X
22 خرداد

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکزاردبیل و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا رئیس پلیس فتا استان اردبیل ضمن هشدار به کاربران در خصوص نصب اپلیکیشن‌های مربوط به تبلیغات کاندیدا‌ها در انتخابات، گفت: اهدای جایزه نقدی در قبال افزایش کاربران در گروه‌ها و کانال‌های منتسب به نامزد‌ها یکی از ترفند‌های کلاهبرداران سایبری برای سرقت وجه از حساب کاربران است.

گول اپلیکیشن های تبلیغاتی انتخابات را نخورید

گول اپلیکیشن های تبلیغاتی انتخابات را نخورید!

مگ آیفوم : سرهنگ علی قهرمان طالع افزود: با توجه به شرایط موجود در جامعه و انتخابات پیش‌رو، تبلیغات کاندیدا‌ها در فضای مجازی نسبت به سال‌های قبل از شدت بسیار زیادی برخوردار است که همین موضوع دلیلی بر سوء‌استفاده شیادان سایبری برای کلاهبرداری با ترفند‌های مختلف از حامیان کاندیدا‌ها شده است.
وی افزود: در یکی از جدیدترین شیوه‌ها کلاهبرداران سایبری با تشکیل کانال‌ها، گروه‌ها و صفحات به اسم کاندیدا‌ها در بستر اینترنت، برای بالا بردن تعداد اعضا و دنبال کننده‌های آن، وعده پرداخت جایزه نقدی بر مبنای افزودن افراد به این صفحات داده و از آنان کلاهبرداری می‌کنند.

مطلب پیشنهادی  اصلی ترین علت قطعی برق در ایران مشخص شد!

رئیس پلیس فتا استان اردبیل ادامه داد: در این روش کاربران پس از اضافه کردن اعضا با ادمین‌های شبکه‌های اجتماعی ارتباط برقرار کرده و جایزه خود را درخواست می‌کنند که این شیادان سایبری با ارسال یک اپلیکیشن اعلام می‌کنند که برای دریافت جایزه ابتدا باید برنامه را نصب و برای ثبت شماره کارت و فعال سازی آن باید مبلغ ۲۰۰۰۰ تومان واریز کنید.

سرهنگ قهرمان طالع اضافه‌کرد: این اپلیکیشن‌ها در هنگام نصب، اجازه دسترسی به تمامی اطلاعات گوشی را از کاربر دریافت و با هدایت آن‌ها به درگاه‌های فیشینگ در هنگام واریز وجه فعال‌سازی برنامه، مبلغ مورد نظر را از حساب کاربر سرقت می‌کنند.
او از شهروندان استان خواست برای اینکه در دام این‌گونه شیادان گرفتار نشوند از هرگونه نصب برنامه‌های تبلیغاتی مشکوک در مورد انتخابات خودداری کرده و به هیچ‌وجه در زمان اتصال به درگاه‌های بانکی از VPN استفاده نکنند.

گول اپلیکیشن های تبلیغاتی انتخابات را نخورید!

به گفته وی، هم‌وطنان می‌توانند برای محافظت از خود در برابر حملات فیشینگ از افزونه‌های مرکز ماهر استفاده کنند و در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق مرکز فوریت‌های سایبری به آدرس www.cyberpolice.ir به کارشناسان پلیس گزارش کنند.

مطلب پیشنهادی  امیکرون وارد ایران شد! ثبت یک مورد ابتلا به ویروس امیکرون تاکنون

برچسب ها :

نظر خود را بنویسید