X
20 آذر

چشم انداز سرمایه گذاری در منطقه ۲۲ تهران بسیار روشن است در نتیجه افرادی که به دنبال یک سرمایه گذاری مطمئن و زود بازده هستند، بهتر است منطقه ۲۲ تهران را در اولویت های خود قرار دهند .

منطقه ۲۲ تهران بدون شک یکی از پرسودترین پروژه های اقتصادی در سالهای اخیر بوده است. مهمترین عامل سودآوری در سرمایه گذاری املاک و مستغلات، مکان است. منطقه چیتگر با امکانات فوق العاده خود به عنوان قطب گردشگری شهر تهران شناخته می شود. کسانی که به دنبال فرصت سرمایه گذاری ویژه و یک زندگی لوکس هستند خرید آپارتمان در چیتگر بهترین گزینه برای آنها خواهد بود.  نزدیکی به امکانات رفاهی، فضای سبز، مناظر دیدنی، و فاکتور وضعیت محله به طور برجسته در ارزیابی املاک مسکونی. نزدیکی به بازارها، انبارها، مراکز حمل و نقل، آزادراه ها و مناطق معاف از مالیات نقش مهمی در ارزیابی املاک تجاری و مسکونی دارند. یکی از بزرگ ترین مناطق برای سرمایه گذاری در غرب تهران منطقه 22 یا دریاچه چیتگر می باشد. دلیل افزایش قیمت و رشد خرید و فروش آپارتمان در منطقه چیتگر نیز وابسته به عوامل ذکر شده است.

دلیل رشد چشمگیر و محبوبیت منطقه چیتگر چیست؟

امروزه منطقه ۲۲ تهران به دلیل موقعیت جغرافیایی خود به منطقه ای توریستی و گردشگری تبدیل شده است علاوه بر این وجود پروژه های بزرگ ساخته شده و در حال احداث مانند دریاچه چیتگر، پارک جنگلی، مجتمع تجاری اداری ایران مال، باغ ملی گیاهشناسی و شهربازی هزار و یک شهر، موجب شده که این منطقه به یکی از مناطق محبوب ترین و پرتقاضا مناطق تهران تبدیل شود.

مهمترین عوامل سرمایه گذاری در املاک و مستغلات چیتگر

مهمترین چیزی که در املاک و مستغلات باید به دنبال آن باشید چیست؟ در حالی که مکان همیشه یک ملاحظات کلیدی است، عوامل متعدد دیگری وجود دارد که به تعیین اینکه آیا سرمایه گذاری برای شما مناسب است یا خیر وجود دارد. اگر قصد سرمایه گذاری در بازار املاک و مستغلات را دارید، در اینجا نگاهی به برخی از مهم ترین مواردی که باید در نظر بگیرید، آورده شده است.

1. مکان ملک

مهمترین عامل سودآوری در سرمایه گذاری املاک و مستغلات مکان است. نزدیکی به امکانات رفاهی، فضای سبز، مناظر دیدنی، و فاکتور وضعیت محله به طور برجسته در ارزیابی املاک مسکونی. نزدیکی به بازارها، انبارها، مراکز حمل و نقل، آزادراه ها و مناطق معاف از مالیات نقش مهمی در ارزیابی املاک تجاری دارند.

یک نکته کلیدی هنگام در نظر گرفتن مکان ملک، دیدگاه میان مدت تا بلندمدت در مورد اینکه چگونه انتظار می رود منطقه در طول دوره سرمایه گذاری تکامل یابد، است. به عنوان مثال، زمین خالی و آرام امروزی در پشت یک ساختمان مسکونی می تواند روزی به یک مرکز تولیدی پر سر و صدا تبدیل شود و ارزش آن را کاهش دهد. مالکیت و استفاده مورد نظر از مناطقی که قصد سرمایه گذاری دارید را به طور کامل بررسی کنید.

یکی از راه‌های جمع‌آوری اطلاعات در مورد چشم‌انداز مجاورت ملک مورد نظرتان، تماس با شهرداری یا سایر سازمان‌های دولتی مسئول منطقه‌بندی و برنامه‌ریزی شهری است. این امر به شما امکان دسترسی به برنامه ریزی بلندمدت منطقه را می دهد و تعیین می کند که چقدر برای برنامه خود برای ملک مطلوب یا نامطلوب است.

2. ارزش گذاری اموال

ارزش گذاری املاک برای تامین مالی در طول خرید، قیمت فهرست، تجزیه و تحلیل سرمایه گذاری، بیمه و مالیات مهم است – همه آنها به ارزش گذاری املاک و مستغلات بستگی دارند.

