X
30 خرداد

مگ آیفوم : رسانه های آمریکایی گزارش دادند که یک هکر در ماه ژانویه به یک کارخانه تصفیه آب در منطقه خلیج سانفرانسیسکو دسترسی پیدا کرده بود و برنامه هایی را که برای تصفیه آب آشامیدنی استفاده می شد را حذف کرد. در جدیدترین حمله سایبری که به تاسیسات آمریکایی آشکار شد ، هکر با استفاده از نام کاربری و رمز عبور کارمند سابق خود در 15 ژانویه وارد سیستم شد و تنظیمات را تغییر داد. نقض امنیت روز بعد شناسایی شد و تاسیسات کالیفرنیا پروتکل ها را تغییر داد و برنامه ها را دوباره نصب کرد.

هکر

مسموم کردن آب های آشامیدنی در تصفیه خانه توسط یک هکر

NBC گزارش داد که این هکر ، که هنوز نام و انگیزه های وی مشخص نیست ، “سعی در مسموم کردن آب منطقه نزدیک به دره سیلیکون ، مرکز جهانی فناوری های پیشرفته و نوآوری های نرم افزاری داشت.

مایکل سنا ، مدیر اجرایی مرکز ، حادثه هک را تأیید کرد اما با ادعای تلاش برای مسمومیت این مرکز مخالفت کرد و به The San Francisco Chronicle گفت: “هیچ کس سعی نکرده است آب ما را مسموم کند. این اخبار را تایید نمی کنم.”

مطلب پیشنهادی  حمله تروریستی به شاهچراغ این بار یک کشته و 7مجروح داشت

گزارش شده است که هکر از اطلاعات حساب TeamViewer کارمند سابق برای دسترسی به سیستم تصفیه خانه آب استفاده کرده است. TeamViewer به فرد اجازه می دهد تا از راه دور به رایانه ها و سایر ابزارهای شخص دیگری دسترسی پیدا کند. این برنامه محبوبیت زیادی پیدا کرده است و توسط کارکنان شاغل در خانه در طول شیوع ویروس کرونا بسیار مورد استفاده قرار گرفته است.

همچنین در گزارشی مشابه در ماه فوریه ، یک هکر تلاش کرد کنترل تأسیسات تصفیه خانه دیگری را در فلوریدا کنترل کند. در آن حادثه نیز ، هکر به یک حساب TeamViewer مرتبط با تاسیسات دسترسی پیدا کرد و موفق شد میزان مواد موجود در آب آشامیدنی را به سطح سمی برساند. که با اقدام به موقع یک کارمند این مورد به سرانجام نرسید. مقامات محلی گفته بودند که هکر حدود سه تا پنج دقیقه به سیستم دسترسی داشته است.


برچسب ها :

نظر خود را بنویسید