X
30 اردیبهشت

معاملات ارز رمزنگاری شده توسط موسسات مالی ، پرداختی در کشور چین منع شده است. دلیل این ممنوعیت خرید و فروش و معامله با بیت کوین، قیمت بالا و عدم پشتیبانی این رمز ارز اعلام شده است.

چین هر گونه معاملات با بیت کوین را در این کشور ممنوع کرد

چین هر گونه معاملات با بیت کوین را در این کشور ممنوع کرد

مگ آیفوم : چین موسسات مالی و شرکت های پرداخت خود را از ارائه خدمات مربوط به معاملات ارزهای رمزنگاری شده منع کرده و به سرمایه گذاران نسبت به تجارت سوداگرانه رمزنگاری هشدار داده است. این آخرین تلاش چین برای کاهش فشار در بازار رو به رشد تجارت دیجیتال بود. سه نهاد صنعت در بیانیه مشترک روز سه شنبه اعلام کردند : تحت این ممنوعیت ، چنین موسساتی ، از جمله بانک ها و کانال های پرداخت آنلاین ، نباید هیچ خدماتی را با ارز رمزنگاری شده از جمله ثبت نام ، تجارت ، تسویه حساب و تسویه به مشتریان ارائه دهند.

مطلب پیشنهادی  اصلی ترین علت قطعی برق در ایران مشخص شد!

آنها در این بیانیه گفتند: “اخیراً ، قیمت ارزهای رمزنگاری شده سر به فلک کشیده و به شدت سقوط کرده و معاملات سوداگرانه ارزهای رمزنگاری شده مجدداً آغاز شده و به طور جدی ایمنی اموال مردم را نقض کرده و نظم اقتصادی و مالی عادی را بر هم زده است.”

چین مبادلات رمزنگاری شده و عرضه اولیه سکه را ممنوع کرده است اما افراد را از داشتن ارزهای رمزپایه منع نکرده است.در این بیانیه همچنین آمده است که موسسات نباید خدمات پس انداز ، اعتماد یا تعهد ارز رمزنگاری شده و کالای مالی مربوط به ارز رمزپایه را صادر کنند.

داستان منع معاملات با بیت کوین در چین

این اقدامات، اولین اقدامات پکن در برابر ارز دیجیتال نبود. این کشور در سال 2017 ، صرافی های رمزنگاری محلی خود را تعطیل کرد و بازار سوداگری را که 90 درصد معاملات جهانی بیت کوین را به خود اختصاص داده بود ، تعطیل کرد.

مطلب پیشنهادی  کاهش قیمت بیت کوین در پی توییت های ایلان ماسک

در ژوئن 2019 ، بانک خلق چین با صدور بیانیه ای اعلام کرد دسترسی به کلیه صرافی های ارز رمزنگاری داخلی و خارجی و سایت های ارائه دهنده سکه اولیه را مسدود می کند و هدف آن جلوگیری از معاملات ارزهای رمزپایه با ممنوعیت مبادلات خارجی است.

در این بیانیه جدید خطرات معاملات ارزهای رمزنگاری شده نیز عنوان شده و گفته شده که ارزهای مجازی “با ارزش واقعی پشتیبانی نمی شوند” ، قیمت های آنها به راحتی دستکاری می شود و قراردادهای تجاری تحت حمایت قانون چین نیستند.

این سه نهاد صنعت در چین عبارتند از: انجمن ملی اینترنت اینترنت چین ، انجمن بانکی چین و انجمن پرداخت و تسویه حساب چین.

چین هر گونه معاملات با بیت کوین را در این کشور ممنوع کرد

منبع : gadgets.ndtv.com


برچسب ها :

نظر خود را بنویسید