X
31 شهریور

مهسا (ژینا) امینی متولد ۱۳۷۹در شهر سقز استان کردستان ایران بود و در تاریخ 25 شهریور 1401 در بیمارستان کسری تهران از دنیا رفت . او دارای یک برادر به نام کیارش می باشد که به همراه خانواده اش به تهران سفر کرده و در حدود ساعت 6 عصر سه شنبه 22 شهریور

در نزدیکی ایستگاه مترو شهید حقانی واقع در بزرگراه شهید حقانی توسط ماموران پلیس امنیت اخلاقی انتظامی تهران بزرگ دستگیر و به مرکز پلیس امنیت اخلاقی جهت رسیدگی و حضور در کلاس آموزشی انتقال داده می شود.

وی باستناد فیلم های منتشر شده از سوی پلیس امنیت اخلاقی تهران بزرگ در سالن محل برگزاری کلاس توجیهی از حال رفته و توسط اورژانس به بیمارستان خصوصی کسری تهران منتقل میگردد و سه روز بعد ، در 25 شهریور 1401 به دلایلی که تا زمان درج این مقاله مشخص نگردید، فوت نموده و خبر درگذشت او زمینه‌ساز واکنش ها و اعتراضات در ایران و جهان گردید.

درگذشت مهسا امینی بدلیل دستگیری او توسط پلیس امنیت اخلاقی تهران، واکنش های داخلی و خارجی بسیاری را در پی داشت، اما این حجم از توجه بیگانگان و کشورهای غربی و امثال مریم رجوی سرکرده گروهک تروریستی منافقین (قاتل 17هزار نفر از مردم ایران ) به این موضوع و اغتشاش های مخرب این روزهای اخیر هر انسان فهیم و وطن پرست را به تفکر در مورد مسائل پشت پرده این اتفاقات وامیدارد.
پس از درگذشت مرحومه مهسا امینی سوالات بسیاری مطرح گردید که درگذر زمان باید برای آنها پاسخ های مناسبی داده شود به عنوان مثال : چرا گشت ارشاد باید زنان و دختران را بخاطر حجاب دستگیر کند؟ چرا برای مبارزه با بی حجابی جرائمی از قبیل جرائم نقدی، تشکیل پرونده و … در نظر گرفته شده است؟ چرا رعایت حجاب برای بانوان در قانون جمهوری اسلامی گنجانده شده است ؟ چراهایی از این قبیل که بعد از ماجرای مرحومه مهسا امینی ذهن بسیاری از افراد را درگیر کرد و افراد بسیاری واکنش ها و نظرات گوناگونی ارائه دادند اما از همه مهمتر و قابل تامل، برخورد کشورهای آمریکا، اروپا و اسرائیل و سرکرده گروهک منافقین با این موضوع می باشد.

مهسا امینی یا ژینا امینی کیست؟

گرانی، اختلاس، بیکاری و سایر مشکلات در همه جای دنیا و بخصوص ایران وجود دارد و قطعاً خود مردم هم در این مشکلات نقش موثری داشته و رویکرد دولتمردان نیز در ایجاد رضایت یا نارضایتی مردم در وضعیت اقتصادی، رفاهی، اجتماعی و … بسیار مهم و تاثیر گذار بوده و نباید نادیده گرفت.
یک جامعه متشکل از مردم و دولت و قوانین حاکم بر آن است پس نمی توان به تنهایی همه انتظارات را از یک بخش داشت. مردم و دولت باید در کنار هم و در راستای حفظ قوانین تلاش کنند.
با مرور تاریخ ایران، دشمنی ها و کارشکنی های داخلی و خارجی را در تمام دوران ها در این ممکلت بخوبی می توان مشاهده کرد.
اما نکته ای که هیچ فردی نمی تواند منکر آن شود وجود دشمن های خارجی و تلاش در منفعت طلبی های استعمارگرانه آنهاست. چه در زمان شاهان قاجار، چه در زمان شاهان پهلوی و چه در دوران جمهوری اسلامی.
البته افراد خائن در داخل مملکت نیز به خاطر منافع شخصی خود اجازه دخالت بیشتر به دشمن های خارجی را داده اند که بارها بیداری و هوشیاری مردم در زمان بروز مشکلات داخلی، توطئه های دشمن خارجی را کم رنگ کرده است .
با کمی انصاف و بدور از تعصب نسبت به شرایط فعلی جامعه، باید بپذیریم جمهوری اسلامی دشمن دارد و مهمترین مشکل دشمنان ایران هویت دینی ایرانی ها بوده و این هویت صرفاً به زمان جمهوری اسلامی تعلق ندارد و تاریخ گویای قدمت این هویت دینی در ایران است.
پس دشمنی با جمهوری اسلامی صرفاً حجاب نیست، بلکه مسئله اصلی آنها همین هویت اصلی دینی ایرانی است و حتی اگر سر مسئله حجاب تسلیم و همراه خواسته آنها شویم باز هم دشمنی آن ها با ما پابرجاست.

