X
12 خرداد

خورشت از جمله غذا های سنتی ایرانی و اصیل می باشد که طعم و مزه فوق العاده ای دارند و همه ما ایرانی ها علاقه زیادی به خورشت ها داریم و انواع و اقسام آن را برای 1 بار در هفته تهیه می کنیم. خورش ها را با پلو سرو می شوند و به تنهایی قابل خوردن نیستند و طعم مزه آن با پلو ساده زعفرانی فوق العاده می شود.

شما می توانید خورشت ها را برای مهمانی و مجالس تهیه کنید. خورشت ها بیشتر با گوشت یا مرغ یا به صورت گیاهی با انواع سبزیجات و حبوبات ها تهیه می شود و در انتها از چاشنی های مخصوص استفاده می شود، شما می توانید از آبلیموترش تازه یا غوره یا رب انار یا نارنج استفاده کنید. تهیه خورش ها در خانه کار بسیار راحتی می باشد و زمان زیادی برای تهیه آن لازم نیست ولی باید پخت طولانی داشته باشد تا خورش کاملا جا افتاده شود و روغن بی اندازد. امروز سه نوع از بهترین خورشت ها را با رسپی بسیار خوب برای شما آماده کردیم که عبارت است از خورشت کرفس، خورش ریواس، خورش قیمه بادمجان همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی  نحوه درست کردن ترشی پیاز

طرز تهیه خورش کرفس

خورش کرفس یکی از خورشت های محبوب ما ایرانی ها می باشد که به روش های مختلفی تهیه می شود. خورشت کرفس را می توانید با مرغ یا گوشت خورشتی تهیه کنید و از سبزی مخصوص این خورشت یعنی نعنا و جعفری به همراه کمی برگ کرفس استفاده کنید. اما برای مشاهده دستور تهیه خورش کرفس به سایت پارسی دی مراجعه کنید.

طرز تهیه خورش ریواس

خورش ریواس یکی از خورشت های فصلی می باشد که همزمان در فصل بهار و تابستان با رسیدن ریواس می توانید این خورش را با مرغ و گوشت تهیه کنید. این خورش به واسطه داشتن ریواس طعمی فوق العاده دارد و از خواص خوب ریواس نیز می توانید بهرمند شوید. ریواس برای کبد چرب و برای پیشگیری از آلزامیر بسیار مناسب است. اما برای مشاهده دستور تهیه خورش ریواس به سایت پارسی دی مراجعه کنید.

طرز تهیه خورش قیمه بادمجان

طرز تهیه خورش قیمه بادمجان

خورش قیمه بادمجان یکی از محبوب ترین خورشت های ایرانی می باشد که با رسپی ها مختلفی تهیه می شود و طعم و مزه فوق العاده ای دارد. این خورش محبوب را می توانید به همراه سالاد و ترشی و یک برنج زعفرانی سرو کنید. خورش قیمه بادمجان را می توانید با مرغ یا گوشت و یا به صورت گیاهی با قارچ تهیه کنید. امروز برای مشاهده دستور تهیه خورش قیمه بادمجان به سایت آلامتو مراجعه کنید.

مطلب پیشنهادی  بهترین زمان برای خوردن برنج

برچسب ها :

نظر خود را بنویسید