امروز: شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰
instagram telegram whatsapp twitter linkedin facebook
X
۲۹ مهر

مگ آیفوم: فیلم قهرمان ساخته اصغر فرهادی در اسکار ۲۰۲۲ حضور یافت! اصغر فرهادی نویسنده و کارگردان، فیلم قهرمان را با همکاری الکساندر ماله-گی به عنوان تهیه کننده، در شیراز فیلمبرداری نموده است.

این فیلم موضوع اجتماعی دارد که برای نخستین بار در ۱۳ ژوئیه ۲۰۲۱ در جشنواره فیلم کن ۲۰۲۱ به نمایش درآمد و مشترکاً با کوپه شماره ۶ ساخته یوهو کاسمانن موفق به کسب جایزه بزرگ هیئت داوران این جشنواره شد.

امیر جدیدی، محسن تنابنده، فرشته صدر عرفایی، سارینا فرهادی و سحر گلدوست از بازیگران این فیلم می باشند.

فیلم قهرمان ساخته اصغر فرهادی در اسکار ۲۰۲۲ حضور یافت!

امیر جدیدی بازیگر نقش رحیم، در این فیلم شخصیت یک نقاش و خطاطی دارد که بدلیل بدهی های خود به یک نزول خوار به نام بهرام (با بازی خوب محسن تنابنده) به زندان افتاده است و در دوارن مرخصی خود با مسائلی روبه رو می شود که مردم به او لقب قهرمان را می دهند.

فیلم برداری ” قهرمان ” پس از ۷۵ جلسه در دوم دی ماه ۱۳۹۹ پایان یافت. هایده صفی یاری تدوین این فیلم را برعهده داشته است. حق پخش این فلیم در ایالات متحده آمریکا نیز برعهده آمازون استودیوز می باشد. این فیلم در فرانسه و ایتالیا نیز اکران خواهد شد.

مطلب پیشنهادی  درگیری شدید طرفداران احمدی‌نژاد در وزارت کشور + فیلم

هیأت معرفی نماینده سینمای ایران به مراسم اسکار، از میان ۳ فیلم “دشت خاموش”، “بندربند” و “قهرمان” در نهایت فیلم قهرمان را برای مراسم اسکار ۲۰۲۲ معرفی نمودند.

 


برچسب ها :

نظر خود را بنویسید