X
24 دی

بدن ما هر روز نیاز به جذب انواع مختلفی از ویتامین ها دارد. ویتامیتن A کمک زیادی به سیستم ایمنی بدن جهت  مقابله با انواع عوامل بیماری زا می کند.

همچنین از این ویتامین در رژیم غذایتان برای تولید مثل استفاده کنید. . افرادی که دوست دارند پوستی صاف و درخشنده داشته باشند بهتر است ویتامن آ را در رژیم غذایی خود قرار دهند.

برای بهبود عملکرد مثانه، روده ها، بینایی بالا از ویتامین A استفاده کنید.

چه مواد غذایی سرشار از ویتامین A هستند؟

  • جگر گاو

جگر حیوانات نیز مانند انسان منبع ویتامن A است. برای دریافت ویتامین A ، مس، B2، B12، آهن و… از چگر گاو و گوسفند استفاده نمایید.

چه مواد غذایی سرشار از ویتامین A هستند؟

  • روغن جگر ماهی کاد

ماهی کاد در آب های شیرین و شور زندگی می کند. جگر آن دارای مقادیر بالای ویتامین A، ویتامین D  می باشد برای جذب ویتامین A  استفاده از این ماده غذایی پیشنهاد می شود.

مطلب پیشنهادی  باید ها و نباید های بعد از تزریق واکسن کرونا

  • هویج

هویج نیز ماده غذایی ارزشمندی است که دارای مقادیر زیادی ویتامین  A می باشد. هویج دارای فیبر، بتاکاروتن نیز می باشد و کالری بسیار پایینی دارد. برای جلوگیری از یوبست می توانید این ماده غذایی را در رژیم روزانه ی تان به عنوان میان وعده قرار دهید.

اسفناج، آب گوجه فرنگی، برگه زرد آلو، صالبی و… نیز دارای مقادیر زیادی ویتامین A است.

زنان باردار بهتر است در سه ماهه اول بارداری خود از مصرف جگر حیوانات و مواد غذایی سرشار از ویتامین A خود داری کنند. زیرا مصرف زیاد ویتامین آ روی سیستم عصبی جنین تاثیر گذار است.


برچسب ها :

نظر خود را بنویسید