X
28 شهریور

پاکت های جاروبرقی انواع مختلفی دارند : کیسه های یک لایه ، دو لایه ، سه یا چهار لایه و برخی از آنها هم دارای میکرو فیلتر هایی برای جلوگیری از ورود گرد و غبار به موتور جاروبرقی هستند که موجب افزایش طول عمر موتور جاروبرقی شما خواهند شد.

به منظور افزایش طول عمر موتور جاروبرقی پیشنهاد میشود پس از تعویض ۵ کیسه جاروبرقی یکبار هم فیلتر داخل محفظه را تعویض کنید تا از رسیدن آسیب به موتور جاروبرقی جلوگیری شده و عمر آن را افزایش دهید. علاوه بر آن به دلیل چندلایه بودن آن از ورود گرد و غبار به داخل ریه های شما و پراکنده شدن آن در محیط جلوگیری می کند. پاکت جاروبرقی توتک تقریبا مانند مدل فابریک جاروبرقی ها تولید می شود و از تکنولوژی هپا استفاده می کند.

انواع کیسه جاروبرقی

پاکت های جاروبرقی را میتوان به دو دسته عمده تقسیم کرد : پاکت یک بار مصرف ، پاکت دائمی که هرکدام از این پاکت ها ویژگی ها ، معایب و مزایای خود را دارند و در ادامه با بررسی انواع مختلف پاکت های جاروبرقی و نقد و بررسی آنها راهنمای کامل انتخاب و خرید پاکت جاروبرقی برای برند های مختلف را برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد.

پاکت جاروبرقی

پاکت دائمی جاروبرقی

آن دسته از جاروبرقی هایی که کیسه دائمی دارند پس از پر شدن باید آنرا خالی کرده و اگر قابل شستشو باشد آنرا بشویید. معمولا جنس این مدل پاکت ها پارچه فیلتری است و نحوه در آوردن ، خالی کردن و تمیز کردن آنها سخت نیست و شما نیازی به خرید متعدد پاکت جاروبرقی نخواهید داشت اما در کنار مزیت هایش، معایبی نیز دارد ازجمله در هنگام خالی کردن آن باید دقت کنید که به کیسه آسیب نرسد، گرد و خاک تولید شده ناشی از خالی کردن پاکت جاروبرقی ممکن است برای سلامتی شما خطر داشته باشد و در صورت بی توجهی به خالی کردن پاکت های دائمی در زمان مناسب (هنگام پر شدن به اندازه سه چهارم ظرفیت) ممکن است به موتور جاروبرقی شما فشار وارد شده و دچار مشکل شود که این مورد برای پاکت های یکبار مصرف نیز صدق میکند.

مطلب پیشنهادی  آبشار اخلمد کجاست ؟ | روستای اخلمد و جاذبه های گردشگری آن + عکس

پاکت یکبار مصرف جاروبرقی

پاکت های یکبار مصرف نسبت به پاکت های دائمی بهداشتی تر هستند و موجب افزایش طول عمر جاروبرقی خواهند شد. معمولا این پاکت ها با طراحی ساختی که دارند ظرفیت بیشتری دارند. برخی از این پاکت ها دارای درپوش مخصوص هستند که با استفاده از آنها دیگر نگرانی بابت خارج شدن گرد و غبار داخل آنها نخواهید بود و برای سلامت شما ضرری نخواهند داشت و با توجه به مجهز بودن به فیلتر های اضافی برای افزایش طول عمر موتور جاروبرقی شما انتخاب بهتری خواهند بود.

خرید پاکت جاروبرقی

پاکت جاروبرقی هپا

این پاکت ها در دو نوع پارچه ای و کاغذی تولید و به بازار عرضه میشوند که پاکت یکبار مصرف پارچه ای هپا از بهترین و مناسب ترین نوع پاکت ها از لحاظ بهداشتی بوده آنتی باکتریال هستند و در صورت استفاده از آن میتوان با قطعیت گفت که طول عمر جاروبرقی خود را دوبرابر خواهید کرد.

از دیگر ویژگی کیسه های هپا میتوان به ۵ لایه بودن آن اشاره کرد که علاوه بر ضد آلرژی بودن از خروج هرگونه گرد و غباری به خارج جلوگیری کرده و نسبت به میکروب ها نفوذ ناپذیر هستند و برای برند های مختلف جاروبرقی تولید شده اند. اگر از بیماری های تنفسی رنج می برید حتما از این نوع پاکت جاروبرقی استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی  بهاره رهنما بعد از طلاق از همسر دومش عازم فرانسه شد!

پاکت جارو برقی سری p

نوع بعدی از انواع کیسه جاروبرقی کیسه های سری (پی) هستند این نوع کیسه ها در انواع مختلف جارو برقی مورد استفاده قرار می گیرند، از ویژگی های آنها می توانیم به مواردی چون ضد آلرژی بودن، گنجایش بالا، دارا بودن 5 لایه میکروفیلتری، قابلیت جذب بسیار بالای گرد و غبار، دارای دریچه بهداشتی و دفع کردن تمیز پسمانده ها، استفاده از الیاف پشمی در تولید کیسه و مقاومت بالا در برابر پارگی از ویژگی های این نوع از کیسه ها می باشند.

این مدل از پاکت های جارو برقی می توانند  برای جارو برقی هایی که با این نوع یا سایز پاکت سازگاری دارند مورد استفاده قرار گیرند، مدت زمانی که ما می توانیم و مجاز هستیم که از این پاکت ها استفاده کنیم دو هفته می باشد.

قیمت پاکت جاروبرقی

پاکت جارو برقی سری g

نوع بعدی کیسه جارو برقی سری (جی) می باشد، اندازه این پاکت از بقیه ی محصولات بزرگ تر می باشد. کمکی که کیسه های اصل به شما می کنند این است که حداکثر تمیزی را حاصل می شوند و همچنین طول عمر دستگاه را نیز بیشتر می کند.

این نوع از کیسه ها مزایای زیادی نیز دارند و همچنین اندازه بزرگی که دارند به آن ها کمک می کند تا حجم بیشتری از گرد و غبار را در خود جای دهند که این ویژگی از تعویض مداوم کیسه نیز جلوگیری می کند. موضوع لازم به ذکر این است که این نوع از پاکت ها این قابلیت را دارند که در انواع جارو برقی ها مورد استفاده قرار گیرند. ولی بهتر است که در هنگام خرید نوع جاروبرقی خود را به فروشنده بگویید که بعد دچار مشکل نشوید.


برچسب ها :

نظر خود را بنویسید