X
۳۰ مهر

سولان با نام اصلی پارک تام هی در سریال افسانه جومونگ بازیگر نقش دختر یانگجو، امپراتور هان و همسر تسو پسر اول امپراتور گوموا است.

  • بیوگرافی سولان

سریال کره ای افسانه جومونگ به کارگردانی لی جو هوان که محصول شبکه ام‌ بی‌ سی در سال ۲۰۰۷ میلادی است تهیه و تولید شده است.با بیوگرافی سولان- پارک تام هی همراه ما باشید.

پارک تام هی متولد ۲ ژانویه ۱۹۷۸ در کره جنوبی است. وی دارای ۱۶۵ سانتی متر قد و ۴۴ کیلو گرم وزن دارد.

بیوگرافی سولان همسر تسو در سریال جومونگ + همسرش | عکس های شخصی

پارک تام هی در سریال های زیر بازی به ایفای نقش پرداخته است:

Innocent You – SBS, 2008
Snow in August – SBS, 2007
Air City – MBC, 2007
Billie Jean, Look at Me – (MBC, 2006
The Book of Three Han – MBC, 2006
End of Love – MBC, 2006
Lotus Flower Fairy – MBC, 2004
Miss Mermaid – MBC, 2002
My Boss, My Hero – 2001

  • خلاصه داستان سریال جومونگ
مطلب پیشنهادی  بیوگرافی ایمان صفا بازیگر سریال نیسان آبی + همسرش | عکس های شخصی

داستان این مجموعه حول موضوع شکست دودمان گوجوسان از امپراتوری هان است. امپراتوری هان با بهره‌گیری از سلاح‌های فولادین در حدود سال ۱۰۸ قبل از میلاد، گوجوسان را شکست داده و مردم این امپراتوری عظیم آواره شده و با بی‌رحمی توسط سواره‌نظام آهنین قتل‌عام و شکنجه می‌شوند.

در این زمانه پرآشوب، شخصی به نام هائه‌موسو، رهبری یک گروه مقاومت محلی به نام گروه دامول را بر عهده گرفته و با استفاده از سربازان گوجوسان و حمایت گوموآ، شاهزاده کشور بویو، علیه هان فعالیت می‌کند. او سعی می‌کند آوارگان گوجوسان را از زیر ظلم و ستم هان بیرون بکشد.

هائه‌موسو در یکی از جنگ‌ها زخمی شده و توسط بانو یوها، دختر رئیس قبیله هابک، نجات داده می‌شود. این اتفاق باعث عشق آنها به یک‌دیگر و ازدواجشان می‌شود. سواره‌نظام آهنین هان مردم قبیله هابک را به جرم پناه دادن به هائه‌موسو قتل‌عام می‌کنند و یوها اسیر دست آنها می‌شود. گوموآ، یار قسم‌خورده هائه‌موسو، که به یوها علاقه‌مند است، او را نجات داده و با خود به بویو می‌برد.

مطلب پیشنهادی  بیوگرافی کسری پرتوی بازیگر نقش آرمان سریال خسوف + همسرش | عکس های شخصی

هائه‌موسو که بعد از این واقعه به شدت به یوها علاقه‌مند شده، در نهایت با او ازدواج می‌کند. ولی این رابطه مدت زیادی ادامه نمی‌یابد و با توطئه وزیر اعظم و بانو یومیول (والامقام معنوی بویو) هائه‌موسو دستگیر می‌شود. این در حالی است که یوها در آن لحظه از هائه‌موسو کودکی را باردار بود، که بعدها نامش را جومونگ نهاد.

سربازان هان، هائه‌موسو را کور کرده و برای اعدام به سمت هان می‌برند. گوموآ به آنها حمله کرده و هائه‌موسو را از مهلکه نجات می‌دهد، ولی در نهایت هائه‌موسو بر روی صخره‌ای بلند گیر افتاده و با بدن زخمی و چشمان کور، به داخل رودخانه سقوط می‌کند.

گوموآ به یوها پناه داده و قسم می‌خورد روزی به همراه جومونگ، امپراتوری هان را نابود کند.


برچسب ها :

نظر خود را بنویسید

  • امیرعلی ۳۰ مهر ۱۴۰۲

    اینکه لباساشو در بیاره یه خاطره ازش میمونه فقط 😁😁😁 🤔🤔🤔همش ۴۴کیلو