X
12 تیر

مگ آیفوم: سریال قبله ی عالم در زانر تاریخی به نویسندگی و کارگردانی حامد محمدی در حال تولید است. همراه ما باشید تا به معرفی بازیگران این سریال تاریخی بپردازیم .

  • سریال قبله ی عالم

سریال قبله عالم ساخته ی جدید حامد محمدی است که به نویسندگی و کارگردانی اثاری چون اکسیدان ، چهار انگشت ، طلا و مس معروف می باشد . قبله عالم با زاویه دید جدیدی به اتفاقات قرن 13 و داستان زندگی ناصرالدین شاه می پردازد . قبله عالم را می توان یک اثر فانتزی و کمدی دانست که سعی دارد داستانی تاریخی را طوری جلوه دهد که با اتفاقات روز دنیای ما تطابق داشته باشد.

حامد محمدی با داشتن ذهنی خلاق همراه با تیمی از بهترین بازیگران سینما و تلوزیون ایران قول اثری نو و جذاب را به طرفدارانش داده است.

حامد محمدی باید قدردان سازمان آثار فرهنگی کاشان نیز باشد که اجازه فیلمبرداری این اثر را در خانه تاریخی طباطبایی ها به این کارگردان دادند.

تاکنون جز لیست بلند بالای بازیگران این سریال که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم اطلاعات زیاد دیگری در دسترس قرار نگرفته است.

بازیگران این مجموعه نمایش خانگی

معرفی سریال قبله عالم به همراه بازیگران و زمان پخش + تصاویر

  • حامد کمیلی

حامد کمیلی در این اثر نقش ناصر الدین شاه یا همان پادشاه وقت ایران را به عهده دارد. اکثر ما می دانیم ناصرالدین شاه به چه چیز هایی معروف بود و دارای شخصیتی منفور در تاریخ این کشور عزیز است، اما در نقطه مقابل آن حامد کمیلی است که یکی از موفق ترین و محبوب ترین بازیگران ایرانی در حال فعالیت است.

حامد کمیلی با 38 سال سن جزء بازیگران جوان دهه 60 به حساب می آید ، بازیگرانی که در تغییر و تحولات مرز های سینمای ایران نقش داشتند. حامد کمیلی با بازی در فیلم هایی مثل پرستو های عاشق ، پسر ادم دختر حوا و … به خاطر مردم می آید، اما او در سال های اخیر در سریال های شبکه خانگی همچون خوب بد جلف نیز نقش آفرینی کرده است.

مطلب پیشنهادی  بیوگرافی مارین ون هولک بازیگر سریال قبله عالم +همسر | عکس شخصی

  • شقایق دهقان

شقایق دهقان در سریال قبله عالم نقش مهد علیا را به عهده دارد . مهد علیا مادر ناصرالدین شاه و زن محمد شاه قاجار بوده است. در کتاب های تاریخ نام مهد علیا زیاد نیامده و به گوش همگان آشنا نیست ولی نام شقایق دهقان برای همه ی ما آشنا است . شقایق دهقان یکی از معروف ترین بازیگران کمدی ایرانی است که با نقش آفرینی در سریال های مسافران ، ساختمان پزشکان و … طرفداران زیادی دارد.

معرفی سریال قبله عالم به همراه بازیگران و زمان پخش + تصاویر

  • سام درخشانی

نقش سام درخشانی هنوز در سریال قبله عالم مشخص نیست و نمی توانیم راجع به شخصیت آن زیاد صحبت کنیم ، اما می توانیم از توانایی بازیگری بالای سام درخشانی بگوییم که در طی سال ها ی مختلف در نقش های متفاوتی خوش درخشیده و توانسته به یکی از بزرگ ترین سوپر استار های سینما و تلویزیون ایران تبدیل شود.

سام درخشانی در دهه 80 و 90 فعالیت های موفقیت آمیز زیادی انجام داد، اما در سال های اخیر اکثر مردم او را با نقش هایش کنار زوج سینمایی خودش یعنی پژمان جمشیدی به یاد می آورند .

از آثار محبوب سام درخشانی می توان به سریال های ” پژمان” و ” خوب ، بد ، جلف” و فیلم های سینمایی مانند تگزاس و خجالت نکش اشاره کرد.

  • هادی کاظمی

هادی کاظمی بازیگر 44 ساله و محبوب ایرانی است که در سریال قبله عالم نقش صدر اعظم ناصر الدین شاه را به عهده دارد و قرار است در کنار حامد کمیلی و شقایق دهقان از بازیگران اصلی این سریال باشد.

هادی کاظمی بازی های به یاد ماندنی زیادی را از خودش در طول سالیان به جای گذاشته ، مانند نقش ماندگارش در سریال های در چشم باد ، شاهگوش و قهوه تلخ، شب های برره

معرفی سریال قبله عالم به همراه بازیگران و زمان پخش + تصاویر

  • اردشیر رستمی

در اطلاعات منتشر شده از سریال قبله عالم نقش اردشیر رستمی ” خشایار ” معرفی شده و هنوز اطلاعات زیادی از نقش او در دسترس نیست.

مطلب پیشنهادی  بیوگرافی فخری خوروش | درگذشت 20 خرداد 1402

اردشیر رستمی نویسنده و بازیگر 51 ساله است که در طول سالیان با فعالیت های هنری خود در زمینه کاریکاتور به شهرت رسیده است.

اردشیر رستمی شاید معروف ترین بازیگر سریال قبله عالم نباشد اما قطعا یکی از با استعداد ترین آن ها است و انتظار می رود در کنار باقی ستاره های این سریال به خوبی بتواند نقش آفرینی کند.

  • پژمان بازغی

پژمان بازغی قرار است نقش میرزا رضا کرمانی را بازی کند، میرزا رضا کرمانی قاتل ناصرالدین شاه است و می توان از او به عنوان یکی از قهرمانان تاریخ ایران نام برد . پژمان بازغی که در سال های اخیر فعالیت های زیادی در حیطه سینما و تلوزیون انجام داده است، خودش را برای یکی از جذاب ترین نقش هایش اماده کرده است.

پژمان بازغی در طول سالیان اخیر فیلم های سطح بالایی بازی نکرده ولی قطعا در کارنامه خود بازی در آثار به یاد ماندنی ای همچون زیر آسمان شهر و گم گشته را دارا است.

  • سوگل خلیق

سوگل خلیق نقش انیس الدوله یا همان سوگلی شاه ایران را بازی می کند، انیس الدوله را می توان یکی از زن های به یاد ماندنی تاریخ ایران است که از لحاظ ظاهری تشابه زیادی با خانم سوگل خلیق نداشته ولی انتخاب حامد محمدی برای این نقش این بازیگر جوان بوده است.

با توجه به سن کم سوگل خلیق کارنامه او پر از فعالیت هایش در صحنه تئاتر است، هرچند سوگل خلیق در دوسال اخیر با بازی در مجموعه های سیاوش و هم گناه تجربه حضور در شبکه خانگی را دارد.

لازم به ذکر است که این سریال به صورت کاملا اختصاصی از شبکه پخش خانگی فیلیمو در تابستان 1400 منتشر می شود.

تصاویر بازیگران سریال قبله ی عالم 

جمعی از بازیگران قبله عالم

لوکیشن سریال قبله ی عالم

حامد کمیلی در نقش ناصر الدین شاه قاجار

هادی کاظمی در قبله عالم 

شقایش دعقان در نقش مهدعلیا


برچسب ها :

نظر خود را بنویسید