X
4 بهمن

سریال اکشن و هیجان انگیز سقوط را می توان چهارشنبه ها از فیلیمو تماشا کرد. به کارگیری بی نظیر جلوه های ویژه در سریال سقوط باعث شده تا بیننده با رضایت مقابل تلویزیون بنشیند و از تماشای آن لذت ببرد.

سریال سقوط با ژانر سیاسی و امنیتی و اکشن و هیجان انگیز به تازگی از فیلیمو در حال پخش است. این سریال به علت روایت داستانی متفاوت از فعالیت تروریست های داعشی در منطقه صحنه های هیجان انگیز و اکشن زیادی دارد که بیننده را پای تلویزیون میخکوب می کند.
جلوه های ویژه استفاده شده در سریال سقوط به خوبی به کار گرفته شده و این موضوع به سابقه تدوینگری سجاد پهلوان زاده که حالا اولین تجربه کارگردانی خود را دارد؛ بی ربط نیست. جلوه های ویژه سریال سقوط، بازی بی بدیل بازیگرانی همچون حمید فرخ نژاد و عباس جمشیدی‌فر و البته خط داستانی بی نظیر و متفاوت آن، همه و همه دست به دست هم داده تا بینندگان را شگفت زده کند. در این مطلب اما ضمن معرفی سریال سقوط سری می زنیم به دنیای جلوه های ویژه استفاده شده در سریال؛ پس تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

سقوط، روایتی اکشن و هیجان انگیز

قبل از هر چیزی بد نیست کمی درباره خلاصه داستان سقوط بدانیم تا بتوانیم وارد دنیای این مینی سریال جدید شویم. در خلاصه داستان سریال جدید فیلیمو، یعنی سقوط می خوانیم: «پیوند عاشقانه آیسان و ژاکان در عبور از روزهای سخت آغازین زندگی مشترک‌شان، جانی دوباره می‌گیرد. آن‌ها برای آبیاری درخت عشق‌شان راهی ماه عسل می‌شوند سفری که پایان‌اش تاریکی است.»
ما در سقوط با داستانی امنیتی و جاسوسی که حول محور فعالیت های تروریستی گروه داعش در عراق می چرخد، همراه می شویم و از طرف دیگر عاشقانه ای زیبا.
این عاشقانه، روایت دو جوان به نام های آیسان و ژاکان است، از سقز پر شکوه آغاز می شود و به میانه عراق و جنگ آفرینی های داعش کشیده می شود. بیننده را در کشاکش هیجان و شور و اکشن به دنبال خود می کشد و گهگداری به میان عاشقانه این زوج دعوت می کند. اما نقطه اوج این داستان را به تصویر کشیدن شجاعت زنان ایران می دانند، شجاعت زنان در بند و اسارت و رهایی آنها. نقش اول زن این سریال را یک چهره جدید و کم آشنا به نام الناز ملک بازی می کند که در نقش آیسان در سقوط ظاهر می شود. آیشان و ژاکان که در ماه عسل خود دچار حوادثی می شوند و ثمره این حوادث به اسارت در آمدن آیسان است. اینجاست که پای یک مامور امنیتی با بازی حمید فرخ نژاد به میان می آید و وظیفه دارد که آیسان را از چنگال اسارت رها کند.
همانطور که می بینیم این سریال بیشتر ژانر سیاسی و اکشن دارد، بنابراین وجود جلوه های ویژه استفاده شده در سریال چیز بعیدی نیست. حتی اسن جلوه های ویژه به قدری خوب پرداخته شده اند که وظیفه هیجان دادن به بیننده را به تنهایی بر دوش می کشند. در ادامه در مورد جلوه های ویژه استفاده شده در سریال سقوط بیشتر صحبت می کنیم.

