X
10 خرداد

مگ آیفوم : در این روزهای گرم تابستان که به گفته برخی منابع جزو یکی از گرمترین تابستان ها نیز می باشد، برخی ها بدون توجه به ضرورت وجود برق در این فصل و راه اندازی دستگاه های خنک کننده توسط مردم، اقدام به راه اندازی دستگاه های استخراج رمز ارز ها نموده اند که باعث مصرف بسیار زیاد منابع برق و مشکلات قطعی در کشور می شود. در این باره خبری منتشر شده که در ادامه آن را با هم میخوانیم.

وجود ماینر ها چقدر در قطعی برق تاثیر گذار است؟کشف 70 هزار ماینر!

وجود ماینر ها چقدر در قطعی برق تاثیر گذار است؟کشف 70 هزار ماینر!

رییس پلیس امنیت اقتصادی ناجا از کشف بیش از ۷۰ هزار دستگاه ماینر در کشور خبر داد.

سردار محمدرضا مقیمی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره برخورد پلیس با استخراج غیرقانونی رمز ارزها، گفت: در مورد دستگاه‌های ماینر یا همان استخراج رمز ارزها باید بگویم که این دستگاه‌ها قاچاق هستند و علاوه بر آن استفاده غیرمجاز آنها از صنعت برق کشور را داریم که تبعات سویی در حوزه‌های اقتصادی و اجتماعی درپی دارد که قطع برق هم جزوی از این تبعات است. از این رو پلیس با این موارد برخورد می‌کند.

مطلب پیشنهادی  کاهش قیمت بیت کوین در پی توییت های ایلان ماسک

وی با بیان اینکه از ابتدای گسترش رمز ارزها در جهان و به تبع آن در کشورمان تاکنون نزدیک به ۷۲ هزار دستگاه ماینر در کشور کشف و ضبط شده است، گفت: از ابتدای امسال حدود ۳۰۰۰ دستگاه ماینر کشف و ضبط شده که ما این موارد را به حوزه‌های مربوطه تحویل داده و با متخلفان نیز برخورد شده است.

وی با بیان اینکه استخراج رمز ارزها در سه قسمت خانگی، نیمه صنعتی و صنعتی انجام می‌شود، گفت: پلیس با این موارد برخورد قانونی خواهد داشت و طی این مدت افرادی هم به دلیل ارتکاب همین اقدامات مجرمانه دستگیر شده‌اند.

وجود ماینر ها چقدر در قطعی برق تاثیر گذار است؟کشف 70 هزار ماینر!

رییس پلیس امنیت اقتصادی ناجا با اشاره به قاچاق بودن دستگاه‌های ماینر، گفت: دستگاه‌های استخراج رمز ارز نو نیستند و به صورت دست دوم و به عنوان دستگاه خارج از استفاده وارد کشور می‌شوند. طبیعی است که چنین دستگاه‌هایی عمر مفید خود را طی کرده و عملکرد مثبتی ندارند. علاوه بر آن هزینه‌بری و برق بیشتری هم مصرف می‌کنند.

مطلب پیشنهادی  صحبت های جنجالی مجری شبکه سه سیما در خصوص خرید واکسن + فیلم کامل

مقیمی با بیان اینکه بعضی از سازمان و دستگاه‌ها نیز در این زمینه فعال هستند، گفت: ما اخبار این‌ها را داریم و باید با این ها برخورد شود.

وی در مورد استخراج مجاز نیز گفت: بعضی ها مجوز گرفته‌اند، یعنی برقشان را هم خودشان تولید می‌کنند و برای تامین برق، باری به شبکه‌های سراسری وارد نمی‌کنند. این موارد در فضاهایی که ایجاد کرده‌اند در حال فعالیت هستند. پلیس با موارد غیرقانونی برخورد می‌کند.

منبع : ایسنا


برچسب ها :

نظر خود را بنویسید