X
20 اردیبهشت

SpaceX ماهواره DOGE-1 را با بودجه Dogecoin در سال 2022 به فضا پرتاب خواهد کرد

پرتاب ماهواره DOGE-1 در سال 2022

SpaceX ماه آینده ماهواره ای به “ماه” راه اندازی می کند که بودجه آن کاملاً با ارز رمزنگاری شده Dogecoin تأمین می شود و شرکت کانادایی Geometric Energy Corporation وظیفه هدایت این ماهواره را بر عهده دارد.

این شرکت مستقر در کلگری در بیانیه ای اعلام کرد این ماهواره با نام DOGE-1 در سه ماهه اول سال 2022 با یک موشک SpaceX Falcon 9 پرتاب خواهد شد.

بر اساس این بیانیه ، ماهواره مکعبی SpaceX با وزن 88 پوند (40 کیلوگرم) با هدف “دستیابی به اطلاعات مکانی فضایی از حسگرها و دوربین های داخل هواپیما” پرتاب خواهد شد.

تام اوچینرو ، معاون فروش تجاری اسپیس ایکس ، در این بیانیه گفت : این ماموریت استفاده از ارز رمزپایه را فراتر از مدار زمین نشان می دهد و تجارت بین سیاره ای را پایه ریزی می کند.

مطلب پیشنهادی  ماجرای لغو ساخت نسخه اینستاگرام برای کودکان زیر 13 سال

پرتاب ماهواره DOGE-1 در سال 2022

پرتاب ماهواره DOGE-1 در سال 2022 توسط شرکت SpaceX

این اعلامیه یک روز پس از آن برگزار شد که ایلان ماسک بنیانگذار SpaceX میزبان برنامه طنز زنده زنده Saturday Night Live (SNL) بود ، در طی این برنامه او Dogecoin را که اسپانسر این ماهواره بود، به شوخی مورد تمسخر قرار داده بود.

مدیر عامل تسلا که یک تقویت کننده بزرگ ارزهای رمزنگاری شده است ، Dogecoin را در اسکی SNL به عنوان “وسیله نقلیه غیرقابل توقفی که قرار است جهان را تصرف کند” توصیف کرد.

ماسک اعلامیه مأموریت ماهواه “ماه” را در توئیتر یکشنبه به اشتراک گذاشت و نوشت: “به ماه !!”


برچسب ها :

نظر خود را بنویسید