X
19 اردیبهشت

آیفوم مگ : این مساله ثابت شده است که گیاهان سیگنالهای الکتریکی را ساطع می کنند تا محیط خود را حس کنند و به آن واکنش نشان دهند. اندازه گیری این سیگنال های الکتریکی می تواند فرصت های جدیدی را برای انواع مختلف برنامه ها ، از جمله ربات های گیاهی ایجاد کند.

با این حال ، این سیگنال ها بسیار ضعیف هستند و همین امر برای شناسایی الکترودها دشوار خواهد بود.

دانشمندان دانشگاه فنی Nanyang سنگاپور (NTU سنگاپور) با الهام از الکتروکاردیوگرام (ECG) این مشکل را حل کرده اند. از ECG معمولاً برای تعیین ناهنجاری های قلب با اندازه گیری فعالیت الکتریکی تولید شده توسط اندام استفاده می شود.

دانشمندان یک دستگاه ارتباطی گیاهی با قطر 3 میلی متر ساخته اند که سیگنال های الکتریکی را به گیاهان منتقل می کند.

دستگاه جدیدی که می تواند با گیاهان صحبت کند

اختراع دستگاه جدیدی که می تواند با گیاهان صحبت کند

دانشمندان با استفاده از هیدروژل یک الکترود سازگار را به سطح گیاه مگس تراک ونوس متصل کردند. با انجام این کار ، دانشمندان توانستند به دو چیز دست یابند: سیگنال های الکتریکی را برای کنترل نحوه واکنش گیاه به محیط خود و انتقال سیگنال های الکتریکی به گیاه ، برای بسته شدن برگهای خود.این دستگاه برای گیاهان کاملاً بی ضرر است و بر توانایی گیاهان در انجام فتوسنتز تأثیری ندارد و پالس های الکتریکی از طریق تلفن هوشمند با فرکانس خاصی به گیاهان منتقل می شوند.

مطلب پیشنهادی  آزمایش بزرگترین و قدرتمندترین تلسکوپ فضایی جهان

چن شیاودونگ ، رئیس علوم و مهندسی مواد در NTU سنگاپور ، گفت: “تغییرات آب و هوایی امنیت غذایی را در سراسر جهان تهدید می کند. با نظارت بر سیگنال های الکتریکی گیاهان ، ممکن است که این مشکل را بتوانیم برای گیاهان حل کنیم. این دستگاه هنگامی که برای اهداف کشاورزی استفاده می شود ، کشاورزان می توانند بفهمند چه بیماری ای در ون گیاه در حال پیشرفت است ، حتی قبل از اینکه علائم کامل در محصولات زراعی مانند برگ های زرد شده ظاهر شود.

با تشریح این مطالعه ، پروفسور چن شیاودونگ ، سرپرست تیم تحقیق خاطرنشان کرد : “مواد بر پایه حرارت در حالت مایع مانند آب رفتار می کنند ، به این معنی که لایه چسب قبل از تبدیل شدن به ژل می تواند با شکل گیاه مطابقت داشته باشد.

پروفسور Loh Xian Jun ، مدیر ارشد همکاری در مطالعه مواد پیشرفته و مدیر اجرایی IMRE ، گفت: “این دستگاه اکنون می تواند به انواع مختلفی از سطوح گیاه بچسبد ، و این موضوع یک گام مهم به جلو در زمینه گیاهان به شمار می رود.

مطلب پیشنهادی  تخلیه شدید باتری آیفون در آپدیت نسخه iOS 14.6

منبع : techexplorist


برچسب ها :

نظر خود را بنویسید