X
18 دی

چه کسی ثبات ، ایمنی و طول عمر بالا در مصالح ساختمانی را دوست ندارد؟ با ورود به سناریوی ساخت و ساز، فایبرسمنت برد بهترین گزینه از نظر طول عمر و قدمت را میان مصالح ساختمانی دارد.

دلیل آن دوام و استحکامی است که می تواند در برابر شرایط نامساعد آب و هوایی مقاومت کند نمای فایبرسمنت برد به خانه و ساختمان شما هم از نظر پولی و هم از نظر استقامتی ارزش می افزاید.

فایبر سمنت چیست؟

سمنت برد یا فایبر سمنت مخلوطی منحصر به فرد از ماسه، سیمان و الیاف سلولزی است. این ماده ظاهر بیرونی و داخلی منحصر به فردی را ارائه می دهد و در برابر عناصر مقاوم است. این یک راه حل نمای در دسترس برای بیش از 100 سال بوده است. اخیراً شاهد افزایش محبوبیت در بازار مسکونی بوده است.

فایبرسمنت برد بسیار شبیه به زونا ، چوبی سنتی است و اغلب با چوب اشتباه گرفته می شود. چوب طبیعی جذابیت زیبایی دارد، اما بیشتر در معرض آسیب ناشی از عناصری مانند آتش است. نمای فایبر سمنت برد مقاوم در برابر آتش، بادوام و مقرون به صرفه هستند.

اکنون اجازه دهید به برخی از مزایای فایبر سمنت برد نگاه کنیم.

 10 مزیت فایبرسمنت برد

1-      طول عمر طولانی

ترکیبی از سیمان و فیبر به دوام طولانی مدت فایبر سمنت کمک می کند. طول عمر متوسط نمای فایبر سمنت برد تقریباً 40 سال است و ضمانت‌های اکثر سازندگان به همان اندازه ادامه دارد.

2-      تطبیق پذیری در سبک های متنوع

فایبر سمنت برد زیبایی چشمگیری را فقط در مواد آرایشی ارائه می دهند. این ظاهر طبیعی را با روش های ساخت پیشرفته تحسین می کند.

3-      مواد مقاوم در برابر آتش و حرارت است

سمنت برد یک تخته مقاوم در برابر آتش است که در برابر حرارت نیز عایق می باشد. در واقع، این ماده تقریباً 90٪ درجه ضد حریق دارد که در مقایسه با چوب و سایر مواد قابل اشتعال تر، می تواند گسترش شعله را تا حد زیادی محدود کند. مقاومت الیاف سیمان در برابر آتش برای ایمنی خانه و خانواده شما عالی است.

مطلب پیشنهادی  استایل عجیب نگین صدق گویا در اکران فیلم زنی که شاعر بود

4-      مقاوم در برابر انواع آب و هوا

گرما و رطوبت شدید همچنین می تواند بر روی برخی از انواع سایدینگ ویران کند، اما فایبر سمنت برد آن را از نظر ابعادی پایدار می کند و از آسیب در این شرایط محافظت می کند. پانل های فایبر سمنت برد در برابر باران و نور خورشید مقاومت می کنند.

5-      حداقل تعمیر و نگهداری مورد نیاز است

یکی از چیزهای مهم در مورد فایبرسمنت برد این است که مواد نگهداری کم است، به خصوص در مقایسه با تخته های چوبی یا لرزش. این سایدینگ به دلیل فرآیند سخت شدن خاصی که دارد، رطوبت کمتری را نسبت به سایر مواد جذب می کند، که به این معنی است که احتمال ترک خوردن یا شکستگی کم است. فایبر سمنت برد مانند وینیل و آلومینیوم نیازی به شستشوی منظم تحت فشار نخواهد داشت.

6-      کاهش، استفاده مجدد، بازیافت

یکی از بزرگترین مزیت‌های زیست‌محیطی تخته فایبرسمنت برد ، فرآیند تولید زیربنایی است. از مواد بازیافتی و سایر محصولات پایدار ساخته شده است. ترکیب کلی این ماده سیمان، ماسه و سلولز است که در طبیعت ضروری است.

7-      نصب آسان فایبرسمنت برد

نصب فلیبر سمنت برد عموماً توسط افراد حرفه ای انجام می شود، اما صاحب خانه با ابزار مناسب می تواند کار را نیز به پایان برساند.

8-      کمتر از چوب منبسط و منقبض می شود

اگرچه برای محاسبه انبساط و انقباض در آب و هوای متغیر نیاز به شکاف های انبساط باقی می ماند، اما مقدار آن بسیار کمتر از چوب است. به عبارت دیگر، مسائل ناشی از انبساط و انقباض مواد حداقل خواهد بود.

مطلب پیشنهادی  عکس نوشته پروفایل برای تبریک عید نوروز

9-      انتخاب های متعدد از رنگ

فایبر سمنت برد یک انتخاب عالی است. به راحتی می توانید فایبرسمنت برد را رنگ کنید. بنابراین برای صاحبان خانه هایی که خواهان انعطاف پذیری برای تغییر رنگ نمای بیرونی خانه خود هستند، به شدت توصیه می شود.

10-  سبک خود را منعکس کنید

تخته های فایبرسمنت برد گزینه های مختلفی در بافت، سهم و اندازه دارند. بنابراین، دامنه انتخاب سبک یک امتیاز بزرگ برای تخته های سیمانی است.

فایبر سمنت چیست؟

قیمت فایبرسمنت برد

قیمت فایبر سمنت برد بسته به سبک و اندازه سایدینگ فایبر سمنت برد شما متفاوت است، اما پس از نصب، هزینه کلی تعمیر و نگهداری بسیار پایین است. از آنجایی که این نوع روکش بادوام است و تاب نمی‌خورد، صاحب خانه‌ها نیازی به نگرانی در مورد خراب شدن زودرس یا نگهداری دقیق ندارند. درزهای همپوشانی ندارد، بنابراین می تواند از رشد کپک و قارچ بین دیوارهای داخلی و خارجی جلوگیری کند. وقتی صحبت از تعمیر و نگهداری به میان می آید، اگر هر 6 تا 12 ماه یک بار به سادگی سایدینگ خود را با شلنگ بشویید، ظاهر عالی خواهد داشت.

نتیجه 

خب چی فکر می کنی؟ آیا مزایای نمای فایبر سمنت برد شما را متقاعد کرده است یا هنوز در حال بررسی احتمالات هستید؟ اگر آماده تعویض نمای قدیمی یا آسیب دیده خود هستید، گزینه های فایبرسمنت برد را بررسی کنید و اگر در مورد اینکه کدام متریال برای خانه شما مناسب تر است سؤالی دارید، تیم کارشناسان نیل سازه می توانند به شما کمک کنند.


برچسب ها :

نظر خود را بنویسید