X
22 اردیبهشت

مگ آیفوم : مودم چه برندی بخرم؟ مودم ها از نظر اتصال آیا با هم متفاوت اند؟ ایا استفاده از مودم جهت برقراری اینترنت ضروری هست؟ در این مطلب قصد داریم در خصوص انواع مودم ها مطالبی را ارائه دهیم همراه ما باشید.

مودم چیست؟

از مودم برای برقراری ارتباط با اینترنت استفاده می شود. وظیفه اصلی مودم ها تبدیل داده های آنالوگ به دیجیتال و بالعکس می باشد.

مودم های امروزی از قابلیت هایی نظیر اشتراک اینترنت به صورت وایرلس، استفاده به عنوانDHCP ، استفاده به عنوان روتر و… بهرمند هستند. مودم ها از نظر نوع اتصال متفاوت هستند. مودم می توانند باسیم یا بیسیم و یا سیم کارتی باشند.

مودم چیست؟ انواع مودم از نظر نوع اتصال

انواع مودم از نظر نوع اتصال

  • اتصال بیسیم

مودم بی سیم یا همان مودم وای فای به خط تلفن متصل می شوند و اینترنت را به صورت بی سیم به اشتراک می گذارند. این نوع مودم ها نسبت به مودم های سیمی گران تر هستند.

  • اتصال باسیم
مطلب پیشنهادی  نامزد های احراز صلاحیت شده انتخابات 1400

اغلب مودم های سیمی دارای پورت USB و پورت LAN هستند اما مواردی هم در بازار موجود هست که فقط یکی از این دو پورت را دارا می باشد. در صورتی که مودم خریداری شده هر دو پورت را داشت بهتر است از پورت LAN جهت برقراری ارتباط استفاده نمایید.

  • مودم سیم کارتی

این نوع از مودم ها به وسیله ی یک سیم کارت و مودم جیبی مورد استفاده قرار می گیرند. با داشتن یک سیم کارت و یک مودم جیبی در هر مکانی می توانید از اینترنت استفاده کنید. یکی از مهم ترین مزایای این نوع مودم ها قابل حمل بودن آنها است. این نوع مودم ها دارای باتری داخلی می باشند.

  • مودم LTE

از این نوع مودم برای دسترسی به اینترنت پر سرعت LTE استفاده می شود برای استفاده از این مدل مودم ها نیاز به تلفن و سیم کارت نیست و به صوت بیسیم می توان از آنها استفاده نمود. این نوع مودم پیشنهادی مناسب برای استفاده در دفاتر و شرکت ها می باشد.

مطلب پیشنهادی  بیوگرافی بهناز جعفری بازیگر نقش رعنا در سریال خاتون + همسرش | عکس های شخصی

مودم tfi60 از محبوب ترین مودم های TDLTE/4G محسوب می شوند.

  • مودم فیبرنوری

یکی از مودم های مورد استفاده و قدرتمند مودم های فیبرنوری است. برای استفاده از این نوع مودم ها نیاز به زیر ساخت فیبرنوری می باشد.مودم های فیبرنوری در سمت کاربر نصب می شوند.


برچسب ها :

نظر خود را بنویسید