X
27 اردیبهشت

مگ آیفوم : آیا قصد اشتراک گذاری اینترنت تلفن همراهتان را با لپ تاپ یا کامپیوتر دارید؟ چه طوری اینترنت گوشی را هات اسپات کنم ؟ همراه ما باشید تا شما را با چند روش ساده و کابردی اشتراک اینترنت گوشی به لپ تاپ آشنا سازیم.

زندگی بدون اینترنت در دنیای امروز کاری غیر ممکن است با گسترش تکنولوژی استفاده از اینترنت در دفاتر، شرکت ها، بخش های دولتی و خصوصی و… بسیار مهم و ضروری است. شاید شما هم در شرایطی قرار گرفته باشید که دسترسی به اینترنت لپ تاپ نداشته باشید و یا محدودیت هایی برای دستیابی به اینترنت در اماکن مختلف داشته باشد. اگر اینترنت موبایل دارید می توانید با روش های زیر لپ تاپ و یا کامپیوترتان را اینترنت دار کنید.

در همه روش های استفاده از اینترنت موبایل لازم است و باید اینترنت گوشی روشن باشد.

  • چگونه از هات اسپات موبایل استفاده کنم ؟ 

یکی از معمول ترین روش های اتصال و استفاده از اینترنت استفاده از قابلیت هات اسپات گوشی می باشد.

مطلب پیشنهادی  آموزش اینوایت Invite در کلاب هاوس

در قسمت Seting گزینه Connection (اتصالات) را انتخاب کنید. سپس Mobile Hotspot and Tethering (نقطه اتصال تلفن همراه و اتصال به اینترنت) را انتخاب نمایید. در آخر گزینه ی Mobile Hotspot (نقطه اتصال تلفن همراه) را فعال کنید.

جهت اتصال لپ تاپ به گوشی تلفن همراه و همچنین استفاده از دیتای تلفن همراه لازم است وای فای لپ تاپ را روشن نموده نام کاربری و پسورد اینترنت گوشی را روی لپ تاپ تان بزنید.

  • برقراری اینترنت کامپیوتر با استفاده از اینترنت گوشی و کابل USB

می توانید با استفاده از اینترنت گوشی و یک کابل USB کامپیوترتان را اینترنت دار کنید. فقط لازم است کابل یو اس بی را از آداپتور جدا کنید و به پورت USB سیستم تان متصل نمایید. سپس در قسمت Seting (تنظیمات) گزینه Connection (اتصالات) را انتخاب کنید سپس گزینه Mobile Hotspot and Tethering (نقطه اتصال تلفن همراه و اتصال به اینترنت) و در آخر USB Tethering را انتخاب کنید به یاد داشته باشید که باید ابتدا کابل را متصل نمایید تا این گزینه فعال شود.

مطلب پیشنهادی  تلفن ابری چیست؟ مزایای خرید تلفن ابری

چند روش کابردی اشتراک اینترنت گوشی به لپ تاپ

  • اشتراک اینترنت موبایل با استفاده از بلوتوث

شما می توانید از طریق بلوتوث از اینترنت موبایل تان برای لپتاپ یا کامپیوتر استفاده کنید.

ابتدا بلوتوث خود را روشن نمایید در قسمت تنظیمات گزینه Connection (اتصالات) را انتخاب کنید. سپس Mobile Hotspot and Tethering (نقطه اتصال تلفن همراه و اتصال به اینترنت) را انتخاب نمایید. در آخر گزینه ی Bluetooth tethering (اتصال به اینترنت با بلوتوث) را فعال کنید.

حال نوبت به روشن کردن بلوتوث سیستم یا لپ تاپ شما است کافی است در قسمت Device & Printer گزینه ی Pair انتخاب کنید تا جفت سازی دستگاه انجام شود.


برچسب ها :

نظر خود را بنویسید