X
12 مرداد

مگ آیفوم : مهدی قربانی به ایفای نقش در سریال خاتون می پردازد. کارگردانی، نویسندگی و تهیه کنندگی این سریال را تیبنا پاکروان به عهده داد. با بیوگرافی مهدی قربانی همراه ما باشید.

  • بیوگرافی مهدی قربانی

مهدی قربانی بازیگر نوجوان ایرانی است که با نقش آفرینی های متعددش به شهرت نسبی خوبی رسیده است. این بازیگر که متولد 3 آبان سال 1381 است، تا کنون در فیلم هایی مانند ابد و یک روز، بیست و یک روز بعد و تنگه ابوقریب نقش آفرینی کرده است.

  • خانواده مهدی قربانی

مهدی قربانی در یک خانواده 5 نفری به دنیا آمده است و یک خواهر و یک برادر دارد. او متولد دماوند است و در کودکی برای آموزش بازیگری به همراه خانواده اش به تهران آمدند.

  • شروع فعالیت مهدی قربانی

مهدی قربانی از همان کودکی و 8 سالگیش شروع به آموزش به عنوان بازیگر و رفتن به کلاس های بازیگری کرد. او به مدت 5 سال شاگرد آموزشگاه بازیگری پانیذ بود و از طریق این مجموعه در چند تئاتر بازی کرده بود، اما داستان شروع فعالیت حرفه ای او به سال 1394 بر می گردد وقتی یکی از دستیاران سعید روستایی به دنبال یک پسر بچه برای بازی در فیلم ابد و یک روز می گشت به آموزشگاه پانیذ مراجعه کرد. مهدی قربانی به عنوان نقش نوید در فیلم ابد و یک روز انتخاب شد و با درخشیدن در این نقش راه شهرت را یک شبه طی کرد.

مطلب پیشنهادی  بیوگرافی مهران مدیری بازیگر نقش جهانگیر روزبه در سریال خاتون + همسرش | عکس های شخصی

بیوگرافی مهدی قربانی بازیگر سریال خاتون + همسر | عکس های شخصی

او در ادامه در سال 1395 در فیلم بیست و یک روز بعد در کنار ساره بیات نقش آفرینی کرد و برای بازی هنرمندانه اش جایزه بهترین بازیگر نوجوان را از جشنواره فیلم کودک و نوجوان فجر برنده شد.

بعد از بیست و یک روز بعد مهدی قربانی تبدیل به یک چهره محبوب در میان مردم شده بود و نقش های زیادی به او پیشنهاد می شد. انتخاب بعدی او به عنوان بازیگر حضور در فیلم تنگه ابوقریب و هم بازی شدن با جواد عزتی بود.

پس از تجربه موفقش در کنار بهرام توکلی در فیلم تنگه ابو قریب این کارگردان مهدی قربانی را برای بازی در فیلم غلامرضا تختی نیز انتخاب کرد. فیلم تختی در سال 1397 منتشر شد و پس از آن مهدی قربانی فقط در فیلم روز صفر به کارگردانی سعید ملکان بازی کرد.

بیوگرافی مهدی قربانی بازیگر سریال خاتون + همسر | عکس های شخصی

  • مهدی قربانی در سریال خاتون
مطلب پیشنهادی  بیوگرافی سانای امیر آبادی بازیگر نقش عاطفه در سریال نیسان آبی + همسرش | عکس های شخصی

در جدید ترین نقشش مهدی قربانی قرار است برای اولین بار در قاب شبکه نمایش خانگی در کنار بازیگران بزرگی زیادی مانند نگار جواهریان، مهران مدیری، بابک حمیدیان، شبنم مقدمی، رضا بهبودی، اشکان خطیبی، ستاره پسیانی، مهتاب ثروتی، علی فروتن، غزل شاکری، پژمان بازغی، عاطفه رضوی، سروش صحت و مهران غفوریان نقش آفرینی کند.

خاتون که ساخته ی تینا پاکروان است و قرار به پخش در سال 1400 دارد، یک داستان درام تاریخی را روایت می کند. داستان خاتون مربوط به اشغال ایران توسط نیرو های متفقین در جنگ جهانی دوم در حوالی سال 1320 می باشد.

آدرس صفحه مهدی قربانی در اینستاگرام

تصاویر مهدی قربانی 

بیوگرافی مهدی قربانی

عکس های مهدی قربانی


برچسب ها :

نظر خود را بنویسید