مطلب پیشنهادی  استایل پاییزی جذاب نرگس محمدی در فرانسه

سریال سقوط و جلوه های ویژه آن

همانطور که در خلاصه داستان می بینیم، سریال سقوط را می توان یک سریال اکشن ایرانی دانست با ژانری امنیتی و جاسوسی. پهلوان زاده که پیشتر به عنوان تدوینگر همراه با محمد حسین مهدویان کار می کرد و از قضا از همین راه هم توانست جای پای خود را در سینما محکم کند، حالا با به کار گرفتن تجربه زیادش در تدوینگری، جلوه های ویژه سریال سقوط را رنگ و بویی دیگر بخشیده است.
پهلوان زاده با تدوینگری «ایستاده در غبار» و «ماجرای نیمروز» نشان داد ید طولایی در تدوینگری و استفاده از جلوه های ویژه دارد و می تواند وظیفه هیجان بخشی به فیلم های اکشن و ماجراجویی را به دوش بکشد. او برای عوامل پشت صحنه نیز زحمت بسیاری کشیده و از افراد حرفه ای مثل مهدی سعدی در بخش تدوین، امین پهلوان زاده در بخش جلوه های بصری و ایمان کرمیان در بخش جلوه های ویژه میدانی کمک گرفته است.
بسیاری از منتقدان منتظر شگفت انگیزی کادر جلوه های ویژه سریال سقوط هستند و با وجود سابقه سجاد پهلوان زاده در قامت کارگردان سقوط و همچنین محمدحسین مهدویان در سمت مشاور کارگردان؛ این انتظار بعید نیست. در ادامه گریزی می زنیم به کارنامه هنری و بیوگرافی عوامل پشت صحنه سریال سقوط که در به تصویر کشیدن جلوه های ویژه آن نقش دارند.

کارنامه هنری و بیوگرافی عوامل جلوه های ویژه سریال سقوط

سقوط، مینی سریالی اکشن و هیجان انگیز است و به همین دلیل جلوه های ویژه سریال سقوط ناگزیر از اهمیت زیادی برخوردار است. به همین دلیل در ادامه سری می زنیم به کارنامه هنری و بیوگرافی عوامل پشت صحنه سریال سقوط که در آفرینش جلوه های ویژه آن نقش دارند.

مطلب پیشنهادی  تیپ نامتعارف و جنجالی محمدرضا گلزار در دیدار با هوا دارش


مهدی سعدی

مهدی سعدی تدوین‌گر ایرانی، وظیفه تدوین سریال سقوط را بر عهده دارد. این تدوینگر برای فیلم مغزهای کوچک زنگ‌زده نامزد جایزه بهترین تدوین جشنواره فجر و جشن سینمای ایران و برنده جایزه جشن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران شد. برخی دیگر از شاهکارهای کارنامه هنری او تدوین فیلم سینمایی خشم و هیاهو با کارگردانی هومن سیدی، فیلم رگ خواب از حمید نعمت‌الله و بیگانه بهرام توکلی است. او همچنین نامزد بهترین تدوین برای فیلم تومان از چهاردهمین جشن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران و نامزد سیمرغ بلورین بهترین تدوین برای فیلم روزهای زندگی در سی‌امین جشنواره فیلم فجر شده است.

امین پهلوان زاده

امین پهلوان زاده نیز طراح جلوه‌های بصری سریال سقوط است. او علاوه بر طراح جلوه‌های بصری، طراح جلوه های ویژه رایانه ای نیز هست و در کارنامه حرفه ای او نام فیلم هایی همچون آتابای، موقعیت مهدی، مرد بازنده، درخت گردو و سریال محبوب زخم کاری به چشم می خورد. با نگاهی بر کارنامه حرفه ای می توان گفت موفقیت جلوه های ویژه استفاده شده در سریال سقوط را می توان به حساب تلاش های پهلوان زاده گذاشت.

ایمان کرمیان


نام ایمان کرمیان را در بخش جلوه های ویژه میدانی سریال سقوط می بینیم. او طراح جلوه‌های ویژه میدانی و بصری سینما و تلویزیون است و در تهیه فیلم هایی همچون ایتالیا ایتالیا، رفقای خوب، شبانه، ماجرای نیمروز 2: رد خون، زهرمار، سمفونی نهم، مغزهای کوچک زنگ‌زده، خانه کاغذی، هجوم، پرسه در حوالی من، «لاله‌های واژگون، جاودانگی، لاتاری، ایستاده در غبار، تردید، آواز گنجشک‌ها، تقاطع، بید مجنون، و شب واقعه نقش داشته است. ایمان کرمیان برنده سیمرغ بلورین بهترین جلوه‌های ویژه میدانی از سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر برای فیلم ماجرای نیمروز: رد خون شد و حالا هم در بخش جلوه های ویژه میدانی سریال سقوط خوش درخشیده است.

در آخر

این روزها سریال اکشن و هیجان انگیز سقوط را می توان چهارشنبه ها از فیلیمو تماشا کرد. داستان این سریال حول محور فعالیت های جاسوسی و تروریستی و شجاعت زنان ایرانی می گردد. به کارگیری بی نظیر جلوه های ویژه در سریال سقوط باعث شده تا بیننده با رضایت مقابل تلویزیون بنشیند و از تماشای آن لذت ببرد. در این مطلب بیوگرافی و کارنامه حرفه ای عوامل پشت صحنه و طراحان جلوه های ویژه سریال سقوط را خواندیم. اگر شما نیز نظری در مورد این سریال دارید می توانید آن را با ما در میان بگذارید.


برچسب ها :

نظر خود را بنویسید