X
23 مرداد

مگ آیفوم: دکتر مینو محرز محقق اصلی در تولید واکسن کوو ایران برکت در خصوص شایعاتی درباره پیدا شدن ویروس زنده در واکسن کو ایران برکت گفت این صحبت ها از طرف افراد ضد واکسن و مخالف ایرانی مطرح می شود و مردم نیز متاسفانه بدون نقد و بررسی آنها را باور می کنند.

ماجرای پیدا شدن ویروس زنده در واکسن برکت

وی در خصوص شایعه دور ریختن بیش از پنج میلیون دز واکسن برکت به علت  پیدا شدن ویروس زنده در بخشی از این واکسن ها گفت این اخبار توسط افراد مخالف ایران و ضد واکسن پخش می شود و متاسفانه مردم هم بدون اینکه اخبار را نقد کنند می پذیرند.

او همچنین گفت : واکسن ها مستقیما از کارخانه به دست مردم نمی رسند و در مکان های مختلفی بررسی می شوند.علاوه بر این در کارخانه نیز بررسی می شوندو همچنین وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو هم انها را بررسی می کنند. در اخر مجددا نیز اصالت واکسن دوباره سنجش می شود در صورت تایید در واکسیناسیون عمومی مورد استفاده قرار می گیرند.

مطلب پیشنهادی  زندگی بدون کرونا در این مناطق از جهان

در ادامه نیز گفت: افرادی که چنین صحبت‌هایی را مطرح می‌کنند، نسبت به این موضوع که واکسن چه مراحلی را طی می‌کند تا به دست مردم برسد، هیچ آگاهی ندارند و چطور ممکن است بعد از گذراندن مراحل بسیار ویروس زنده در واکسن باشد؟! و این صحبت واقعا خنده دار است.

منبع: میزان


برچسب ها :

نظر خود را بنویسید