X
27 شهریور

با گذشت نزدیک به دو سال از شیوع ویروس کرونا در جهان هر روزه آمار های مختلفی از سوی سازمان بهداشت جهانی و نهاد های بهداشت در کشور های مختلف ارائه می شود. این آمار در کشور ما به صورت رنگ بندی : از خیلی پرخطر = قرمز ، نارنجی = پرخطر ، زرد = خطر متوسط و آبی = کم خطر ارائه می شود. این امار پس از گذشت نزدیک به یک ماه از پیک پنجم کرونا ارائه شده است.

آخرین آمار کرونا در ایران

آخرین آمار کرونا در ایران و رنگ بندی جدید شهر ها و استان ها شهریور 1400

مگ آیفوم : بنابر اعلام مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت از دیروز تا امروز (شنبه، ۲۷ شهریور 1400) بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۱۲ هزار و ۸۴۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۱۲۴ نفر از آن‌ها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۵ میلیون و ۴۰۸ هزار و ۸۶۰ نفر رسید. در شبانه روز گذشته، ۳۵۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۱۶ هزار و ۷۹۱ نفر رسید.

مطلب پیشنهادی  جزئیات قتل داریوش مهرجویی و همسرش ! علت قتل داریوش مهرجویی مشخص شد!

خوشبختانه تا کنون ۴ میلیون ۷۳۶ هزار و ۸۹۶ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند. ۶ هزار و ۸۳۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.

تسریع در اجرای واکسیناسیون در طول فعالیت یک ماه و نیمه دولت سیزدهم از یک سو و خروج از بحران پیک پنجم از سوی دیگر می‌تواند نوید بخش آن باشد که کشور با کمی رعایت و افزایش بیش از پیش واکسیناسیون، دیگر شاهد پیک‌های خطرناکی همچون سه ماه گذشته نباشد.

تا کنون ۳۰ میلیون و ۸۹۳ هزار و ۱۰۳ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

مجموع تزریق واکسن در کشور از مرز ۴۲ میلیون دُز گذشت

طبق آمار تا کنون ۲۸ میلیون و ۳۸۲ هزار و ۹۹۵ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۱۳ میلیون و ۶۲۰ هزار و ۸۶۸ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۴۲ میلیون و ۳ هزار و ۸۶۳ دُز رسید.

مطلب پیشنهادی  علائم مبتلایان به کرونای گوارشی کدام اند؟ | چه مواد غذایی برای بهبود مبتلایان به کرونا مفید است؟

افراد واجد شرایط برای تزریق واکسن حتما در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کنند.

در حال حاضر ۵۷ شهر کشور در شرایط قرمز، ۲۳۸ شهر در شرایط نارنجی، ۱۳۶ شهر در شرایط زرد و ۱۷ شهر در شرایط آبی قرار دارند.

آخرین آمار کرونا در ایران

آخرین آمار کرونا در ایران و رنگ بندی جدید شهر ها و استان ها شهریور 1400


برچسب ها :

نظر خود را بنویسید