X
۱۳ بهمن

در اینجا برخی از مشکلات رایج که ممکن است برای یخچال فریزرتان پیش بیاید و نیاز به تعمیر یخچال داشته باشید می‌پردازیم.

یخچال فریزر یکی از ضروری‌ترین وسایل در هر خانه ای است. در روزهای قدیم به هر مواد غذایی که نیاز داشتیم مجبور بودیم به بازار برویم و همه چیز را به صورت تازه تهیه کنیم، یخچال باعث کاهش مراجعات ما به بازار جهت خرید مواد غذایی و نگهداری مواد غذایی به صورت تازه و خنک به مدت طولانی شده است و هنگامی که یخچال به درستی کار نکند مواد غذایی نوشیدنی ها به اندازه کافی خنک نیستند و باعث فاسد شدن آنها می‌شود. در اینجا برخی از مشکلات رایج که ممکن است برای یخچال فریزرتان پیش بیاید و نیاز به تعمیر یخچال داشته باشید می‌پردازیم.

یخچال فریزر گرم است

تمام هدف یخچال خنک نگه داشتن غذاها و نوشیدنی‌ها و مواد غذایی است و اگر یخچال خنک نکند با مشکل جدی روبه رو هستید. در چنین شرایطی قبل از همه چیز چک کنید که آیا یخچال تان به درستی به برق وصل شده است یا نه؟ یخچالی که خنک نمی‌کند، احتمال دارد چندین مشکل مختلف داشته باشد. به جای اینکه وقتتان را تلف کنید بهتر است با مرکز تعمیر تماس بگیرید و از تعمیرکاران و تکنسین‌های مرکز تعمیر بخواهید که مشکل‌تان را بررسی کنند. ممکن است کویل کندانسور کثیف شده باشد یا فن اپراتور خراب شده باشد. بهتر است تعمیرات یخچال خود را به متخصص این کار بسپارید.

بررسی مشکلات یخچال فریزر و راهکار هر مشکل

یخچال بو میدهد

یکی از علت‌های اصلی بد بو بودن یخچال، فاسد شدن مواد غذایی درون آن است. آنچه شما می‌توانید انجام دهید این است که هر ماده غذایی که فاسد شده است را دور بریزید و یخچال خود را با یک محلول تمیز کننده که مخصوص یخچال باشد تمیز کنید یا با استفاده از آب گرم و جوش شیرین یک محلول درست کنید و با آن پاک کنید.

مطلب پیشنهادی  بیوگرافی کامل شهید حسن صیاد خدایی + نحوه شهادت

شاید لاستیک‌های درب یخچال شما آسیب دیده باشند و یا ممکن است موتور یا گاز یخچال ایراد داشته باشد. بهتر است مشکل را با کارشناسان مرکز تعمیر در جریان بگذارید.

یخچال بی‌وقفه کار می‌کند

یخچال شما دارای یک ترموستات داخلی است  که دمای یخچال شما را کنترل می‌کند. چنانکه دمای داخلی یخچال از آنچه که تنظیم کرده اید بیشتر شود موتور را به کار می اندازد و پس از رسیدن به دمای مورد نظر متوقف می‌شود. آنچه شما می‌توانید انجام دهید چک کردن درب یخچال است که سالم باشد و هرگونه زباله ای یا تکه کوچکی لای لاستیک ها نمانده باشد. همچنین می‌توانید فریزر خود را یخ زدایی کنید. تجمع یخ می‌تواند بر دمای یخچال شما تاثیر بگذارد، اگر مشکل حل نشد آن را با کارشناسان مرکز تعمیر در جریان بگذارید تا مشکلات‌تان را بررسی کنند.

اگر قطعه یا چیزی نیاز به تعویض داشته باشند تعمیرکار مرکز تعمیر معمولاً بسیاری از این قطعات را در خودرو سرویس دهی خود دارند و آن را برای شما تعویض می‌کنند. البته در مرکز تعمیر اولویت بر تعمیر قطعات است تا تعویض آنها.

فریزر دارای یک لایه ضخیم یخ است

هیچکس یخ زدایی دستی فریزر را دوست ندارد و خوشبختانه اکثر مدل ها و برندهای یخچال فریزر دارای یخ زدایی خودکار هستند. اگر به سختی توانستید درب های فریزر را باز کنید و با یک لایه ضخیم یخ مواجه شدید باید سریعا وارد عمل شوید

کاری که شما می توانید انجام دهید:

فریزر خود را خاموش کنید و بگذارید که یخ‌زدایی شود. پس از جداشدن یخ ها فریزر را کاملا تمیز کنید، پس از انجام این کار یخچال فریزر خود را دوباره روشن کنید و ترموستات و تایمر یخ زدایی را تست کنید. همچنین تنظیمات خنک کننده فریزر خود را بررسی کنید. شاید متوجه شوید که ناخواسته یکی از اعضای خانواده درجه خنک کننده دستگاه را خیلی زیاد کرده اند، اگر مشکل برطرف نشد با کارشناسان مرکز تعمیر تماس بگیرید و آنها را در جریان بگذارید.

مطلب پیشنهادی  عکس نوشته های عاشقانه و انگیزشی برای پروفایل تلگرام و اینستاگرام

اگر مطمئن نیستید که ترموستات یخ زدایی یا تایمر آن در کجا قرار دارند و چگونه باید تست کنید همین حالا با مرکز تعمیر تماس بگیرید و به سرویسکاران ما اجازه دهید که همه این موارد را بررسی کنند. گاهی اوقات ممکن است یخ یا مواد غذایی در اطراف فن جمع شود و فن نتواند هوا را به گردش درآورد. بهتر است این کار به متخصصان واگذار شود.

یخچال نشتی دارد

نصف شب از خواب بیدار می شوید تا یک نوشیدنی بخورید و متوجه می شوید که جلوی یخچال تان حوضچه ای از آب سرد ایجاد شده است. باید چه کارهایی انجام دهید؟

آنچه که شما می‌توانید انجام دهید این است که اتصال برق را بررسی کنید تا مطمئن شوید که یخچال شما کار می‌کند. اگر یخچال از کار افتاده باشد ممکن است در حالت یخ زدایی باشد و این باعث ایجاد آب در داخل و خارج یخچال شما می‌شود. می‌توانید این کار را به کارشناسان ما بسپارید تا اگر آب از داخل یخچال نمی‌آید لوله تخلیه را چک کنند که مسدود نشده باشد و اگر همچین مشکلی بود تعمیرکاران می‌توانند انسداد آن را برطرف کنند. اگر یخچال شما دارای یخساز است، شلنگ تأمین آب یخساز باید بررسی شود، ممکن است بیش از حد لازم آب وارد یخچال شما شده باشد.

آیا یخچال فریزر تان دچار مشکل شده است؟

همه ما می‌دانیم که بدون یخچال فریزر زندگی سخت می‌شود و در صورت خراب شدن باید در سریعترین زمان ممکن آن را تعمیر کرد. به همین دلیل است که تکنسین و تعمیر کارهای با مهارت مرکز تعمیر همیشه آماده هستند تا با تشخیص و رفع عیب یخچال فریزرتان به شما کمک کنند.

اکثر قطعات مورد نیاز برای تعویض در خودروهای تعمیرکاران موجود است، تا شما زمان زیادی را بدون یخچال فریزر سر نکنید.

برای آشنایی با مرکز تعمیر و تماس با مرکز تعمیر کلیک کنید.


برچسب ها :

نظر خود را بنویسید