X
۸ مهر

مگ آیفوم: کدام روغن های گیاهی برای رفع ریزش مو مناسب اند؟ گفته می شود موهای شما تاج افتخار شماست و طبیعی است که بخواهید موهای خود را بهبود ببخشید اگر مورد رضایت شما نیست.

اگر در حال تلاش برای رشد مجدد موهای از دست رفته یا مایل به بهبود موهای خود هستید، برخی از این داروهای طبیعی را امتحان کنید. مزایای اثبات شده آنها می تواند به تحریک رشد و تقویت موهای شما کمک کند.

  • ماساژ دهید:

ماساژ پوست سر می تواند به ترمیم رشد مو کمک کند و می تواند همراه با روغن و ماسک مو استفاده شود. این باعث تحریک پوست سر می شود و می تواند ضخامت مو را بهبود بخشد وقت گذاشتن برای ماساژ پوست سر هر روز نیز می تواند به شما در تسکین استرس و تنش کمک کند. تصور می شود که نیروهای کششی در طول ماساژ باعث رشد و ضخامت مو در سلول های پاپیلای پوستی می شوند.

کدام روغن های گیاهی برای رفع ریزش مو مناسب اند؟

  • آلوئه ورا

آلوئه ورا مدت هاست که برای درمان ریزش مو مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین پوست سر را تسکین داده و موها را حالت می دهد و می تواند شوره سر را کاهش داده و فولیکول های مو را که ممکن است توسط چربی اضافی مسدود شوند، از بین ببرد. می توانید چند بار در هفته ژل خالص آلوئه ورا را به پوست سر و موهای خود بمالید. همچنین می توانید از شامپو و نرم کننده حاوی آلوئه ورا استفاده کنید.

  • روغن نارگیل

روغن نارگیل حاوی اسیدهای چرب است که به داخل ساقه مو نفوذ کرده و از دست دادن پروتئین مو را کاهش می دهد. بسته به نوع موهای خود می توانید قبل یا بعد از شستن موها از روغن نارگیل استفاده کنید. اگر موهای شما تمایل به چرب شدن دارد، می توانید چند ساعت قبل از شستشو، پوست سر و موهای خود را با روغن نارگیل ماساژ داده و بعد از آن به حمام بروید. اگر موهای شما خشک است، می توانید بعد از شستو به میزان کم، روغن نارگیل را بر روی موهای خود اسپری کنید. باید تحقیقات بیشتری در مورد روغن نارگیل به عنوان محرک رشد مو انجام شود، اما تاکنون تحقیقات نشان داده است که این روغن سلامت و درخشندگی موها را بهبود می بخشد و قرن هاست که مورد استفاده قرار می گیرد.

مطلب پیشنهادی  واکسن برکت بزنیم یا واکسن سینوفارم؟

  • روغن ماهی

مصرف اسیدهای چرب امگا می تواند به بهبود موهای شما کمک کند ، زیرا آنها حاوی مواد مغذی و پروتئین هستند. مصرف مکمل امگا همراه با آنتی اکسیدان ها، به بهبود تراکم و قطر مو کمک می کند. همچنین ریزش مو را کاهش می دهد. اسیدهای چرب امگا به سلول های شما کمک می کند تا به درستی کار کنند و می توانند ایمنی بدن را افزایش داده و منجر به سلامت کلی بدن شوند. ( از دوز توصیه شده پیروی کنید.)

کدام روغن های گیاهی برای رفع ریزش مو مناسب اند؟

  • جینسینگ

مصرف مکمل های جینسینگ می تواند با تحریک فولیکول های مو رشد مو را تقویت کند. جینسنوزیدها اجزای فعال جینسنگ هستند و تصور می شود که مسئول تأثیر مثبت آن بر مو هستند. (همیشه طبق دستور مصرف کنید و حتماً عوارض جانبی احتمالی را بررسی کنید.)

  • آب پیاز

اگر می توانید بوی آب پیاز را تحمل کنید، ممکن است دریابید که مزایای آن ارزشش را دارد. طبق مطالعات تصور می شود که آب پیاز گردش خون را نیز بهبود می بخشد. مطالعات حیوانی بهبود فاکتور رشد کراتین و جریان خون در کوتیکول ها را نشان می دهد. می توانید چند پیاز را رنده کرده و آب آن را استفاده کنید. آب پیاز را به پوست سر و موهای خود بمالید و حداقل ۱۵ دقیقه در آن صبر نمایید. سپس با شامپو موهای خود را شستشو دهید.

مطلب پیشنهادی  آنچه که باید در خصوص اختلال چربی خون بدانید !

کدام روغن های گیاهی برای رفع ریزش مو مناسب اند؟

  • روغن رزماری

رزماری یکی از اولین روغن های اساسی است که مردم برای افزایش رشد مو و کاهش ریزش مو انتخاب می کنند. روغن رزماری مو را تحریک می کند و می تواند برای درمان آلوپسی آندروژنتیک استفاده شود. چند قطره روغن رزماری را با روغن نارگیل یا زیتون مخلوط کرده و قبل از آبکشی آن را روی موها و پوست سر خود ماساژ دهید. این کار را چند بار در هفته انجام دهید. می توانید چند قطره روغن رزماری به شامپو و نرم کننده خود اضافه کنید. ترجیحا روغن رزماری را به طور مستقیم روی پوست استفاده نکنید.

  • لیمو

می توانید از آب لیمو تازه یا روغن لیمو استفاده کنید. روغن لیمو می تواند در حفظ سلامت پوست سر و افزایش رشد مو کمک کند. آب لیمو تازه را ۱۵ دقیقه قبل از شامپو زدن به پوست سر و موهای خود بمالید. می توانید از اسانس لیمو رقیق شده در روغن نارگیل یا زیتون به عنوان ماسک مو استفاده کنید.

منابع: healthline.com


برچسب ها :

نظر خود را بنویسید