X
30 شهریور

مگ آیفوم:هر قرص مسکن رو برای چه دردی باید مصرف کنیم؟ بارها برای همه ی ما پیش آمده است که دردهایی را تجربه کردیم که از نظر خودمان سطحی هستند و نیاز به مراجعه نزد دکتر ندارند و با یک قرص مسکن قابل حل می باشند.

بنابراین اولین کاری که در خصوص رفع مشکل خود انجام میدهیم مراجعه به جعبه داروهایمان می باشد. قرص های مسکن رایجی که در اکثر خانه ها پیدا می شود: استامینوفن، ایبوپروفن، دیکلوفناک، مفنامیک اسید و …

اگر اطلاعات کافی در مورد هر یک از قرص های مسکن و خاصیت آن ها داشته باشیم انتخاب مطمئن تری انجام میدهیم در غیر این صورت برحسب تجربه مثلا استامینوفن را برای سردرد و دیکلوفناک را برای دردهای عضلانی استفاده می کنیم. در مواردی هم فقط برحسب قرص های مسکن موجود در منزل، قرصی را انتخاب و مصرف می نماییم.

اما بهتر است بدانیم که استفاده نابجا از هر دارو چه عوارض و پیامدهایی را برای بدن و همچنین کبد ما خواهد داشت. پس با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه دریافت نمایید.

هر قرص مسکن رو برای چه دردی باید مصرف کنیم؟

  • استامینوفن، استامینوفن کدئین و استامینوفن کافئین

همین که اسم استامینوفن را روی یک قرص مسکن مشاهده کردید در ذهن شما اولین جرقه زده می شود : یافتم! همان معجزه گر رفع درد!
هشدار: لطفا دقت کنید، این مسکن ها هرکدام برای دردهای خاصی هستند. استامینوفن بیشتر جهت رفع دردهای معمولی و بخصوص سردرد و همچنین کاهش تب استفاده می شود. امروزه بدلیل وجود ویروس کرونا در محیط زندگی و کار ما، گاهی علائم سردرد و تب خفیف مشاهده می شود و معمولا در لحظات اولیه احساس این علائم، پزشکان توصیه به مصرف این مسکن می کنند.
استامینوفن کدئین نیز جهت دردهای متوسط و ضد سرفه می باشد. در مواردی که مشکلات تنفسی درنوزادان مشاهده می شود، توصیه به مصرف استامینوفن کافئین می گردد. همچنین برای دردهای میگرنی این قرص مسکن گزینه بهتری می باشد.

مطلب پیشنهادی  خواص آویشن برای درمان بیماری های قلبی | زیبایی پوستی، رشد مو با آویشن

قرص های مسکن دیگری نیز جهت رفع تب پیشنهاد می گردد، از جمله آسپرین (آ.اس.آ) و آکسار (آ.ث.آ).

  • کدام مسکن برای درد دندان مناسب است؟

درد دندان از دردهای بسیار آزار دهنده ای هست که اکثر افراد آن را در طول عمر خود حداقل یکبار تجربه کرده اند، پس در صورت بروز اولین نشانه های درد دندان می توانید از قرص مسکن نوافن استفاده کنید. البته پیشنهاد می شود در صورتی که درد دندان تکرار و یا تشدید شد حتما به دندان پزشک مراجعه نمایید تا زودتر پروسه درمان و نجات دندان های شما صورت پذیرد!

مجبور به کشیدن دندان خود شده اید؟ درد امانتان را بریده است؟ کافی است قرص مسکن ایبوپروفن را مصرف نموده تا در کاهش درد شما همراهتان باشد!

هر قرص مسکن رو برای چه دردی باید مصرف کنیم؟

  • کدام مسکن برای درد های التهابی مناسب است؟

ویروس کرونا! ویروسی با علائم مختلف، در اوایل حضور این ویروس در محافل و مجالس ما، یکی از مسکن هایی که به مبارزه با این ویروس بدن ما را یاری رسانید مسکن ناپروکسن بود، زیرا این ویروس علائمی همچون سردرد و التهاب ریه را برایمان رقم میزد و این مسکن به عنوان ضد درد و ضد التهاب تا حدودی موثر بود.

  • مفنامیک اسید تسکین دهنده درد های قاعدگی 
مطلب پیشنهادی  راهکار های درمان خانگی شپش سر

یکی از دردهای شایع و آزار دهنده به خصوص در میان بانوان دردهای دوران قاعدگی می باشد به نحوی که فرد را از انجام امور روزمره خود باز میدارد. این درد نیز در حالت نرمال نیاز به مراجعه نزد پزشک ندارد و کافیست مفنامیک اسید را به مبارزه با این درد فرابخوانید!

  • کدام مسکن برای درد های عضلانی مناسب است؟

گاهی عدم انجام صحیح حرکات ورزشی، نامناسب بودن رختخواب و حتی صندلی، منجر به ایجاد دردهای عضلانی می گردد که یک مسکن شناخته شده در بهبود اوضاع یاری گر خواهد بود، بله! پیروکسیکام. که البته در کنار مصرف قرص مسکن می توانید از پماد موضعی پیروکسیکام نیز جهت بهبود سریعتر دردهای عضلانی بهره مند شوید.


برچسب ها :

نظر خود را بنویسید