مطلب پیشنهادی  پیام تبریک روز دختر به خواهر + جملات زیبا و جدید تبریک روز دختر

روش های رایج ارزیابی آپارتمان ها و املاک چیتگر عبارتند از:

رویکرد مقایسه فروش: فروش قابل مقایسه اخیر املاک با ویژگی های مشابه – رایج ترین و مناسب ترین برای املاک جدید و قدیمی

رویکرد هزینه: هزینه زمین و ساخت و ساز، منهای استهلاک – مناسب برای ساخت و ساز جدید

رویکرد درآمد: بر اساس جریان های نقدی مورد انتظار – مناسب برای اجاره

3. هدف سرمایه گذاری و افق سرمایه گذاری

با توجه به نقدینگی کم و سرمایه گذاری با ارزش بالا در املاک و مستغلات، عدم شفافیت عمدی ممکن است منجر به نتایج غیرمنتظره ای از جمله مشکلات مالی شود – به خصوص اگر سرمایه گذاری در رهن باشد.

مشخص کنید کدام یک از دسته‌های گسترده زیر با هدف شما مطابقت دارد و سپس بر اساس آن برنامه‌ریزی کنید:

خرید برای استفاده خودتان. در اینجا شما در اجاره بها صرفه جویی خواهید کرد و از مزایای استفاده شخصی برخوردار خواهید شد و در عین حال قدردانی از ارزش را نیز دریافت خواهید کرد.

خرید و اجاره دادن . این درآمد منظم و ارزش گذاری بلندمدت را ارائه می دهد. با این حال، خلق و خوی صاحبخانه بودن برای رسیدگی به اختلافات و مسائل حقوقی احتمالی، مدیریت مستاجران، تعمیرات و غیره مورد نیاز است.

خرید و فروش (کوتاه مدت). این معمولاً برای سود سریع و کوچک تا متوسط ​​است – ملک معمولی در دست ساخت است و پس از اتمام با سود فروخته می شود.

خرید و فروش (بلند مدت). این به طور کلی بر افزایش ارزش ذاتی بزرگ در یک دوره طولانی متمرکز است. این جایگزینی برای اهداف بلند مدت مانند بازنشستگی ارائه می دهد.

4. جریان های نقدی مورد انتظار و فرصت های سود

جریان نقدی به مقدار پولی که پس از هزینه ها باقی می ماند اشاره دارد. جریان نقدی مثبت کلید نرخ بازده خوب در ملک سرمایه گذاری است.

پیش‌بینی‌هایی را برای حالت‌های سود و هزینه‌های زیر ایجاد کنید:

جریان نقدی مورد انتظار از درآمد اجاره (تورم به نفع مالکان برای درآمد اجاره)

افزایش مورد انتظار در ارزش ذاتی ناشی از افزایش قیمت بلند مدت.

مزایای استهلاک (و مزایای مالیاتی موجود)

تجزیه و تحلیل هزینه و فایده بازسازی قبل از فروش برای به دست آوردن قیمت بهتر

تحلیل هزینه و فایده وام های رهنی در مقابل افزایش ارزش

5. ساخت و ساز جدید در مقابل املاک موجود

ساخت و ساز جدید معمولاً قیمت های جذاب، گزینه ای برای سفارشی سازی و امکانات مدرن ارائه می دهد. ریسک‌ها شامل تاخیر، افزایش هزینه‌ها و ناشناخته‌های یک محله تازه توسعه‌یافته است.

املاک موجود راحتی، دسترسی سریعتر، بهبودهای ایجاد شده (آب و برق، محوطه سازی و غیره) و در بسیاری از موارد هزینه های کمتری را ارائه می دهند.

در اینجا چند نکته کلیدی وجود دارد که باید هنگام تصمیم گیری بین ساخت و ساز جدید یا ملک موجود به دنبال آنها باشید:

پروژه های گذشته را مرور کنید و در مورد شهرت شرکت ساختمانی برای سرمایه گذاری های جدید تحقیق کنید.

اسناد املاک، بررسی های اخیر و گزارش های ارزیابی املاک موجود را بررسی کنید.

هزینه های نگهداری ماهانه، حقوق معوقه و مالیات را در نظر بگیرید. چنین هزینه هایی می تواند به شدت بر جریان نقدی شما تأثیر بگذارد.

