X
21 مهر

مگ آیفوم: 10 فایده دانه رازیانه و رازیانه برای بدن ! رازیانه چه فوایدی برای بدن دارد؟ آیا از عوارض مصرف بی رویه رازیانه آگاهی دارید؟

گیاه رازیانه سبز و سفید و دارای برگهای پر و گلهای زرد می باشد. که به عنوان یک ماده خوش طعم در آشپزی و همچنین به عنوان یک دارو قابل استفاده است.

پیاز ترد و دانه های گیاه رازیانه طعمی ملایم و شبیه شیرین بیان دارند. با این حال ، طعم دانه ها به دلیل اسانس های قوی آنها، قوی تر است.

علاوه بر کاربردهای آشپزی فراوان، رازیانه و دانه های آن طیف وسیعی از فواید سلامتی را شامل می شوند و اثرات آنتی اکسیدانی ، ضد التهابی و ضد باکتریایی دارند.

در اینجا 10 فایده رازیانه و دانه رازیانه بیان می شود که همه آنها بر اساس علم است.

10 فایده دانه رازیانه و رازیانه برای بدن !

بسیار مغذی است. پیاز رازیانه تازه، منبع خوبی از ویتامین C است ( یک ویتامین محلول در آب برای سلامت سیستم ایمنی ، ترمیم بافت و سنتز کلاژن)

مطلب پیشنهادی  چند نکته در خصوص رعایت بهداشت مو

حاوی ترکیبات قوی گیاهی. چشمگیرترین مزایای رازیانه و دانه رازیانه از آنتی اکسیدان ها و ترکیبات گیاهی قوی موجود در آنها ناشی می شود.

دانه های رازیانه ممکن است اشتها را سرکوب کند (برای لاغری مناسب می باشد)

برای سلامتی قلب مفید می باشد.

ممکن است دارای خواص ضد سرطان باشد.

ممکن است برای زنان شیرده مفید باشد.

ممکن است دارای خواص ضد باکتریایی باشد. مطالعات نشان می دهد که عصاره رازیانه از رشد باکتری ها و مخمرهای مضر مانند اشرشیاکلی ، استافیلوکوکوس اورئوس و کاندیدا آلبیکنس جلوگیری می کند.

ممکن است التهاب را کاهش دهد. آنتی اکسیدان های قوی موجود در رازیانه مانند ویتامین C و کورستین می توانند به کاهش التهاب و سطح نشانگرهای التهابی کمک کنند.

ممکن است برای سلامت روان مفید باشد. مطالعات حیوانی نشان داده است که عصاره رازیانه ممکن است نقص حافظه مرتبط با افزایش سن را کاهش دهد.

ممکن است علائم یائسگی را تسکین دهد. بررسی 10 مطالعه نشان داد که رازیانه ممکن است عملکرد جنسی و رضایت را در زنان یائسه بهبود بخشد ، همچنین گرگرفتگی ، خارش واژن ، خشکی ، درد هنگام رابطه جنسی و اختلالات خواب را تسکین دهد.

مطلب پیشنهادی  از خواص بی نظیر بادرنجبویه چقدر اطلاع دارید؟

منبع: www.healthline.com


برچسب ها :

نظر خود را بنویسید