X
2 می

حمیدرضا الداغی شهید غیرت | بیوگرافی کامل حمیدرضا الداغی + فیلم کامل لحظه شهادت او | هشتم اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ ، شهید حمیدرضا الداغی که اهل سبزوار استان خراسان رضوی بود در دفاع از دختر سبزواری بر اثر ضربه ی سلاح سرد به مقام شهادت نائل آمد.

شهید حمیدرضا الداغی منتظر بازگشت فرزند خود از کلاس بود، متوجه ایجاد مزاحمت و درگیری ۲ جوان با یک دختر جوان و کشاندن دختر در خیابان به اجبار و زور شده و در یک اقدام شجاعانه و انسانی، بلافاصله برای نجات دختر جوان اقدام می‌کند.

متاسفانه هر ۲ جوان مزاحم، که حسب بررسی به‌عمل آمده دارای سوابق متعدد کیفری هستند، در واکنش به دفاع این شهید از دختر جوان، ناجوانمردانه با سلاح سرد وی را از پشت سر مورد اصابت چاقو و سپس نفر دوم از روبه‌رو مورد جرح شدید قرار می‌دهند و پس از ارتکاب جرم از محل متواری می‌شوند. او بلافاصله به بیمارستان منتقل می‌شود اما به دلیل شدت جراحات و خونریزی به مقام رفیع شهادت نائل می‌آید.

حمیدرضا الداغی شهید غیرت | بیوگرافی کامل حمیدرضا الداغی + فیلم کامل لحظه شهادت او

فیلم منتشر شده از شهادت این جوان برازنده که جانش را در راه امر به معروف و نهی از منکر فدا کرد، اشک هر آگاه دلی را جاری می‌سازد و بغضی نفس‌گیر راه بر گلو می‌بندد. موج دلنوشته‌ها و محتواهای منتشر شده در رسانه‌ها و فضای مجازی نشان از این مظلومیت، این شجاعت دارد بخصوص این که شهید حمیدرضا الداغی که منتظر آمدن فرزندش از کلاس بود، و رفت و فرزندش به فاصله حرمت یک ناموس، حالا بابا ندارد…و همین داغ‌ها را تشدید می‌کند.

مطلب پیشنهادی  اولین صحبت های همسر و دختر شهید حمیدرضا الداغی + فیلم

خاطره ای از مهدی عرفانی فعال رسانه ای در خصوص نحوه آشنایی اش با شهید حمیدرضا الداغی

شهید حمیدرضا الداغی هم‌دانشگاهی من بود. اواخر دههٔ هفتاد. من ارتباطات می‌خوندم و حمید حسابداری(اگر اشتباه نکنم). من بچه مذهبی دانشگاه بودم و اون بچه خوشتیپ دانشگاه. ظاهراً هیچ صنمی باهم نداشتیم. ماجرای آشنایی ما برمی‌گشت به جنجال و نزاعی که سرِ مسابقات فوتبال دانشگاه به راه افتاد. وسط بازی تیم ما، مدافع حریف یه خطای ناجور روی من کرد. من بلند شدم و اعتراض کردم. بازیکن حریف فحاشی کرد و من یه لحظه خون به مغزم نرسید و درگیر شدم. در کسری از ثانیه، ۷-۸ نفر ریختن رو سر من و کأنه با قاتل پدرشون طرف هستن… زیر مشت و لگد و فحاشی‌ها، حمید رو دیدم که به هواخواهی من وارد معرکه شده و داره یکی پس از دیگری رو می‌نوازه… تا جایی که یادمه ورزشکار بود و حتی توی مسابقات رزمی هم اسم و رسمی داشت. دعوا که تموم شد متوجه شدم هر دوی ما رو با تیزی نشون کردن؛ من گوش راستم و حمید گوش چپ…

مطلب پیشنهادی  دختران سبزواری محل شهادت حمیدرضا الداغی را گلباران کردند

حمیدرضا الداغی شهید غیرت

رفتیم بیمارستان و سهم هر کدوم سه چهارتا بخیه شد و گوش‌هامونو پانسمان کردن. از فردا توی دانشگاه معروف شدیم به گوش‌بریده‌ها…
شکایت کردیم و دادگاه برامون طول درمان برید و دیه. ۲۵۰هزار تومن برا ضارب دیه بریدن. بابای طرف اومد به التماس و خواهش که ببخشیمش. یه کارگر ساده بود که یحتمل ۲۵۰هزار تومن، حقوق چندماهش می‌شد. از دست پسرش شاکی بود. حمید با همون برخورد اول راضی شد و منم راضی کرد که ببخشیمش و بخشیدیمش…
این ماجرا شد دلیل دوستی منِ بچه مذهبی دانشگاه با جوان اول خوشتیپ و خوشگل دانشگاه.

پریشب یکی از رفقای دانشگاه بهم پیام داد که حمید الداغی به رحمت خدا رفته. دروغ نگم، اولش نشناختم تا اینکه عکسشو برام فرستاد.
حالا همون جوان خوشتیپ و خوشگل دانشگاه، پشت اسمش کلمه شهید نشسته و منِ بچه مذهبیِ پرادعا هیچ…

  • بیوگرافی حمیدرضا الداغی

وی متولد ۱۳۵۶ و سومین فرزند خانواده بود. او یک بردار به نام احسان و یک خواهر دارد. دختر حمیدرضا ۱۴ سال دارد. حمیدرضا هندبالیست  و دارای چندین مدال قهرمانی بود . حمیدرضا به صورت پاره وقت کارمند شرکت مخابرات بود سپس  در یک دفتر معماری (مرتبط با رشته تحصیلی نقشه کشی ساختمان) مشغول به کار بود.

فیلم کامل لحظه‌ی شهادت حمیدرضا الداغی


برچسب ها :

نظر خود را بنویسید