X
3 تیر

مگ آیفوم: افرا سرکرده گدایان است، خودش نیز زیر دسته فردی به اسم ملکه  است و در حال فعالیت است. ایفا گر نقش افرا در سریال ملکه گدایان باران کوثری است. همراه ما باشید با بیوگرافی باران کوثری باران کوثری متولد 25 مهرماه 64 است او دانش آموخته رشته نمایش از هنرستان سوره است.

بیوگرافی باران کوثری در سریال ملکه گدایان

پدر باران، جهانگیر کوثری تهیه کننده، مجری، گزارشگر فوتبال و روزنامه نگار است مادر وی نیز رخشان بنی اعتماد کارگردان است.

باران کوثری با بازی در بهترین بابای دنیا مقابل دوربین داریوش فرهنگ قرار گرفته و از انجا پا به دنیای بازیگری گذاشت. او همچنین کار تئاتر را با بازی در آن سوی آینه به کارگردانی آزیتا حاجیان به نمایش گذاشت. او اکنون مجرد است و ازدواج نکرده است.

  • جوایز 

باران کوثری در سال 85 برای دریافت نشان محبوبیت از طرف خوانندگان مجله ی چلچراغ انتخاب شد. سرانجام به عنوان بهترین بازیگر نقش اول زن در بیست و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم فجر برای فیلم خون بازی و روز سوم انتخاب شد. در سال بعد در جایزه تصویر آسیا پاسفیک برای فیلم خون بازی کاندید بهرتین بازیگری و در بیست و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر برای فیلم حیرات کاندید بهترین بازیگر نقش اول زن شد.

مطلب پیشنهادی  بیوگرافی نازنین فراهانی بازیگر نقش لطیفه خاتون در سریال مستوران + همسرش | عکس های شخصی

دردوازدهمین جشن خانه سینما در سال 87 باران کوثری به همراه جهانگیر کوثری جایزه بهترین نقش دوم مرد را به بایک حمیدیان اهدا نمودند.

درچهاردهمین جشن خانه سینما باران کوثری به همراه حامد بهداد تندیس بهترین بازیگر نقش اول زن را به نگار جواهریان تقدیم کردند.

در سی امین جشنواره فیلم فجر  در بخش نگاه نو برای فیلم بغض باران کوثری کاندیدای جایزه بهترین بازیگر زن شد.

بیوگرافی باران کوثری بازیگر نقش افرا در سریال ملکه گدایان + عکس

  • سفیر انجمن خیریه 

باران کوثری سفیر انجمن خیریه یاری سوئد در ایران با شعار کودک خیابانی کمتر، دانش آموز بیشتر در حال فعالیت است.

این انجمن یک سازمان مستقل و غیر انتفاعی مردمی با هدف حمایت  همه جانبه از کودکان است. فراهم کردن شرایط تحیلی و امکانات برای دانش اموزان،ساخت کتابخانه، ساخت مدارس محروم با حمایت مالی داوطلبانه در سوئد از دیگر فعالیت های این سازمان می باشد.

  • داوری 

خانم کوثری به عنوان داور هفدهمین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان در بخش مسابقه ی سینمای ایران و جشنواره بین المللی فیلم وزول بخش مسابقه سینمای آسیا نیز فعالیت داشته است.

مطلب پیشنهادی  عسل در سریال ملکه گدایان | بیوگرافی رومینا کوهزاد + تصاویر شخصی

از دیگر فعالین های او می توان ساخت کلیپ برای آهنگ چرا رفتی با صدای همایون شجریان که واکنش هایی را به همراه داشت نیز نام برد.

  • زندگی هنری

او در فیلم های سینمایی زیادی نظیر جان دار، عرق سرد،استیگمات، هفت ماهگی، لانتوری، حنده های آتوسا، خانه دختر، مستانه، کوچه بی نام جامه داران و…. به نقش آفرینی پرداخته است. همچنین در مجموعه هایی نظیر صاحبدلان، کلاه قرمزی، بگذار آفتاب برآید، دندون طلا نیز بازی نموده است.

تصاویر باران کوثری 

باران کوثری

 

بیوگرافی باران کوثری

تصاویر باران کوثری

باران کوثری در کنار سحر دولتشاهی


برچسب ها :

نظر خود را بنویسید