X
11 خرداد

مگ آیفوم : چرا سود سهام عدالت واریز نمی شود؟ مقصر اصلی کیست؟ در اخرین روز های سال 99 مقدار 50 درصداز سود سهام عدالت مربوط به سال 98 واریز شد و از واریز الباقی مبلغ سود به حساب مردم خبری نیست.

چرا سود سهام عدالت واریز نمی شود؟ چه کسی مقصر تاخیر واریز سود سهام عدالت است.

  • وعده های دروغگین

قبل از عید گفته شده است که الباقی سود سهام عدالت 1398 در روز های ابتدایی 1400 واریز می شود. کمی بعد رئیس سازمان بورس وعده واریز سود سهام عدالت را تاپیش از آغاز ماه مبارک رمضان داد، اما بازهم خبری نشد…

حسین فهیمی سخنگوی سهام عدالت در آخرین خبر اعلام کرد که زمان واریز سود سهام عدالت معلوم نیست.

چرا سود سهام عدالت واریز نمی شود؟ مقصر اصلی کیست؟

  • وعده ی معرفی مقصران تاخیر در پرداخت سهام عدالت

فهیمی دلیل تاخیر در پرداخت سود سهام عدالت را بعضی از شرکت های حاضر در سبد بورسی سهام عدالت معرفی نمود که سود خود را واریز ننموده اند و در ادامه افزود به محض واریز سود سهام این شرکت ها ، الباقی سود سهام عدالت را واریز خواهند کرد.

مطلب پیشنهادی  اسامی مراکز منتخب واکسیناسیون کرونا در تهران اعلام شد

فهیمی گفت : تعداد 5 شرکت سود خود را واریز نکرده اند و انها را تهدید کرد که اگر این شرکت ها اقدام به واریز سود نکنند، نام آنها را اعلام و فاش خواهیم کرد و طبق قانون علاوه بر اعلام نام این شرکت‌ها، مشمول جریمه‌هایی هم خواهند شد.

  • اما نتیجه چه شد…

علاوه بر اینکه هیچ سودی برای افراد واریرز نشد بلکه اسمی هم از آن شرکت ها اعلام نشد و جریمه ای هم برایشان لحاظ نشد.

کدام شرکت ها سود خود را واریز نکرده اند؟

بعد از بررسی 36 شرکت حاضر در سبد بورسی سهام عدالت در سامانه کدال، نشان می دهد که سال مالی تمام شرکت ها تا پایان اسفند ماه نبوده و چندین شرکت هنوز به پایان سال مالی خود نرسیده اند و با توجه به این مورد که شرکت‌های بورسی بر اساس قانون بازار سرمایه به فاصله یک سال بعد از پایان سال مالی خود برای واریز سود تقسیمی فرصت دارند. ظاهرا شرکتی تخلفی انجام نداده که مسئولان مربوطه آنها را تهدید به افشاگری و برخورد کرده‌اند.

مطلب پیشنهادی  واریز سود سهام عدالت به حساب سهامداران


برچسب ها :

نظر خود را بنویسید