X
8 خرداد

سرهنگ رامین پاشایی با اشاره به برخورد پلیس فتا با انتشاردهندگان کلیپهای جنجالی، در این رابطه اظهار کرد: بر اساس رصدهای صورت گرفته در فضای مجازی و گزارشهای متعدد دریافتی توسط کاربران به پلیس فتا، مشخص شد عده‌ای از افراد با اهداف مختلف از جمله افزایش تعداد دنبال‌کننده اقدام به تهیه و انتشار کلیپهایی تحت عنوان “دوربین مخفی جنجالی در فضای مجازی و مخصوصاً شبکه اجتماعی اینستاگرام” با مضامین مختلف از جمله سرقت صوری خودرو و گوشی تلفن ‌همراه اشخاص، بازسازی صحنه‌های متفاوت قتل و زد و خورد در انظار عمومی و محیطهای پر تردد شهری می‌کنند.

 اطلاعیه پلیس در خصوص مجازات سازندگان دوربین مخفی

اطلاعیه پلیس در خصوص مجازات سازندگان دوربین مخفی

مگ آیفوم : معاون اجتماعی پلیس فتا ادامه داد: تهیه و انتشار اینگونه کلیپها که عمدتاً بدون اخذ مجوزهای قانونی از دستگاه‌های ذی‌صلاح و مربوطه صورت می‌گیرد در نگاه و انتشار اولیه باعث ایجاد ترس و جریحه‌دار شدن احساسات و تشویش اذهان عمومی می‌شود و پلیس فتا به محض رصد و رؤیت اینگونه کلیپها نسبت به شناسایی و برخورد با مجرمان و متخلفان برابر قانون اقدام خواهد کرد.

مطلب پیشنهادی  هدف احمدی نژاد از دیدار با اسرائیلی ها چه بود؟

وی تصریح کرد : با توجه به اینکه یکی از خصلتهای بارز فضای مجازی ایجاد سرگرمی در بین کاربران است، تولید محتواهای صوتی و تصویری دارای مجوز، با رعایت هنجارها و ارزشهای پذیرفته شده در جامعه هیچگونه منافاتی با قانون ندارد.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: متأسفانه تعدادی از کاربران با سوء‌استفاده از شرایط موجود و اهداف مختلف، کلیپهایی را تولید می‌کنند که بعضاً در آنها موارد توهین به افراد و قومیتها نیز دیده شده که همین امر در بسیاری از موارد باعث اعتراض شدید گروه‌های مختلف و فرقه‌های دینی در کشور می‌شود.

اطلاعیه پلیس در خصوص مجازات سازندگان دوربین مخفی

اطلاعیه پلیس در خصوص مجازات سازندگان دوربین مخفی

پاشایی بیان کرد: در این رابطه و بر اساس اقدامات عملیاتی و فنی، تعدادی از تولیدکنندگان اینگونه محتواهای غیر مجاز شناسایی و پس از پاک‌سازی صفحات آنها، موضوع برای تعیین تکلیف قانونی به مراجع قضائی ارجاء شده است و تعدادی از کاربران هم در این رابطه به صورت احضار حضوری یا تلفنی مورد ارشاد و تذکر قرار گرفته‌اند.

مطلب پیشنهادی  روستای زشک | شاندیز مشهد + تصاویر

معاون اجتماعی پلیس فتا به تمام کاربران فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسانها توصیه کرد ضمن بهره‌برداری صحیح از فضای سایبر، از انتشار هرگونه کلیپ صوتی و تصویری در تضاد با ارزشها و هنجارهای اجتماعی و فرهنگی کشور به نحویکه باعث توهین یا جریحه‌دار شدن احساسات عمومی در جامعه شود، اکیداً اجتناب کنند.

وی از عموم مردم خواست در صورت مشاهده موارد مجرمانه موضوع را برای پیگیری از طریق سایت رسمی پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir بخش گزارشات مردمی اطلاع دهند.

منبع : باشگاه خبرنگاران پویا


برچسب ها :

نظر خود را بنویسید