ژینا امینی

اعتراضات مردمی در مورد بازداشت و علت فوت مهسا امینی

زمانی به بهانه دفاع از حقوق بشر نسبت به پیشرفت صلح آمیز انرژی هسته ای ما حساسیت نشان دادند در حالیکه خودشان از بمب اتمی در هیروشیمای ژاپن استفاده کردند و هیچگونه حساسیتی برای زرادخانه های هسته ای رژیم کودک کش اسرائیل نشان ندادند و دانشمندان هسته ای مسلمان را که برای استفاده انرژی هسته ای در پزشکی هسته ای فعال بودند را ناجوانمردانه در پیش چشمان همسر و فرزندانشان ترور کردند.
به بهانه ایجاد امنیت در خاورمیانه به کشتار مردم بی گناه پرداختند و در اطراف کشور ما پایگاه های نظامی برپا کردند تا بلکه روزی بتوانند حملات خود را به داخل ایران هدایت کنند. در این راستا نیز از هرگونه تلاش در فروش تجهیزات نظامی به سایر کشورها و گروه های تروریستی داعشی و کشتار مردم بیگناه دریغ نکردند.
این ها بخش هایی از تلاش دشمن برای محدودیت و در نهایت نابودی این کشور و هویت آن بود که با الطاف الهی و درایت نظام جمهوری اسلامی و همراهی مردم همگی بی نتیجه ماند.
دشمن میداند به راحتی نمی تواند با جنگ نظامی و حتی تحریم های ناجوانمردانه اقتصادی در برابر این کشور و مردمانش بایستد و تنها میدان باقی مانده مبارزه را در جنگ رسانه ای و جنگ نرم یافته است. پس وقتی دشمن قسم خورده ای داریم که دائم حواسش به ما هست ما نیز باید بخوبی این دشمن را رصد کنیم.
دشمن از راه ها و سوژه های زیادی برای رسیدن به اهداف خود استفاده می کند. گاهی این سوژه ها را خود بوجود آورده وگاهی از سوژه های موجود به نحوی برای رسیدن به اهدافش استفاده می کند. مسئله حجاب و آزادی زنان یکی از حربه های عوام فریبانه ای است که دشمن از طریق آن بارها تلاش کرده تا مردم را در برابر یکدیگر قرار دهد. ایجاد دوگانگی و تنش در جامعه به بهانه آزادی و بیان محدودیت بدلیل داشتن حجاب از نقشه های شوم دشمن است.
قطعاً سخن از تاریخ و هویت ایران و دشمنان و سایر مشکلات هدف این مقاله نیست اما مطالب مطرح شده صرفاً تلنگری برای یادآوری و سرنخی برای مطالعه و تفکر بیشتر است.
موضوعی که بیشتر هدف این مقاله می باشد، بیان واقعیت هاست در خصوص ماهیگیری دشمنان از آب های گل آلود ایجاد شده در ماجراهای اخیر.
برای درک بهتر مطالب بیایید در ابتدا با یکی از ویژگی های گوگل آشنا شویم. گوگل همان موتور جستجوی معروف است که بعید می باشد کسی با آن آشنایی نداشته باشد آن هم در این دنیای تکنولوژی.
اگر در جستجوی یک اسم یا عبارتی در گوگل در طرفین آن نماد ” ” بگذاریم گوگل عین آن کلمه را جستجو میکند اما بدون این نماد، گوگل تک تک بخش های آن عبارت را جستجو می کند.
به عنوان مثال زمانی که “مهسا امینی” را در گوگل جستجو کنید نتایج مرتبط با عبارت درج شده در بین ” ” عیناً جستجو و نمایش داده می شود و اگر فقط به صورت مهسا امینی تایپ نمایید گوگل این موارد را جستجو و نمایش می دهد: مهسا، امینی، مهسا امینی
خب حالا در گوگل “مهسا امینی” را جستجو کنید. از تاریخ 22 شهریور تا 30 شهریور ( 9 روز) تعداد جستجوهای نمایش داده شده توسط گوگل برای “مهسا امینی” بالغ بر 56 میلیون جستجو می باشد.
شاید بپرسید خب این اعداد و ارقام چه چیزی را نشان می دهد. افرادی که کمی آگاهی با گوگل و قوانین جستجو و سئو و … دارند بهتر این موضوع را درک می کنند. اما با بیانی ساده برای شما مطرح می کنیم که این ارقام فریبنده چه اهدافی به دنبال دارند.
در ماجرای مهسا امینی اتفاقات زیادی رخ داد از جمله واکنش های داخلی مربوط به کشف حجاب بازیگران مطرح سینما به خصوص خانم “کتایون ریاحی” می باشد. این بازیگر معروف تقریبا از سال 1364 فعالیت هنری خود را آغاز نموده و با بازی در نقش زلیخا در فیلم حضرت یوسف علیه السلام که یک فیلم قرآنی و مذهبی است، به اوج معروفیت خود در عرصه هنری رسید.

