X
4 آذر

مگ آیفوم: کاهش بیماری ها با مصرف انار | انار یکی از مفیدترین میوه هایی می باشد که می تواند خطر ابتلا به برخی از بیماری ها را کاهش دهد.

انار سرشار از مواد مغذی مهم است. از جمله مواد مغذی موجود در انار می توان به فیبر، پروتئین، ویتامین C، ویتامین K، فولات و پتاسیم اشاره نمود.

انار دارای اثرات ضد التهابی چشمگیری است. انار دارای خواص ضد التهابی قوی است که تا حد زیادی توسط خواص آنتی اکسیدانی پونیکالاژین ها ایجاد می شود.

انار ممکن است به مبارزه با سرطان پروستات کمک کند. سرطان پروستات یک نوع سرطان شایع در مردان است. مطالعات آزمایشگاهی نشان می دهد که عصاره انار ممکن است تولید مثل سلول های سرطانی را کند کند و حتی باعث آپوپتوز یا مرگ سلولی در سلول های سرطانی شود. آنتی ژن اختصاصی پروستات (PSA) یک نشانگر خونی برای سرطان پروستات است. مردانی که سطح PSA آنها در مدت زمان کوتاهی دو برابر می شود، در معرض خطر مرگ ناشی از سرطان پروستات هستند. جالب توجه است که یک مطالعه انسانی نشان داد که نوشیدن 8 اونس (237 میلی‌لیتر) آب انار در روز، زمان دوبرابر شدن PSA را از 15 ماه به 54 ماه افزایش می‌دهد – یک افزایش چشمگیر.

کاهش بیماری ها با مصرف انار

انار ممکن است برای مقابله با سرطان سینه نیز مفید باشد. سرطان سینه یکی از شایع ترین انواع سرطان در زنان است. عصاره انار ممکن است تولید مثل سلول های سرطان سینه را مهار کند و حتی برخی از آنها را بکشد. با این حال، شواهد در حال حاضر محدود به مطالعات آزمایشگاهی است. قبل از هر گونه ادعایی به تحقیقات بیشتری نیاز است.

مطلب پیشنهادی  سیاه دانه برای درمان چه دردهایی مناسب است؟

انار ممکن است فشار خون را کاهش دهد. فشار خون بالا (فشار خون بالا) یکی از عوامل اصلی حملات قلبی و سکته است. در یک مطالعه، افراد مبتلا به فشار خون پس از مصرف روزانه 5 اونس (150 میلی لیتر) آب انار به مدت دو هفته، کاهش قابل توجهی در فشار خون داشتند. مطالعات دیگر اثرات مشابهی را، به ویژه برای فشار خون سیستولیک، که عدد بالاتری در اندازه گیری فشار خون است، یافته اند.

انار ممکن است به مبارزه با آرتریت و درد مفاصل کمک کند. آرتریت یک مشکل رایج در کشورهای غربی است. انواع مختلفی وجود دارد، اما بیشتر آنها نوعی التهاب در مفاصل را شامل می شوند.

با توجه به اینکه ترکیبات گیاهی موجود در انار دارای اثرات ضد التهابی هستند، منطقی است که می توانند به درمان آرتروز کمک کنند. جالب توجه است، مطالعات آزمایشگاهی نشان می دهد که عصاره انار می تواند آنزیم هایی را که به مفاصل آسیب می رسانند در افراد مبتلا به استئوآرتریت مسدود کند. این عصاره همچنین آرتروز را در موش ها تسکین می دهد، اما شواهد به دست آمده از تحقیقات مبتنی بر انسان تاکنون بسیار محدود است.

کاهش بیماری ها با مصرف انار

آب انار ممکن است خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش دهد. بیماری قلبی در حال حاضر شایع ترین علت مرگ زودرس در جهان است . این یک بیماری پیچیده است که توسط عوامل مختلف ایجاد می شود. اسید پونیسیک، اسید چرب اصلی در انار، ممکن است به محافظت در برابر چندین مرحله از روند بیماری قلبی کمک کند.

مطلب پیشنهادی  با استفاده از عسل پوستی روشن و بدون لکه داشته باشید !

انار می تواند به مبارزه با عفونت های باکتریایی و قارچی کمک کند. ترکیبات گیاهی موجود در انار می تواند به مبارزه با میکروارگانیسم های مضر کمک کند. اثرات ضد باکتریایی و ضد قارچی نیز ممکن است در برابر عفونت و التهاب در دهان شما محافظت کند. این شامل شرایطی مانند التهاب لثه، پریودنتیت و استوماتیت دندان مصنوعی است.

انار ممکن است به بهبود حافظه کمک کند. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد انار می تواند حافظه را بهبود بخشد. یک مطالعه روی بیماران جراحی نشان داد که 2 گرم عصاره انار از نقص حافظه بعد از جراحی جلوگیری می کند. مطالعه دیگری روی 28 فرد مسن مبتلا به مشکلات حافظه نشان داد که 8 اونس (237 میلی لیتر) آب انار در روز به طور قابل توجهی نشانگرهای حافظه کلامی و بینایی را بهبود می بخشد.

انار ممکن است عملکرد ورزش را بهبود بخشد. انار سرشار از نیترات های غذایی است که نشان داده شده است که عملکرد ورزش را بهبود می بخشد. مطالعه ای بر روی 19 ورزشکار که روی تردمیل دویدند نشان داد که یک گرم عصاره انار 30 دقیقه قبل از ورزش به طور قابل توجهی جریان خون را افزایش می دهد، شروع خستگی را به تاخیر می اندازد و کارایی ورزش را افزایش می دهد.


برچسب ها :

نظر خود را بنویسید