X
21 اردیبهشت

مگ آیفوم : این روزها در سراسر جهان اخباری جالب منتشر می شود که خواندن آن خالی از لطف نیست. با ما همراه باشید تا ماجرای فرار این زوج سالمند که دچار الزامیر هم هستند را با هم بخوانیم.

زوجی سالخورده که به بیماری آلزایمر دچار هستند توانستند با استفاده از روشی قدیمی اما موثر از «بخش حافظه امن» یک آسایشگاه در ایالت تنسی برای مدت زمانی کوتاه فرار کنند.

این پیرمرد که مدعی است در ارتش خدمت کرده از تجربه خود در کار با کد مورس بهره گرفته تا صدای قفل برقی دربِ بخش را هر بار که زده شده، حفظ کند.

روزنامه “تنسین” گزارش کرد بعد از حفظ کردن صدای باز شدن قفل او توانسته به همراه همسرش از بخش فرار کند. در مدارک گزارش این اتفاق نامی از زوج فراری برده نشده‌ است.

فرار جالب و هوشمندانه زوج سالمند

فرار جالب و هوشمندانه زوج سالمند از آسایشگاه!

این زوج توانستند در تاریخ ۲ مارس به مدت ۳۰ دقیقه از این مکان فرار کنند، پس از آن رهگذری آنها را در حال پیاده‌روی در نزدیکی آسایشگاه رویت کرده است. این رهگذر آنها را سوار کرده و به آسایشگاه «المکرافت لبنان» در ایالت تنسی بازگرداند.

مطلب پیشنهادی  عیادت جمعی از بازیگران از محمد کاسبی در بیمارستان

بعد از بازگشت به آسایشگاه، کارمندان از آن مرد سوال کردند که چطور توانسته از بخش خود فرار کند؟

” او گفت که قبلا با کد مورس در ارتش کار کرده است و از این دانش برای حفظ کردن اعدادِ رمز قفل درب بهره گرفته است. ”

این فرار نیم ساعته باعث جریمه‌ ۲۰۰۰ دلاری آسایشگاه المکرافت از طرف ایالت شد.

این آسایشگاه مقام‌های ایالتی را مطمئن کرد که می‌تواند در آینده از وقوع چنین فرارهایی جلوگیری کند.

مقام‌های آسایشگاه گفتند که قصد دارند بیشتر از گذشته به ساکنان خود سر زده و به مردی که فرار کرده است فرصتی برای پیاده‌روی در محیط بیرون با حضور یک کارمند آسایشگاه را بدهند.

دختر مردی که فرار کرد نیز قبول کرد او را به گشت‌های بیشتری در خارج از آسایشگاه ببرد.

به گزارش ایندیپندنت، این آسایشگاه تمام رمزهای موجود خود را بعد از حادثه تغییر داده و با صدور بیانیه‌ای درباره این فرار صحبت کرد.

مطلب پیشنهادی  سلفی جدید ترانه علیدوستی و در کنار دخترش حنا

در این بیانیه آمده است: ایمنی ساکنان اولویت اصلی آسایشگاه سالمندان ما است. بسیار قدردان هستیم که هر دو ساکن فراری در سلامت کامل به آسایشگاه بازگردانده شدند. ما این واقعه را بی‌درنگ پس از وقوع به ایالت و خانواده آنان گزارش کرده و هنگام تحقیقات با مقام‌های ایالت کاملا همکاری کردیم.

فرار جالب و هوشمندانه زوج سالمند از آسایشگاه!

منبع : ایسنا


برچسب ها :

نظر خود را بنویسید