X
19 تیر

مگ آیفوم: امیرحسین فتحی بازیگر موفق در سریال جیران به ایفای نقش سیاوش می پردازد. سریال جیران به کارگرانی حسن فتحی و تهیه کنندگی اسماعیل عفیفه در حال تولید است. با بیوگرافی امیرحسین فتحی همراه ما باشید.

  • بیوگرافی امیرحسین فتحی

امیرحسین فتحی بازیگر جوان و موفق سینمای ایران است. امیرحسین فتحی 28 سال سن دارد، او متولد 10 مهر سال 1372 است. فتحی تا کنون در سینما و قاب نمایش خانگی نقش های موفقی داشته و در آثاری مانند شهرزاد حضور پر رنگش باعث درخشیدنش شده است.

  • خانواده فتحی

امیرحسین فتحی دومین فرزند حسن فتحی است. حسن فتحی یکی از موفق ترین کارگردان های ایرانی در سال های اخیر بوده است که کارگردانی آثاری مانند شهرزاد و جیران را بر عهده داشته است. امیرحسین فتحی اذعان دارد که فعالیت هنری اش از پدرش جدا است ولی این دو تاکنون در سه اثر جیران، کیفر و شهرزاد با یک دیگر فعالیت داشته اند.

  • تحصیلات امیرحسین 

فتحی دانشجوی رشته ی ادبیات انگلیسی و سینما بوده، او هم اکنون نیز در حال تحصیل در این رشته می باشد، اما طبق گفته ی خودش تمام فعالیتش را به سوی بازیگری سوق داده و تلاشش این است که تبدیل به یک بازیگر موفق و بزرگ شود. او فارغ التحصیل بازیگری از آکادمی سینمایی کارنامه نیز هست.

بیوگرافی امیرحسین فتحی ایفا گر نقش سیاوش در سریال جیران+ تصاویر

  • شروع فعالیت امیرحسین 

امیرحسین فتحی فعالیت خود را با تئاتر شروع کرد و از سنین پایین حضور در صحنه ی جادویی تئاتر را تجربه کرده است. اولین فعالیت حرفه ای فتحی را می توان تئاتر آدم و حوا نام برد که در مالزی اجرا شد و فتحی با 14 سال سن در آن نقش آفرینی کرد.

مطلب پیشنهادی  بیوگرافی ایلیا نصرالهی بازیگر سریال جیران + عکس های شخصی

فتحی اولین فیلم سینمایی خود را با نام پریناز به کارگردانی بهرام بهرامیان در سال 1389 بازی کرد و پس از آن برای گذراندن دوره های بازیگری به خارج کشور رفت. پس از بازگشت به ایران امیرحسین فتحی فعالیت های بیشتری را در سینما تجربه کرد.

  • امیرحسین فتحی در جیران

امیرحسین فتحی در جدیدترین اثر پدرش قرار است نقش مهمی را بازی کند. جیران اثری درام، رمانتیک و تاریخی است که قرار است در تابستان سال 1400 از شبکه نمایش خانگی فیلیمو پخش شود. داستان جیران حول محور ناصرالدین شاه و اتفاقات دربار این شاه می چرخد. در توضیحات سریال نقش امیرحسین فتحی، سیاوش اعلام شده و اطلاعات تاریخی از آن در دسترس نیست.

بیوگرافی امیرحسین فتحی ایفا گر نقش سیاوش در سریال جیران+ تصاویر

  • در خلاصه داستان سریال جیران آمده است :

زنهار که طراز و طریقت گم شده و مجاز و حقیقت به هم آمیخته. سهم رعیت کابوس است و سهم سلطان تخت طاووس. کجاست تدبیر کریم‌خان که تاج شاهی پس بگیرد از ما ندانم کارها؟ کجاست شمشیر نادر که انتقام بکشد از ما خراب کارها؟ مملکت آشفته است و امیرکبیر در گور خفته است. هر نامی آبستن ننگ است و هر صلحی آبستن جنگ. آدمیزاد قبله عالم هم که باشد پناه می خواهد. قلعه ای می‌خواهد که جان پناهش باشد. برای اولاد آدم هیچ قلعه ای محکم‌تر از عشق نیست. بدهید همه جا جار بزنند که: ایهاالناس! دیروز در حوالی تجریش پادشاه شما عاشق شد…

  • حضور امیرحسین فتحی در سریال شهرزاد
مطلب پیشنهادی  بیوگرافی نگار عابدی بازیگر سریال دودکش2 + تصاویر شخصی

امیرحسین فتحی مهم ترین نقش کارنامه خود را در سریال شهرزاد که کارگردانش پدر وی بود تجربه کرد. فتحی در سریال شهرزاد نقش هومن را بر عهده داشت که دارای پیچ و خم های زیادی در داستان بود، که فتحی توانست به خوبی از پس آن ها بر بیاید و نشان دهد بازیگر توانا و قابلی است.

  •  فتحی در سینما

امیرحسین فتحی با توجه به سن کمی که دارد کارنامه بلند بالایی در سینما را تجربه نکرده، ولی با این وجود در حضور کوتاه مدتش موفق بوده است.

او در چهار اثر سینمایی کیفر، پریناز، مزار شریف و آخرین بار کی سحر را دیدی؟ نقش آفرینی نمود.

بیوگرافی امیرحسین فتحی ایفا گر نقش سیاوش در سریال جیران+ تصاویر

  • امیرحسین فتحی در قاب نمایش خانگی

او در دو سریال نمایش خانگی محبوب شهرزاد و شاهگوش نقش آفرینی کرده است. شهرزاد و شاهگوش از موفق ترین آثار نمایش خانگی در سال های اخیر بوده اند که امیرحسین فتحی در هر دوی آن ها نقش آفرینی نموده است.

  • امیرحسین در تئاتر

مهم ترین و طولانی ترین بخش کارنامه امیرحسین فتحی را می توان حضور او در تئاتر دانست.

او در تئاتر های آدم و حوا، عمو نوروز، بالابر غذا، رئال مادرید 11 بارسلونا 1 و مرغ دریایی من نقش آفرینی کرده است.

امیرحسین فتحی در اینستاگرام را دنبال کنید.

بیوگرافی امیرحسین فتحی

 امیرحسین فتحی

تصاویر امیرحسین فتحی 

 


برچسب ها :

نظر خود را بنویسید