X
15 تیر

مگ آیفوم: مریلا زارعی ایفاگر نقش مهدعلیا مادر ناصر الدین شاه، درسریال جیران به ایفای نقش می پردازد. سریال جیران روایتی عاشقانه تاریخی به کارگردانی حسن فتحی است. با بیوگرافی مریلا زارعی همراه ما باشید.

 • بیوگرافی مریلا زارعی 

مریلا زارعی بازیگر موفق و دوست داشتنی کشور عزیزمان است، در 25 فروردین سال 52 چشم به جهان گشود. مریلا زارعی در خانواده ایی فرهنگی بزرگ شده و این بستر باعث سوق یافتن او و خواهرش ملیکا زارعی به سمت هنر شده است.

تحصیلات آکادمیک خانم مریلا زارعی در رشته صنایع غذایی بوده و ایشان تا مقطع کارشناسی نیز در این رشته تحصیل کردند، اما از همان جوانی و از 21 سالگی مریلا زارعی راه بازیگر شدن را با نقش آفرینی در سریال کارآگاه فعالیت هنریش را آغاز نمود.

 • همسر مریلا زارعی کیست؟

او مجرداست و تاکنون ازدواج نکرده است.

 • خانواده و نوجوانی مریلا زراعی 

مریلا زارعی متولد تهران است اما خانواده او اصالت اصفهانی دارند. طبق گفته های خودش با توجه به فعالیت های فرهنگی پدرش، مریلا از کودکی به خواندن کتاب های سنگین علاقه زیادی داشته و تفریحش مطالعه ی کتاب بوده است.

خواهر مریلا زارعی یعنی ملیکا زارعی که اکثر مردم او را به نام خاله شادونه می شناسند، فعالیت های زیادی در حوضه سرگرمی کودکان انجام می دهد.

در خصوص علاقه ی مریلا زارعی به بازیگری طبق گفته های خودش در دوره ی دبیرستان در مجالس نقد فیلم که در مدرسه برگزار می شد حضور داشت و همین حضور سبب ایجاد علاقه به این هنر در او شد.

بیوگرافی مریلا زارعی بازیگر نقش مهد علیا در سریال جیران + تصاویر شخصی

 • مریلا زارعی در جیران 

سریال جیران ساخته حسن فتحی است و قرار است در سال 1400 پخش شود، مریلا زارعی ایفا گر نقش مهد علیا یا همان مادر ناصرالدین شاه است.

مطلب پیشنهادی  بیوگرافی راستین عزیزپور بازیگر سریال جیران + عکس های شخصی

جیران روایتی عاشقانه-تاریخی از داستان های قرن 13 شمسی است که در خلاصهی این داستان چنین آماده است:

زنهار که طراز و طریقت گم شده و مجاز و حقیقت به هم آمیخته. سهم رعیت کابوس است و سهم سلطان تخت طاووس. کجاست تدبیر کریم‌خان که تاج شاهی پس بگیرد از ما ندانم کارها؟ کجاست شمشیر نادر که انتقام بکشد از ما خراب کارها؟ مملکت آشفته است و امیرکبیر در گور خفته است. هر نامی آبستن ننگ است و هر صلحی آبستن جنگ. آدمیزاد قبله عالم هم که باشد پناه می خواهد. قلعه ای می‌خواهد که جان پناهش باشد. برای اولاد آدم هیچ قلعه ای محکم‌تر از عشق نیست. بدهید همه جا جار بزنند که: ایهاالناس! دیروز در حوالی تجریش پادشاه شما عاشق شد…

 • جوایز و جشنواره ها 

مریلا زارعی یکی از پرکار ترین و موفق ترین بازیگران زن است. او فعالیت هنری خودش را از 21 سالگی در سال 74 با بازی در سریال کاراگاه آغاز نمود.

در سال 77 با بازی در فیلم سینمایی دو زن به کارگردانی تهمینه میلانی بسیار محبوب شد. او برای بازی در فیلم سینمایی دو زن جایزه بهترین نقش مکمل زن جشنواره خانه فیلم در آن سال را از آن خود نمود.

 • مریلا زارعی اولین سیمرغ بلورین خود را در سال 82 با بازی در فیلم سرباز های جمعه از آن خودنمود.
 • دریافت تندیس حافظ برای بازی در سریال مانکن به عنوان بهترین بازیگر زن درام تلوزیونی در بیستمین جشن حافظ
 • دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم زیر سقف دودی در جشنواره فجر
 • دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم شیار 143 در جشنواره فجر قم
 • دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم شیار 143 در جشنواره فجر مشهد
 • دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم شیار 143 در سی و دوم جشنواره فجر
مطلب پیشنهادی  بیوگرافی پریناز ایزدیار بازیگر نقش جیران | بازیگر نقش جیران کیست ؟ + تصاویر

 • مریلا زارعی در قاب سینما 

او در فیلم های سینمایی زیادی نظیر فیلم های سینمایی پاتک، روی خط مرگ، زن شرقی، دوزن، تکیه بر باد، واکنش پنجم، سیزده گربه روی شیروانی، هم نفس، معادله، زن زیادی، سربازهای جمعه، مجرد ها، حکم، اخراجی ها، دستهای خالی، نصف مال من، نصف مال تو، خروس جنگی، آفتاب بر همه یکسان می تابد، دعوت، پریشانیف مدیوم، شیرین، درباره الی، یک اشتباه کوچولو، نیش زنبور، کیفر، هیس! دخترها فریاد نمیزنند، خرس، خوابم می آد، جدایی نادر از سیمین، دیگری، گزارش یک جشن، همه چیز برای فروش، رژیم طلایی، چ، شیار 143، دختر، گیتار، بادیگارد، اسرافیل، کارو و… به نقش آفرینی پرداخته است.

 • مریلا زارعی در قاب تلوزیون

بازی در سریال کارآگاه، مهرخوبان، دبیرستان خضرا، هوای تازه، کهنه سوار، جهان وارونه، ولایت عشق، فردا دیر است، شن های کف رودخانه، بازگشت به زندگی، پلیس جوان، دریایی ها، هم نفس، زمان شوریدگی، کلاه پهلوی و … قدرت خود برای بازی در قاب تلوزیون را نیز نشان داد.

 • مریلا زارعی در سریال های شبکه خانگی

بازی در سریال مانکن اولین تجربه ی وی در حوزه ی بازی در مجموعه های شبکه خانگی است بعد از آن نیز بازی در سریال جیران و قبله ی عالم از دیگر مواردی است که در آن به ایفای نقش پرداخته است.

آدرس پیج اینستاگرام مریلا زارعی 

تصاویر شخصی


برچسب ها :

نظر خود را بنویسید