X
18 خرداد

به گزارش مجله مگ آیفوم : دایناسوری که در استرالیا کشف شده و به عنوان گونه جدید شناخته می شود ، می تواند یکی از بزرگترین نوع آن باشد.طبق گفته دیرین شناسان ، یک دایناسور عظیم الجثه در مناطق انتهایی استرالیا کشف شده است که به عنوان یکی از بزرگترین دایناسور های شناخته شده در جهان می باشد. کوپرنسیس استرالیایی ، بخشی از خانواده تیتانوسورهاست که حدود 100 میلیون سال پیش زندگی می کرده.

کشف بقایای یکی از بزرگترین دایناسورها در استرالیا + عکس

کشف بقایای یکی از بزرگترین دایناسورها در استرالیا + عکس

تخمین زده شده است که این دایناسور 6 متر و نیم (16-21 فوت) قد و 25 الی 30 متر (82-98 فوت) طول داشته باشد – که آن را به بزرگترین دایناسور استرالیا تبدیل خواهد کرد.

Robyn Mackenzie ، مدیر موزه تاریخ طبیعی Eromanga گفت: “بر اساس مقایسه اندازه اندام حفظ شده ، این تیتانوسور جدید جز پنج دایناسور بزرگ جهان جای می گیرد.

استخوان های فسیل شده این دایناسور در مزرعه خانوادگی مکنزی در سال 2006 در حدود 1000 کیلومتری (620 مایل) غرب بریزبن در حوضه ارومانگا و ملقب به “کوپر” پیدا شد.

مطلب پیشنهادی  مجریان معروف تلویزیون در کنار همسرانشان!

این اسکلت ابتدا در حالی که دانشمندان با زحمت استخراج و مطالعه بر روی استخوان ها انجام می دادند ، مخفی نگه داشته می شد و برای اولین بار در سال 2007 به نمایش گذاشته شد.

اسکات هاکنول ، دیرین شناس در موزه کوئینزلند ، گفت که تایید “گونه جدید” استرالوتیتان “یک کار بسیار طولانی و پرزحمت” بوده است.

این تحقیق که به مدل اسکن سه بعدی استخوان ها برای مقایسه دایناسور با اقوام نزدیک آن متکی بود ، روز دوشنبه در مجله PeerJ مورد ارزیابی قرار گرفت.

هاكونول گفت كه تعداد زیادی اسكلت دیگر دایناسور در همان منطقه یافت شده است كه كار بیشتری لازم است زیرا “اكتشافاتی از این دست را می توان به این تشبیه کرد که : ” شما فقط نوک کوه یخ را کشف کرده باشی! ”

کشف بقایای یکی از بزرگترین دایناسورها در استرالیا + عکس


برچسب ها :

نظر خود را بنویسید