X
21 دی

تصویر رادیوگرافی ساده اغلب به شکل یک ورقه پلاستیکی یا سلوفان شفاف می باشد که تصویری سیاه و سفید بر روی آن نقش بسته است که اصطلاحا به آن عکس رادیولوژی یا فیلم رادیولوژی می گویند. به طور کلی پزشک اغلب این ورقه را در مقابل نور قرار می دهد و تصویر را مشاهده می کند. نگاتوسکوپ دستگاهی که نور لازم را برای این کار تهیه می کند.

امروزه از نوع جدیدی از رادیوگرافی یا عکس برداری استفاده می شود که رادیوگرافی دیجیتال نامیده می شود. در رادیوگرافی دی سی از فیلم استفاده ای نخواهد شد و تصویر تهیه شده از بیمار بر روی صفحه مانیتور کامپیوتر قابل مشاهده خواهد بود. البته امکان چاپ این تصویر نیز وجود دارد . در حال حاضر مراکز زیادی انواع رادیوگرافی دندانپزشکی و یونیت اقساطی را به فروش می رسانند که می توان از طریق آن ها اقدام نمایید.

روش کار در رادیوگرافی دی سی

روش کار در رادیوگرافی دی سی

– اشعه ایکس داخل دهانی دندانپزشکی DC ، الکتریسته ورودی را به شکلی تغییر خواهد داد که اشعه ایکس در معرض قدرت ثابت بیشتری قرار داشته باشد.

– تامین انرژی هد اشعه ایکس از اشعه ایکس مبتنی بر DC برای جریان الکتریکی مستقیم استفاده می کند، در این روش جریان مستقیم نه تغییر جهت می دهد و نه شدت آن تغییر خواهد کرد.

– جریان مستقیم در واقع یک منبع ثابت برق می باشد بنابراین اشعه ایکس تولیدی آن صاف و سازگار خواهد بود؛ این صاف بودن ، نسبت به دستگاه اشعه ایکس AC تاثیر بهتری در حسگرهای دیجیتال به وجود می آورد

دلایل استفاده از رادیوگرافی AC با وجود تفاوت رادیوگرافی AC و DC

– قیمت پایین تر

– اختلاف در دوز و تابش چندان زیاد نبوده و در استانداردهای نظارتی هند بسیار خوب عمل می کند.

– دستگاه های اشعه ایکس DC می توانند از تنظیمات زمان کم و نوردهی تصاویر سازگار تری ارائه کنند ولی به تعویض دستگاه های اشعه ایکسنیازی برای دیجیتالی شدن ندارد. ژنراتور اشعه ایکس AC نیز قادر به تولید تصاویر تشخیصی با کیفیت بالا خواهد بود.

مطلب پیشنهادی  مدارک لازم برای ثبت نام در سامانه سماح | سفر زائران اربعین به کربلا

کاربرد رادیوگرافی دندانپزشکی

تـــصمیم جهت معاینـــه رادیـــوگرافی بـــر پایـــه خـــصوصیات فـــردي بیمـــار صورت می گیرد کـــه ایـــن ویژگی شامل ســن، ســلامت عمــومی، یافته‌های بـــالینی و تاریخچــه بیمــاري می باشد. در صورتی که تعـداد و تنـوع رادیوگرافی ‌ها، فن ‌های جدیـد تصویربرداري، بیشتر شود و به این صورت کـاربرد دقیـق هـر روش هـم تعیین گردد. وسعت بیماری‌ های دهان و دنـدان و همچنـین افزایش نگرانی از خطرات ناشی از اشعه X موجب شده تا بر توصیه مقطعی استفاده از رادیوگرافی، بیشتر تأکید گردد.

رادیوگرافی چیست و چگونه صورت می گیرد ؟

از راه های سریع و دقیق در جهت تشخیص مواردی چون آبسه دندان، پوسیدگی دندان، نقایص فک و دندان و انواع ناهنجاری‌ها و آسیب‌ های دیگر، استفاده از دستگاه ‌ها و دوربین‌های رادیوگرافی می باشد. دستگاه‌های رادیوگرافی انواع مختلفی را در حیطه دندانپزشکی شامل می شوند. درواقع رادیوگرافی ‌ها به دو دسته اصلی داخل دهانی و خارج دهانی دسته بندی می گردد. در رادیوگرافی داخل دهانی، نوار اشعه X درون دهان قرار می گیرد و در رادیوگرافی خارج دهانی، نوار اشعه ایکس در خارج از دهان قرار می گیرد.

