X
22 مهر

مگ آیفوم : 13 راه پیشگیری از دیابت نوع 2!  دیابت نوع 2 یک بیماری مزمن است که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. موارد کنترل نشده می تواند باعث نابینایی ، نارسایی کلیه ، بیماری قلبی و سایر شرایط جدی شود.

قبل از تشخیص دیابت، دوره ای وجود دارد که سطح قند خون بالا است اما آنقدر بالا نیست که به عنوان دیابت تشخیص داده شود. این به عنوان پیش دیابت شناخته می شود.

تخمین زده می شود که تا 70 درصد افراد مبتلا به پیش دیابت به دیابت نوع 2 مبتلا می شوند.  اگرچه عوامل خاصی وجود دارد که نمی توانید تغییر دهید – مانند ژن ها ، سن یا رفتارهای گذشته – اما اقدامات زیادی وجود دارد که می توانید برای کاهش خطر دیابت انجام دهید.

  • در اینجا 13 راه برای جلوگیری از ابتلا به دیابت بیان می گردد:

شکر و کربوهیدراتهای تصفیه شده را از رژیم غذایی خود حذف کنید. خوردن غذاهای شیرین و کربوهیدرات های تصفیه شده می تواند افراد را در معرض خطر سریع ابتلا به دیابت قرار دهد.

به طور منظم تمرین کنید. انجام فعالیت بدنی به طور منظم ممکن است به جلوگیری از دیابت کمک کند. ورزش باعث افزایش حساسیت سلول ها به انسولین می شود.بنابراین هنگام ورزش ، انسولین کمتری برای کنترل سطح قند خون لازم است.

آب به عنوان نوشیدنی اصلی خود بنوشید. آب طبیعی ترین نوشیدنی است که می توانید بنوشید. توجه بیشتر به نوشیدن آب منجر می شود تا از نوشیدنی های حاوی قند ، مواد نگهدارنده و سایر مواد مشکوک اجتناب کنید.

در صورت داشتن اضافه وزن یا چاقی وزن خود را کاهش دهید.

مطلب پیشنهادی  تصویری عجیبی که کارگردان مشهور به همراه همسرش منتشر کرد!

سیگار را ترک کنید.

13 راه پیشگیری از دیابت نوع 2

رژیم غذایی بسیار کم کربوهیدرات را دنبال کنید. رعایت رژیم کتوژنیک یا کربوهیدرات بسیار کم می تواند به شما در جلوگیری از دیابت کمک کند. اگرچه روشهای زیادی برای کاهش وزن وجود دارد ، اما رژیمهای کم کربوهیدرات تاثیری به سزایی دارند. ثابت شده است که آنها قند خون و انسولین را کاهش می دهند ، حساسیت به انسولین را افزایش می دهند و سایر عوامل خطر دیابت را کاهش می دهند.

این که آیا تصمیم می گیرید از رژیم غذایی کم کربوهیدرات پیروی کنید یا نه ، مهم است که از بخشهای زیادی از غذا اجتناب کنید تا خطر ابتلا به دیابت کاهش یابد ، به ویژه اگر اضافه وزن دارید. نشان داده شده است که خوردن بیش از حد غذا در یک زمان باعث افزایش قند خون و انسولین در افراد در معرض دیابت می شود .از طرف دیگر ، کاهش اندازه حجم غذا ممکن است در این زمینه موثر باشد.

از رفتارهای کم تحرک اجتناب کنید. اگر می خواهید از دیابت جلوگیری کنید ، جلوگیری از کم تحرکی بسیار مهم است. اگر فعالیت بدنی ندارید یا بسیار اندک هست و بیشتر روز خود را می نشینید ، پس یک سبک زندگی بی تحرک را پیش می برید. مطالعات مشاهده ای ارتباط ثابت بین رفتارهای بی تحرک و خطر ابتلا به دیابت را نشان داده است یک تجزیه و تحلیل بزرگ از 47 مطالعه نشان داد افرادی که بیشترین زمان را در روز صرف فعالیت های بی تحرک کرده اند ، 91 درصد بیشتر در معرض ابتلا به دیابت هستند.

مطلب پیشنهادی  تیزر و زمان پخش دقیق سریال اپیدمی + بازیگران

رژیم غذایی پر فیبر داشته باشید. دریافت فیبر فراوان برای سلامت روده و کنترل وزن مفید است. مطالعات بر روی افراد چاق ، مسن و پیش دیابت نشان داده است که این ماده به پایین نگه داشتن سطح قند خون و انسولین کمک می کند.

بهینه سازی سطح ویتامین D: ویتامین D برای کنترل قند خون مهم است. در واقع ، مطالعات نشان داده است افرادی که ویتامین D کافی دریافت نمی کنند، بیشتر در معرض انواع دیابت هستند.

13 راه پیشگیری از دیابت نوع 2

مصرف غذاهای فرآوری شده را به حداقل برسانید. یک قدم واضح که می توانید برای بهبود سلامت خود بردارید این است که مصرف غذاهای فرآوری شده را به حداقل برسانید. آنها با انواع مشکلات سلامتی از جمله بیماری های قلبی ، چاقی و دیابت مرتبط هستند.

قهوه یا چای بنوشید. اگرچه آب باید نوشیدنی اصلی شما باشد ، تحقیقات نشان می دهد که گنجاندن قهوه یا چای در رژیم غذایی شما ممکن است به شما در جلوگیری از دیابت کمک کند. مطالعات نشان داده است که نوشیدن روزانه قهوه خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را بین 8 تا 54 درصد کاهش می دهد ، که بیشترین تأثیر را عموماً در افرادی که بیشترین مصرف را دارند نشان می دهد.

مصرف این گیاهان طبیعی را در نظر بگیرید. چند گیاه وجود دارد که ممکن است به افزایش حساسیت به انسولین و کاهش احتمال پیشرفت دیابت کمک کند. کورکومین جزء زردچوبه طلایی روشن است که یکی از مواد اصلی در کاری است.بربرین در چندین گیاه یافت می شود و هزاران سال است که در طب سنتی چینی مورد استفاده قرار می گیرد.

منبع: www.healthline.com


برچسب ها :

نظر خود را بنویسید