مطلب پیشنهادی  محمدرضا گلزار با برنامه پانتولیگ به آنتن شبکه سه می آید

اعتراضات مردمی در مورد بازداشت و علت فوت مهسا امینی

حالا در گوگل “کتایون ریاحی” را جستجو نمایید. چه نتجیه ای برای جستجو حاصل شده است ؟
نتیجه جستجو برای نام این بازیگر معروف با سابقه زیاد وی در عرصه هنر، چیزی در حدود 14 میلیون نتیجه می باشد. بله! معما کمی به سمت پاسخ هدایت می شود! ( “مهسا امینی” 56 میلیون در 9 روز و “کتایون ریاحی” 14 میلیون در چند سال)
کمی مکث و تفکر! تا اینجای مطلب کمی ذهن شما درگیر شد پس پیشنهاد می شود این مورد را برای افراد معروف دیگری نیز انجام بدهید. بازیگر، سیاستمدار، موافقین جمهوری اسلامی، مخالفین جمهوری اسلامی … .
حالا بیاید کمی بیشتر بررسی کنیم.
چرا باید فردی که تا 9 روز پیش نه برای مردم ایران نه برا ی موتورهای جستجوی گوگل شناخته شده نبود حالا اسمش این میزان بازخورد را داشته باشد؟ پاسخ را شما بیشتر بررسی کنید.
قطعاً فقط بخاطر اتفاق رخ داده نبوده، زیرا از این قبیل اتفاقات و از این قبیل مسائل در تمامی دنیا و حتی در کشور به ظاهر حامی آزادی و حقوق بشر یعنی آمریکا، به مراتب بیشتر از این اتفاقات رخ داده است.
تحقیقات دانشگاه ایالتی بولینگ گرین نشان می‌دهد طی سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۳ پلیس آمریکا ، ۴۰۵ مورد تجاوز جنسی، ۶۳۶ مورد آزار جنسی از نوع دیگر در ارتباط با زنان و ۲۱۶ خشونت جنسی در حق مردان را درکارنامه حقوق بشری خود دارد.
از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۰ حدود ۲۵۰ زن به وسیله شلیک مستقیم پلیس آمریکا کشته شده‌اند. (آمار کل کشته شدگان توسط پلیس در این بازه زمانی ۵۶۰۰ نفر است) که ۸۹ نفر از زنان کشته شده در خانه خود یا سکونتگاهی که در آن اقامت داشتند،مورد حمله پلیس آمریکا قرار گرفته اند.

