بخش تره بار و صیفی جات یکی از دلایل گرانی هویج خشکسالی امسال بوده است، که این عامل نقش بسزایی در کاهش عرضه این میوه در میادین تره بار داشته است. حال این که اگر روی دیگر سکه را نگاه کنیم، علاوه بر خشکسالی تصور مفید بودن این میوه برای بیماران کرونایی که اکثر جامعه این مسئله را پذیرفته اند به گرانی قیمت هویج دامن زده است.
حقیقت تلخ دیگری که با آن روبرو هستیم متاسفانه قاچاق هویج به کشور های همسایه از جمله عراق، ارمنستان و پاکستان است، که با وجود مسئله کمبود داخل باز هم شاهد باز بودن دست دلالان و منفعت طلبی این گروه در این بازار هستیم.

مطلب پیشنهادی  ماجرای توهین مجری شبکه پنج در برنامه سلام تهران به دولت + فیلم

متاسفانه در روز های اخیر اخبار ناخوشایندی به گوش می رسد که چندین تن هویج به دلایل مختلف احتکار شده بود به دلیل گرمای هوا فاسد شده و غیر قابل استفاده شدند. حال اینکه دلالان به دلیل اینکه قیمت هویج را در بالاترین مرز نگه دارند حاضر نشدند آن را به میادین عرضه کنند و به مصرف عموم برسانند.

متاسفانه بیماری کرونا هم که هر روز دارو و درمان خاصی از طرف مردم برای بهبود حالشان پیشنهاد می شود، به داغی بازار هویج کمک کرده و تصور عموم جامعه بر این است که آب هویج تاثیر بسزایی در درمان کرونا دارد.

شایعات در خصوص خواص هویج برای کرونا و بازار داغ آن

  • خواص هویج

هویج به عنوان میوه ایی با خواص شگفت انگیز از گذشته مورد توجه مردم بوده است، این میوه به عنوان منبع قوی ویتامین A و C در حفظ سلامت سلول های ایمنی در برابر آسیب رادیکال های آزاد کمک می کند. در بسیاری از مطالعات هویج به دلیل داشتن آنتی اکسیدان بالا در درمان سرطان های مختلف از جمله مثانه، پوست و سینه نقش داشته است.

مطلب پیشنهادی  ماجرای درگیری نیرو های طالبان با مرز بانان ایرانی چه بود؟

همچنین از خواص شگفت انگیز آن می توان به کنترل قند خون و پایین آوردن کلسترول اشاره کرد.

هویج منبع خوبی از پتاسیم است. پتاسیم باعث کنترل فشار خون و جلوگیری از سکته مغزی می شود، همچین هویج به عنوان یک چربی سوز هم می تواند به سلامت بدن کمک کند. یک لیوان آب هویج به دلیل داشتن فیبر زیاد می تواند شما را سیر نگه دارد و به کاهش وزن شما کمک کند.

یکی دیگر از خواص هویج خاصیت سم زدایی و پاکسازی کبد و کلیه ها است، ولی آنچه برای اکثر خانم ها مورد توجه است خاصیت هویج در به تاخیر انداختن روند پیری است.

اگر به کرونا مبتلا شدیم چه مواد غذایی مصرف کنیم؟

  • رابطه هویج با درمان کرونا

تا به حال هیچ تحقیقی که بتوان در آن به اشاره مستقیم تاثیر آب هویج بر بهبودی کرونا داشته باشد، موجود نیست. وجود فیبر بالا، خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد التهابی باعث حفظ عملکرد سیستم ایمنی بدن می شود.


برچسب ها :

نظر خود را بنویسید