هنگام سرمایه گذاری در املاک اجاره ای، دریابید که آیا ملک تحت کنترل اجاره، تثبیت اجاره یا بازار آزاد است. آیا مدت اجاره به پایان می رسد؟ آیا گزینه های تمدید برای مستاجر مطلوب است؟ متعلق به چه کسی است؟

مطلب پیشنهادی  عکس پروفایل برای تبریک حلول ماه رمضان

6. سرمایه گذاری غیر مستقیم در املاک و مستغلات

مدیریت خواص فیزیکی در یک افق بلند مدت برای همه مناسب نیست. جایگزین هایی وجود دارد که به شما امکان می دهد به طور غیر مستقیم در بخش املاک و مستغلات سرمایه گذاری کنید.

تراست های سرمایه گذاری املاک و مستغلات (REIT)

سهام شرکت املاک و مستغلات

صندوق های سرمایه گذاری متقابل و ETF متمرکز بر بخش املاک و مستغلات

اوراق وام مسکن

اوراق بهادار با پشتوانه وام مسکن (MBS)

7.کنترل نوسانات بازار املاک و مستغلات

مانند سایر انواع سرمایه گذاری، خرید کم و فروش بالا خوب است. بازارهای املاک و مستغلات نوسان دارند و آگاهی از روندها سودمند است. توجه به نرخ های وام مسکن نیز مهم است تا در صورت امکان بتوانید هزینه های تامین مالی خود را کاهش دهید.

سود های نجومی خریداران آپارتمان و ملک در چیتگر تهران

سوالات متدوال درباره منطقه چیتگر

  1. تفاوت منطقه 22 تهران با سایر مناطق در چیست؟

یکی از تفاوت های بارز منطقه ۲۲ تهران نسبت به سایر مناطق این است که تمام ارگان ها، شرکت های دولتی و تعاونی های کشور مانند تعاونی های مخاربرات، تاکسیرانی و … در این منطقه پروژه دارند و از آنجایی که بانک مرکزی همیشه به صورت ماهانه و سالانه تعداد معاملات انجام شده کل مناطق تهران را اعلام می کند، نکته قابل توجه این است که این آمار در رابطه با منطقه ۲۲ تهران واقعی نیست چرا که ۸۰ درصد از معاملات این منطقه در خود تعاونی ها انجام می شود و تنها در همان تعاونی ها به ثبت می رسد.

  1. بهترین منطقه چیتگر برای سکونت کجاست؟

شهرک گلستان به دلیل نزدیکی به امکانات رفاهی بهترین گزینه برای شما خواهد بود. اما در مقابل اگر  هدف شما صرفا سرمایه گذاری ملکی است، شهرک چیتگر و حومه آن بهترین انتخاب است چرا که این منطقه رشدی قابل توجه را در آینده نزدیک تجربه خواهد کرد. یکی از بهترین مناطق از لحاظ دسترسی منطقه کوهک است. موقعیت کوهک به گونه ای است که به راحتی می توان به بزرگراه آزادگان و همت دسترسی پیدا کنید.

  1. چرا سرمایه گذاری در حوزه املاک چیتگر زودبازده و پرسود است؟

هنگامی که یک منطقه به قطب تجاری و اداری تبدیل شود ، سود حاصل از سرمایه گذاری در آن منطقه بسیار فراتر از محاسبات کنونی خواهد بود درست همانند سرمایه گذاری در منطقه ۲۲ تهران که در حال حاضر منطقه مورد علاقه سرمایه گذاران کوچک و بزرگ ملکی می باشد

نتیجه

املاک و مستغلات می تواند به تنوع سبد سرمایه گذاری شما کمک کند. به طور کلی، املاک و مستغلات همبستگی کمی با سایر طبقات دارایی اصلی دارد – بنابراین وقتی سهام کاهش می یابد، املاک و مستغلات اغلب افزایش می یابد. سرمایه گذاری در املاک و مستغلات همچنین می تواند جریان نقدی ثابت، افزایش قابل توجه، مزایای مالیاتی و بازده رقابتی با ریسک را فراهم کند و آن را به یک سرمایه گذاری مناسب تبدیل کند.

البته، درست مانند هر سرمایه‌گذاری، مهم است که قبل از سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات، عوامل خاصی مانند موارد ذکر شده در اینجا را در نظر بگیرید – مشاوران املاک پارلمان غرب در کنار شما هستند تا سرمایه گذاری مطمئنی در حوزه املاک چیتگر انجام دهید. برای رهن و اجاره آپارتمان ، خرید آپارتمان در چیتگر ، پیش فروش آپارتمان در منطقه 22 و همچنین مشارکت در ساخت می توانید با مشاور املاک پارلمان غرب در منطقه 22 در ارتباط باشید.


برچسب ها :

نظر خود را بنویسید