X
۳۰ مهر

یونگ پو در سریال جومونگ بازیگر نقش پسر دوم شاهزاده گوموا با نام اصلی وون کی جون است. با بیوگرافی یونگ پو، وون کی جون همراه ما باشید.

سریال کره ای افسانه جومونگ به کارگردانی لی جو هوان که محصول شبکه ام‌ بی‌ سی در سال ۲۰۰۷ میلادی است تهیه و تولید شده است.با بیوگرافی جومونگ- سونگ ایل گوک همراه ما باشید.

  • بیوگرافی یونگ پو سریال جومونگ 

وی فارغ التحصیل رشته تئاتر و فیلم از دانشگاه هانیاگ است.

او در سریال های زیادی نظیر افسانه جومونگ، سر آشپز، همگی بگین، کیمچی و… به ایفای نقش پرداخته است.قد او ۱۸۲ و وزنش ۷۰ کیلو گرم است.

بیوگرافی یونگ پو سریال جومونگ | وون کی جون + همسرش | عکس های شخصی

  • همسر یونگ پو کیست ؟

او متأهل است. او در سال ۲۰۰۶ با همسرش کیم سون یونگ ازدواج کرد چند ماه بعد جدا شدند. وی در سال ۲۰۱۳ مجددا با همسرش ازدواج کرد او اکنون یک پسر به نام وون جی هو دارد.

وون در مورد همسرش چنین گفته است :” همسر من، بسیار فداکار است. من هرگز چنین زن فداکاری در زندگی ام ندیده ام. زمانی که شخصیت از خود گذشته او را مشاهده کردم، عاشقش شدم. من هر روز شاد زندگی میکنم.”

  • جوایز و افتخارات وون کی جون 
مطلب پیشنهادی  بیوگرافی صبا ایزدپناه بازیگر نقش شیوا در سریال راز بقا + عکس های شخصی | همسرش

۱۹۹۵- سریال Inside the Mysterious Mirror در نقش وون رائه

۱۹۹۸- سریال Seven Brides (هفت عروس برای هفت برادر) در نقش جانگ شیک

۱۹۹۹- سریال You Don’t Know My mind (بهترین ها در ذهن من)

۲۰۰۰- سریال Fireworks ( آتش بازی) در نقش پارک هان سو

و…

  • خلاصه داستان سریال جومونگ

داستان این مجموعه حول موضوع شکست دودمان گوجوسان از امپراتوری هان است. امپراتوری هان با بهره‌گیری از سلاح‌های فولادین در حدود سال ۱۰۸ قبل از میلاد، گوجوسان را شکست داده و مردم این امپراتوری عظیم آواره شده و با بی‌رحمی توسط سواره‌نظام آهنین قتل‌عام و شکنجه می‌شوند.

در این زمانه پرآشوب، شخصی به نام هائه‌موسو، رهبری یک گروه مقاومت محلی به نام گروه دامول را بر عهده گرفته و با استفاده از سربازان گوجوسان و حمایت گوموآ، شاهزاده کشور بویو، علیه هان فعالیت می‌کند. او سعی می‌کند آوارگان گوجوسان را از زیر ظلم و ستم هان بیرون بکشد.
هائه‌موسو در یکی از جنگ‌ها زخمی شده و توسط بانو یوها، دختر رئیس قبیله هابک، نجات داده می‌شود. این اتفاق باعث عشق آنها به یک‌دیگر و ازدواجشان می‌شود. سواره‌نظام آهنین هان مردم قبیله هابک را به جرم پناه دادن به هائه‌موسو قتل‌عام می‌کنند و یوها اسیر دست آنها می‌شود. گوموآ، یار قسم‌خورده هائه‌موسو، که به یوها علاقه‌مند است، او را نجات داده و با خود به بویو می‌برد.

مطلب پیشنهادی  بیوگرافی رضا اکبر پور بازیگر نقش اسماعیل در سریال گیلدخت + همسرش | عکس های شخصی

هائه‌موسو که بعد از این واقعه به شدت به یوها علاقه‌مند شده، در نهایت با او ازدواج می‌کند. ولی این رابطه مدت زیادی ادامه نمی‌یابد و با توطئه وزیر اعظم و بانو یومیول (والامقام معنوی بویو) هائه‌موسو دستگیر می‌شود. این در حالی است که یوها در آن لحظه از هائه‌موسو کودکی را باردار بود، که بعدها نامش را جومونگ نهاد.

سربازان هان، هائه‌موسو را کور کرده و برای اعدام به سمت هان می‌برند. گوموآ به آنها حمله کرده و هائه‌موسو را از مهلکه نجات می‌دهد، ولی در نهایت هائه‌موسو بر روی صخره‌ای بلند گیر افتاده و با بدن زخمی و چشمان کور، به داخل رودخانه سقوط می‌کند.
گوموآ به یوها پناه داده و قسم می‌خورد روزی به همراه جومونگ، امپراتوری هان را نابود کند.


برچسب ها :

نظر خود را بنویسید