X
4 خرداد

علیرضا زاکانی در دوازدهم اسفند سال ۱۳۴۴ در خانواده ای مذهبی در جنوب شهر تهران، میدان خراسان متولد شد. پدربزرگ مادری او آذری و اهل تبریز بودند، جد مادری وی هم اهل کاشان بود. و اجداد پدری‌ اش اهل روستاهای حومه شمالی تهران (زایگان و لالان) بودند؛ پدر وی اهل شهر ری تهران می باشد.

بیوگرافی علیرضا زاکانی

بیوگرافی علیرضا زاکانی نامزد ریاست جمهوری و همسر و دخترانش

پدر وی، حسین زاکانی از ورزشکاران با سابقه شهر ری و تهران، داور بین المللی درجه یک کشتی و از دوستان صمیمی جهان پهلوان تختی و در ورزش های باستانی و کشتی پهلوانی هم از سرآمدان ایران و به مدت ۲۸ سال مسوول برگزاری مراسم سالگرد مرحوم تختی بود.

سوابق کاری علیرضا زاکانی

وی سابقه فرماندهی بسیج دانشجویی و عضویت در هیئت منصفه مطبوعات را داراست. تحصیلات دانشگاهی وی، در دانشگاه تهران و در رشته تحصیلی پزشکی هسته‌ای بوده‌است. او عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات و عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هفتم، مجلس هشتم و مجلس نهم است. وی، از منتقدین جدی مدیریت عبدالله جاسبی در دانشگاه آزاد اسلامی و عملکرد قاضی مرتضوی و میدان دادن به اسفندیار رحیم مشایی است. او به همراه جمعی از نیروهای اصولگرا که از سال‌های قبل در کنار یکدیگر به فعالیت سیاسی در راستای آرمان‌های انقلاب پرداخته بودند، در مهرماه سال ۸۷، جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی را به‌طور رسمی تأسیس کردند، وی پیش از آن عضو شورای مرکزی ۱۱ نفره جبهه متحد اصولگرایان بود و برای حضور فعال در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۶ در قالب جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی فعالیت کرده‌است.

مطلب پیشنهادی  بیوگرافی چانسو - بائه سو بین در سریال دونگی + همسرش | عکس های شخصی

همچنین وی در سال ۱۳۸۸ مدیر مسئول هفته نامه پنجره شد.

همسر و فرزندان علیرضا زاکانی

همسرش نیز اصالتی تبریزی دارد. و یکی از مسئولان حوزه های علمیه خواهران استان تهران است. این نامزد دارای سه فرزند دختر به نام های طیبه، مریم و زینب می باشد که همگی ازدواج کرده اند.

دختر اول او فارغ التحصیل دانشگاه تهران است؛و دامادش نیز دانشجوی دانشگاه تهران بوده و اینک در حوزه علمیه درس حوزوی می خواند.

فرزند دومش هم دانشجوی دانشگاه صنعتی شریف است، همسر ایشان نیز فارغ التحصیل همان دانشگاه و فرزند یک رزمنده و جانباز ۷۰ درصد دفاع مقدس می باشد.

فرزند سوم نیز دانشجوی دانشگاه تهران و دامادش نیز دانشجوی دانشگاه تربیت مدرس و فرزند رزمنده و جانباز دوران دفاع مقدس است.

بیوگرافی علیرضا زاکانی

بیوگرافی علیرضا زاکانی نامزد ریاست جمهوری و همسر و دخترانش

ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰

علیرضا زاکانی در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نیز شرکت کرد که با نظر شورای نگهبان احراز صلاحیت شد.

مطلب پیشنهادی  بیوگرافی دنیا جهان منش بازیگر سریال نون خ ۵ +همسرش |عکس های شخصی

برچسب ها :

نظر خود را بنویسید