رادیوگرافی داخل دهانی

رایج‌ترین نوع رادیوگرافی ‌های داخل دهانی می باشند و سطح بالایی از جزئیات را نشان خواهند داد ، از کاربرد های آن می توان به تشخیص پوسیدگی، مشاهده ریشه دندان ، بررسی سلامت قسمت استخوانی اطراف دندان، مشاهده وضعیت دندان در حال رشد اشاره نمود.

خرید یونیت اقساطی

خرید یونیت اقساطی

یونیت ها ابزاری کاربردی جهت ارائه بهترین تجربه درمانی ممکن بیماران و دندانپزشکان به صورتی یکسان برای بیمار و هم دندانپزشک طراحی و ارائه می شود. این محصول از تجهیزات کاربردی و ضروری در صنعت پزشکی محسوب می شود. هر صندلی دندانپزشکی را می توان در بالاترین سطح تکنولوژی قرار داد که امکانات ویژه‌ای را در خصوص پاسخگویی به نیازهای مطب و کلینیک های دندانپزشکی در هر اندازه ارائه می نماید. به طور کلی این تجهیزات همچون دیگر دارای پشتیبانی و گارانتی می باشند. یونیت دندانپزشکی به عنوان تجهیزات و ابزار دندانپزشکی بوده که با کیفیت بالایی ارائه می شود و در مراکز مختلفی به فروش می رسد. با خرید یونیت اقساطی و با برخورداری از تکنولوژی پیشرفته نهایت لذت را در حین کار خواهید برد. امروزه مراکز زیادی این محصولات را به صورت اقساطی ارائه می کنند.

مطلب پیشنهادی  50 عکس نوشته زیبا آذرماهی | خاص ترین عکس های پروفایل ویژه متولدین آذر ماه

خرید یونیت اقساطی

چگونگی انتخاب و خرید یونیت مناسب

جهت خرید بهترین و با کیفیت ترین محصول می بایست تا در زمان خرید همواره مواردی ازجمله ابعاد استاندارد را در نظر گرفت، زیرا که یک اشتباه کوچک ممکن است تا باعث رویارویی با هزینه ‌های زیادی شود. لازم به ذکر است که با خرید یک یونیت با کیفیت قطعا برای سال ‌های سال شریک و همکار خوبی برای خود و فعالیتتان خاهید داشت. لذا بهتر است تا در زمان خرید به موارد مختلف انواع مختلف یونیت و صندلی توجه ویژه ای کرد.

دنتی شاین Denty Shine به عنوان یکی از مراکز تجارت دندان پزشکی ایران شناخته می شود که در گرایش فروش تجهیزات دندان پزشکی فعالیت دارد. این مجموعه به عنوان یکی از مراکز معتبر و شناخته شده بوده که انواع تجهیزات دندان پزشکی را ارائه می دهد. به طور کلی این محصولات ضمن کیفیت و برخورداری از گارانتی های معتبر از قیمت مناسبی برخوردار می باشد. همچنین می توانید از طرق وب سایت این مجموعه به نشانی dentyshine.com اقدام به خرید غیر حضوری نموده و اطلاعات جامعی از این تجهیزات کسب نمایید. شایان ذکر است این مجموعه دارای سابقه بالایی در ارائه انواع محصولات و تجهیزات دندان پزشکی بوده و طی این سال ها ثمر و بازخورد تمامی سخت کوشی ها باعث فروش تجهیزات دندان پزشکی در همه ی مراکز استان ها و شهرستان ها شده است. شما می توانید انواع تجهیزات اعم از یونیت اقساطی و یونیت ارزان را از این مرکز تهیه نمایید.


برچسب ها :

نظر خود را بنویسید