مطلب پیشنهادی  روایتی ١٢ دقیقه‌ای از حضور پدر و وکلای مهسا امینی در بین اعضای کمیسیون پزشکی قانونی 

خشونت های پلیس آمریکا به خصوص در برابر سیاهپوستان موضوعی است که در سال میلادی جاری بارها موجب بروز خشم و ناراحتی مردم و حتی سفید پوستان شده است وحدود 40 زن در سال جاری میلادی توسط پلیس آمریکا کشته شده اند.
آیا بهتر نیست مدعیان حقوق بشر آمریکایی به جای ریختن اشک تمساح و دخالت‌های نامربوط در امور سایر کشورها، فکری به حال جنایات خود کنند و به مسائل و مشکلات خود بپردازند؟!

حال با وجود همه این مسائل، تلاش های دشمن و منافقین خارج نشین و برخی افراد ناآگاه داخلی در بزرگنماییبرخی مشکلات، با هدف نابودی هویت و تاریخ ایران روز به روز بیشتر شده است. در هر زمانی به دنبال سوژه ای برای ایجاد اغتشاش و ناآرامی در ایران بزرگ هستند. در حال حاضر به بهانه فوت مرحومه مهسا امینی تلاش در ایجاد فضای ناامنی در کشور داشته و برای ایجاد دوقطبی در ایران عزیز و تقابل مردم با مردم تلاش فراوانی می کنند.

اعتراضات مردمی در مورد بازداشت و علت فوت مهسا امینی

دشمن به بهانه حمایت از زنان و تشویق افراد نا آگاه در راستای پیاده سازی جنگ رسانه ای و جنگ نرم به طور مستقیم و غیر مستقیم پا به میدان اغتشاش گذاشته و تلاش در ایجاد درگیری مسلحانه داخلی در کشور عزیزمان دارد. همراه نشدن با این جریانات ضد ایرانی و مخرب که به ظاهر خود را حامی زنان معرفی می کنند، فقط با آگاهی مردم میسر خواهد بود. این عدم همراهی، شکست دشمنان و برقراری امنیت و پیشرفت را در کشور به همراه خواهد داشت.
بازبینی قوانین و اصلاح آن قطعاً در صورت لزوم وظیفه دولت و مجلس و نمایندگان مردم هست که از راه های قانونی قابل پیگیری و رسیدگی خواهد بود.
متاسفانه پس از حادثه تلخ و ناگوار رخ داده برای مرحومه مهسا امینی، به بهانه دادخواهی رفتارهای بسیار غلط و البته هدایت شده توسط دشمن، منجر به آسیب اموال عمومی و کشته شدن افراد بی گناه دیگری شده است.
گاهی کمی تامل و بررسی بیشتر کمک می کند تا دوست را از دشمن بشناسیم و آسیب های دشمنان را کم رنگ تر کنیم.
قطعا همان طور که در یک خانواده اختلافات عقاید مشاهده می شود، در سطح جامعه و آن هم با قومیت های مختلف این اختلافات بیشتر می گردد. لذا پذیرش و رعایت قوانین عامل ایجاد آرامش و کاهش تنش ها می باشد.
پس باید برای بهبود شرایط جامعه و بیان خواسته ها و حق و حقوقات فردی و اجتماعی خود از شیوه های سالم و مطابق عرف و قانون استفاده کنیم و به دشمنان قسم خورده ایران اجازه ندهیم که حتی فکر تکه تکه کردن ایران را در سر بپرورانند.
از خداوند متعال برای مرحومه مهسا امینی طلب آمرزش و غفران نموده و برای خانواده محترمش صبر و اجر جزیل را خواستاریم و امیدواریم با پیگیری های مسئولان مربوطه ابعاد واقعه تلخ درگذشت این بانوی کرد ایرانی زودتر مشخص و اعلام گردد.


برچسب ها :

نظر خود را بنویسید